Sulfa a ciąża i karmienie

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Aga83
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Sulfa a ciąża i karmienie

Post autor: Aga83 » 13 lis 2013, 09:36

Witam, mam pytanie do Mam, które stosowały Sulfasalazin EN w ciąży. Czy Wasze dzieci miały żółtaczkę po porodzie? Czy karmiłyście/karmicie piersią?
Ja jestem obecnie w drugiej ciąży. Mam bardzo złe wspomnienia z pierwszego miesiąca po porodzie. Córka miała wysoki poziom bilirubiny i musiała zostać w szpitalu na naświetlaniu, karmiłam piersią, a w 3 tygodniu u małej zaczęły się śluzowate kupy z krwią. Zastanawiam się czy to wszystko to wina leków, czy zbieg okoliczności. Chciałabym uniknąć tych sytuacji tym razem, bo kosztowały mnie one dużo stresu i szukam informacji w związku z tym. Drogie Mamy jak to było u Was? czy są tu w ogóle jakieś Mamy które były na sulfie? Bo z tego co czytam na forum brałyście inne leki... Na mnie najlepiej działa sulfa, boję się zmieniać.
Dwóch gastrologów uważa, że są to bezpieczne leki i można je brać w ciąży i podczas karmienia, pediatra - zaznaczę bardzo dobry, pracujący w szpitalu jest sceptyczny, uważa, że obciąza to wątrobę dziecka... Nie wiem co robić... :(
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”