Ciąża justam

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: Ciąża justam

Post autor: Truskawka » 31 mar 2013, 13:54

Dzieki dziewczyny:)
My z mężem mtslumy o 3 kołowym Phil&teds...
ze śpiworkiem bez gondoli..bo mało jej bedziemy używac..ale to sie jeszcze zobaczy:)
Dziekuję za podpowiedzi:)

Wesołych Świąt wszystkim:)!
Truskawka:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 12 kwie 2013, 21:38

Justam, gratulacje i powodzenia, ja termin mam na początek wrzesnia, na razie walcze z zaostarzeniem i biore Ecortolon 20mg :smutny:

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 13 kwie 2013, 21:23

a weź proszę jeszcze napisz jakie czopki bierzesz? ((czytałam Twój wątek cały, ale nie mam akurat teraz mozliwośći znow go przeczytac)- i tylko czopki?
potrzebuje czegoś na już - miejscowo by wspomóc sterydy doustne, bo masakra u mnie :cry:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 kwie 2013, 12:19

justam pisze:Niestety chyba też coś z jelitami dzieje się, jednak nie tylko to hemoroidy.
To może być po prostu ucisk na jelita. Mnie moja dr już przygotowuje, że dwa ostatnie m-ce to będzie u nas kolejny kryzys. Ciąża będzie już dorodna i osiądzie na flaczkach, więc te nasze wrażliwe będą to w zdwojony sposób odczuwały... Trzeba przetrwać :/
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 15 kwie 2013, 09:19

Cinimini pisze:
justam pisze:Niestety chyba też coś z jelitami dzieje się, jednak nie tylko to hemoroidy.
To może być po prostu ucisk na jelita. Mnie moja dr już przygotowuje, że dwa ostatnie m-ce to będzie u nas kolejny kryzys. Ciąża będzie już dorodna i osiądzie na flaczkach, więc te nasze wrażliwe będą to w zdwojony sposób odczuwały... Trzeba przetrwać :/
ja już odczuwam ucisk niestety...czasem czuje moje jelitko bardzo mocno...nawet wczoraj po witaminkach z żelazem mnie przegoniło...wrr...
a ja wtedy sie denerwuje...bo boje sie o dziecko.....

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 15 kwie 2013, 09:40

Truskawka pisze:a ja wtedy sie denerwuje...bo boje sie o dziecko.....
Nooo...właśnie ten strach jest najgorszy do opanowania... Ale jak już pisałam, moja dr mówi, że właśnie te nerwy, ten strach są bardziej niebezpieczne, dla maleństwa niż sam Crohn... Tylko, że łatwo mówić "nie denerwuje się, nie martw...", gorzej wprowadzić w życie, dlatego u mnie meliska jest przyjaciółką ;)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 15 kwie 2013, 16:45

Meliskę to i ja popijam od dłuższego czasu....:)

własnie łatwo się mówi....czasem to nawet nie wiem czy to jelito czy dziecko mnie boli....
w środe mam wizyte...dowiem sie czy wszystko ok.....

Pozdrawiam:)

Obrazek

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 28 maja 2013, 21:49

..to extra, że dobre wiesci! chciałabym byc juz na Twoim miejscu. ja sie cały czas boję, ze nie mała bedzie miała niedowagę z powodu mojego CU i że sie urodzi przedwczesnie. 3mam kciuki, żeby poród był ok
:)

[ Dodano: 28-05-2013 ]
..jeśli mozesz, napisz proszę, na jakich lekach byłas w ciązy i jakie objawy dawało Twoje CU...
bedziesz rodzic naturalnie?

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 29 maja 2013, 19:11

dzięki, ja też bóli nie mam, krwawienie od 2 m-cy (czyli piąty i szósty m-c ciąży- ani razu nie było kooopki bez krwi). W sumie nie wiem, czy mam hemoroidy czy nie i czy ta krew to tylko jelito czy już one... (jak to poznac??) (ale w ogole nie mam zaparć, toaleta grzecznie razlub dwa dziennie) Biorę Ecorton, teraz juz połowe mniejsza dawka- 10mg i mam nadzieje, ze lekarz przerzuci mnie na niesteroidowe tabsy... (ale nie wiem miedy mam wizyte bo se na urlop pojechał) Ciągle przez głowe przelatuje mi milion myśli- zeby wszystko było dobrze- głownie z dzieciaczkiem, ale tez mam cichą nadzieje, ze po ciąży kiszka sie uspokoi...
ściskAM MOCNO i powodzenia :*

[ Dodano: 30-05-2013 ]
widac ze mi mózg w ciąży słabiej działa, pisałas ze sama nie wiesz czy hemoroidy czy CU powodują głownie krwawienie a ja sie o to pytam. sorki
a jakie wyniki krwi miałas ? takie długotrwałe krwawienie nie wpłyneło na obraz krwi jakoś bardzo?
a czy dbałas jakos specjalnie o diete pod kątem CU?
przepraszam, ze Cie tak zasypuje pytaniami

Awatar użytkownika
Tinka
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie

Post autor: Tinka » 03 cze 2013, 16:24

Cześć dziewczyny, u mnie zostały dwa miesiące do porodu. Też miałam obawy czy przez chorobę moje dzieciątko będzie niedożywione itp ..w ciążę zaszłam jak minął zaledwie miesiąc jak zaczęłam brać leki i waga wzrosła o 1 kg (a schudłam 4) . teraz to już koncówka ciąży, jest dobrze. Tak jak Justam chcę rodzić naturalnie jeśli tylko będzie wszystko ok. Obecnie myślę jak to będzie po porodzie... modlę się aby tylko nie poczuć się gorzej.
Tinka

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 03 cze 2013, 23:11

mi 3 miechy... i jest kiepsko ze mną, jakbym żyletki jadła.. tak pozniej wizyty w WC wyglądają :-/
ale dzieciątko poki co dobrze sie rozwija..
w srode lekarz, ciekawe co mi powie.. nie wiem co lepsze- zwiekszenie sterydów czy przejscie na niesterydowe....
ale sobie i Tobie i wszystkim powodzenia życze!!!!!!
:*

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 10 cze 2013, 19:21

justam pisze:Ch

Mnie też nie przekonują te opinie ;) Dlatego was podpytuje może ktoś ma jakiś i jest zadowolony :) Siostra kupiła taki do ucha i do czoła, chyba jeszcze temperatura pomieszczenia może mierzyć, ale co do pomiaru to średni na jeża. Nie mogłam go do końca zweryfikować bo rtęciowego nie mieli, ale jak każdemu pomierzyliśmy to większość miała poniżej prawidłowej.

A termin mam na niedzielę, czyli za 6 dni więc już tylko czekam. Zleciało szybko :) Dwa dni temu myślałam, że to już i niedługo do szpitala bo skurcze były około co 10-20 minut, krzyż zaczął boleć ale jak okazało się to musiała być tylko skurcze przepowiadające ;)
ja tez w prezencie dostałam taki co mierzy czolko, ucho i temp w pokoju.. jeszcze nie wyprobowałam, mam nadz ze bedzie ok.
termin juz za niecały tydzień??? ale super! 3mam kciuki, bo to w kazdej chwili moze nastąpic!!
ja jakoś się nstawiłam ze urodzę za wczesnie przez CU i cieszę się z kazdego upływającego dnia kiedy malutka sobie siedzi bezpiecznie w brzuszku... ale moze nie potrzebnie sie tak nastawiam i dopiero na początku wrzesnia sie rozpakuje.. dobrze by było...

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: cebulka » 15 cze 2013, 14:47

polecam termometr Tech-Med TM-F03B cena ok 140 zł, mierzy naprawdę dokładnie tylko trzeba pamiętać, że jest wrażliwy na zmiany temperatury otoczenia. Jeśli będzie leżał w zimnym miejscu a potem przeniesiecie go do np. ciepłej łazienki to trzeba odczekać nawet 30 min. Ale jeśli macie w miarę równą temperaturę w całym domu to nie będzie wariował. Kupiliśmy teściom na gwiazdkę i naprawdę się sprawdził, dla siebie kupujemy taki sam...
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 16 cze 2013, 09:33

magdalene pisze:Po Tobie jestem ja, tak? :o
justam pisze:magdalene, tak, chyba jesteś następna :)
Jej...a ja kolejna :)

Niźle dziewczyny już odliczanie zaczynamy :D ale czaaaad !!

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 cze 2013, 18:09

Fantastycznie !! Gratuluję i witam serdecznie małego Mikołaja :)

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”