Ciąża justam

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Ciąża justam

Post autor: Małgosia » 26 mar 2013, 10:32

Żadnych leków mi nie dali. Wysłali mnie do domu i nawet nie kazali leżeć czy oszczędzać się. Powiedzieli że to normalne "stawianie się" macicy, która w ten sposób "trenuje" do porodu.
Pamiętam że macica napinała mi się tak, że aż np. musiałam przystanąć i chwilę poczekać na koniec skurczu. Nie były to bolesne skurcze a raczej określiłabym je jako niekomfortowe - twardy jak kamień brzuch że aż ciężko było złapać oddech.

Pielęgniarka, która obsługiwała KTG popatrzyła na wydruk i powiedziała mi że zaraz wezmą mnie na prodówkę. Byłam w lekkim szoku. Ale po badaniu lekarz stwierdził (słusznie) że to jeszcze nie pora.

W następnych ciążach miałam podobne objawy przez około miesiąc (może półtora) przed porodem.
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 26 mar 2013, 12:01

Cinimini pisze:
magdalene pisze:Jak z szyjką jest ok, to oni za bardzo poza odpoczywaniem nie mają co wymyślić. Który to tydzień?
No dokładnie, tak samo jak u mojej bratowej. Ona teraz jest ja "tykająca bomba zegarowa" ;). Co prawda jest w domu, ma dużo leżeć i na wszelki wypadek mam być spakowana.
u mnie 29 tydzień
o pakowaniu nie mówiła..zabiore sie za to po świetach..bo w sumie dla Dzieciaczka też nic jeszcze nie mam...
a Wy??? jak Wasze przygotowania? czy wszystko juz macie???

[ Dodano: 26-03-2013 ]
justam pisze:Truskawka odpoczywaj, leż jak najwięcej i jak najmniej nerwów. :friends:
dokłądnie :) narazie trzyma:)
ale mala juz naprawde mocno sie rusza..cały brzuch mi "chodzi"..

Małgosia pisze:W pierwszej ciąży wylądowałam na izbie przyjęć z powodu skurczy. Zrobili mi KTG (chyba z godzinę tam leżałam) i wyszły regularne skurcze - co 5 minut. Lekarz mnie dodatkowo zbadał i orzekł że szyjka ma ok. 1 cm i jest maleńkie rozwarcie.
Wypuścili mnie do domu a dziecko urodziło się miesiąc później (w terminie).
Powiedzieli mi że to były tzw. skurcze przepowiadające i że macicia mi się "stawiała" i że to normalne.

Przy kolejnych dzieciach już byłam bogatsza w to doświadczenie i nie przejmowałam się tym twardniejącym brzuchem.

Trzymajcie się Ciężarówki :-)
Moze u mnie jest tak samo...miejmy nadzieje..oby jeszcze 2 miesiące:)

Dzięki dziewczyny..jesteście po prostu wspaniałe:)
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 26 mar 2013, 13:21

Nio właśnie ja też tak uważałam..czytałam jakieś forum o mamach ktore rodzą w czerwcu one juz całe szafy maja..przerażona jestem czy tylko ja tak zwlekam....
A my po świetach dopiero po szafe i łózeczko bedziemy do Ikea jechac....i potem kompletowac ciuszki dopiero...a wózek tez pod koniec...
a masz jakis upatrzony????
Na kiedy masz termin????

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 mar 2013, 14:25

Truskawka, ja też nic nie mam. Jakieś 2 tyg. temu kupiłam sobie książkę-poradnik, a przedwczoraj kupiłam swoje pierwsze czasopismo da Mam. Wiem jedno-więcej tych gazet nie będę kupować-lans, lans i tylko lans... Ceny gadżetów z kosmosu. Z wszystkim innym sie jeszcze wstrzymuje...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 26 mar 2013, 15:29

Cinimini pisze:Truskawka, ja też nic nie mam. Jakieś 2 tyg. temu kupiłam sobie książkę-poradnik, a przedwczoraj kupiłam swoje pierwsze czasopismo da Mam. Wiem jedno-więcej tych gazet nie będę kupować-lans, lans i tylko lans... Ceny gadżetów z kosmosu. Z wszystkim innym sie jeszcze wstrzymuje...
Co do poradnika to mam pożyczony od kuzynki męża "w oczekiwaniu na dziecko"
a gazety kupilam 2 rózne dla kobiet w ciązy i masz rację....co do nich..lipa...

Cinimini a Ty który masz tydzien bo nie pamiętam?

Ja chcę zacząc po świetach ale też sie zastanawiam czy nie za szybko....chociaż kilka ciuszków...

Cinimini pisze:Truskawka, ja też nic nie mam. Jakieś 2 tyg. temu kupiłam sobie książkę-poradnik, a przedwczoraj kupiłam swoje pierwsze czasopismo da Mam. Wiem jedno-więcej tych gazet nie będę kupować-lans, lans i tylko lans... Ceny gadżetów z kosmosu. Z wszystkim innym sie jeszcze wstrzymuje...

Ja chcę zacząc po świetach ale też sie zastanawiam czy nie za szybko....chociaż kilka ciuszków...

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: JOANNA86 » 26 mar 2013, 15:30

ja za zakupy bede sie brala jak przejdzie mi na siodmy miesiac wczesniej nie ma co teraz w jeden dzien mozna kupic wszystko co jest dzidziusiowi potrzebne
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 26 mar 2013, 15:31

Obrazek

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 26 mar 2013, 15:42

Gratuluję przyszłym mamom!

To prawda, dziś można kupić wszystko w jeden dzień. W niedzielę robiliśmy zakupy-prezenty dla chrześniaczki mojego chłopaka. Mała ma 2 tyg. i jeden dzień i dopiero na święta zobaczymy ją na żywo po raz pierwszy. Teraz w sklepach jest wszystko, co tylko człowiek chce. Nic tylko mieć pieniądze i kupować.

A co do zakupów przed urodzeniem dziecka. Z tego, co kojarzę, siostra chłopaka wraz z mężem długo nie kupowała niczego dla małej. Dopiero w 7 miesiącu zaczęli powoli kupować. Teściowie też dorzucali jakieś swoje zakupy. My się baliśmy, żeby nie zapeszyć, no i dopiero teraz kupiliśmy pierwsze rzeczy.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 26 mar 2013, 16:32

Truskawka pisze:Cinimini a Ty który masz tydzien bo nie pamiętam?
W odpisie mam suwaczek - 17 tydzień nam stuknął. Mi póki co zewsząd napływają wieści od "starszych" Mam, że szykują dla nas wyprawki. Także mam nadzieję, że nie zbankrutuję :)
Teraz jeszcze myślę zdroworozsądkowo i jestem nastawiona na "używki", chyba, że odbije mi bliżej porodu, bo to tez różie bywa. Może wtedy zapragnę mieć wszystko piękne i nowe dla mojego maleństwa :D
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 26 mar 2013, 19:50

Cinimini pisze:
Truskawka pisze:Cinimini a Ty który masz tydzien bo nie pamiętam?
W odpisie mam suwaczek - 17 tydzień nam stuknął. Mi póki co zewsząd napływają wieści od "starszych" Mam, że szykują dla nas wyprawki. Także mam nadzieję, że nie zbankrutuję :)
Teraz jeszcze myślę zdroworozsądkowo i jestem nastawiona na "używki", chyba, że odbije mi bliżej porodu, bo to tez różie bywa. Może wtedy zapragnę mieć wszystko piękne i nowe dla mojego maleństwa :D
No widzisz suwaczka nie zauważyłam:) ślepa jestem:)

Mi tez koleżanki obiecują wieć mysle,że nie bedzie żle:)
Trzymam kciuki:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 27 mar 2013, 16:34

JOANNA86 pisze:ja za zakupy bede sie brala jak przejdzie mi na siodmy miesiac wczesniej nie ma co teraz w jeden dzien mozna kupic wszystko co jest dzidziusiowi potrzebne
A na kiedy masz termin ? może cos przeoczyłam ..u mnie juz włąsnie 7 m-c 29 tydzień...

[ Dodano: 27-03-2013 ]
magdalene pisze:
justam pisze:Maxi Cosi Cabrio
Do mojego wybranego akurat pasuje ten i Pebble :D Jeden problem mniej, dzięki! :D
a jaki wózeczek wybraliscie?:)

Obrazek

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 28 mar 2013, 22:15

Polecam Wam pod rozważenie wózek X-lander X1.
Próbowałam różnych wózków (pożyczanych od znajomych), ale do tego X-landera one się nie umywały.
Wózek ma pompowane koła, resory sprężynowe, dużą budę (w spacerówce, bo w gondoli ma standardową). Prowadzi się go miękko nawet po najgorszych wertepach. Nie ma skrętnych kół - ale zdaje się że wersja X3 takowe posiada.
Kupiłam ten wózek 6 lat temu dla pierwszego dziecka. Jeździła nim jakieś 3-4 lata. Potem woziłam nim drugie dzecko. Po urodzeniu trzeciego bobasa dokupiliśmy drugiego X-landera (bo między dziećmi jest 1,5 roku różnicy i oboje potzrebują jeszcze transportu).

Chyba można do niego dokupić adaptery do fotelika MaxiCosi. Fotelik ten dla niemowlaka zresztą też polecam - szczególnie jeśli jest w komplecie z bazą. Nie ma wtedy żadnego szarpania się i gimnastyki przy przypinaniu fotelika w samochodzie.

Jeśli chodzi o czas na przygotowanie ciuszków dla dziecka - polecam 7 miesiąc ciąży. Potem chodzenie po sklepach, pranie, prasowanie jest dość meczące... (Ale to pewnie sprawa indywidualna).

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Truskawka » 29 mar 2013, 13:10

Dzięki Małgosiu:)

my wózeczeka chcemy bardziej terenowy...bo tej zimy widziałam jak sie kobitki męczą z jazdą po sniegu:)
a na lato lekką spacerówkę:)

POzdrawiam:) :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 29 mar 2013, 21:07

Patrząc na Twój suwaczek widzę że będziesz miała podobny problem z jakim ja się spotkałam. Mój synek urodził się w lipcu. Jeździł oczywiście w gondoli, ale mniej więcej w styczniu-lutym przestał się już kompletnie w niej mieścić (bez kombinezonu i śpiworka szczelnie wypełniał gondolę). No i musiałam go przesadzić do wersji spacerowej (podwozie terenowe X-landera zostało to samo). No i teraz już drugi miesiąc jeździ w spacerówce poosłaniany od wiatru jak tylko się da.
Pewnie i Ciebie czeka zmiana wózka w zimowej porze więc z lekką spacerówką możesz mieć problem.

Ja też mam lekką spcerówkę (w "spadku" po siostrzenicy) i czasem jej używałam przy starszych dzieciach (najczęściej jak jechałam do sklepu, bo X-lander nie mieści się do mojego bagażnika). Ale na codzień zdecydowanie wolałam brać X-landera. Może rozważysz taką opcję? (Tyle tylko że oczywiście trzeba mieć gdzie ten cały "park maszynowy" trzymać...)

Ot - takie tam przemyślenia "matki-Polki" ;-)

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 29 mar 2013, 21:35

Truskawka pisze:my wózeczeka chcemy bardziej terenowy...bo tej zimy widziałam jak sie kobitki męczą z jazdą po sniegu:)
O, to pozwolę sobie polecic Emmaljungę (oprócz modelu Smart). Ponoc bezkonkurencyjna na śniegi i wertepy - w końcu szwedzka robota. Nie próbowałam innymi, ale nasza faktycznie jeździ jak mały czołg i jest baaardzo ciepła.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”