Napisz coś dołującego

wszystkie inne troski i radości, które nie pasują do działów powyżej

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Napisz coś dołującego

Post autor: Tubisia » 20 lip 2017, 14:20

Pandziaak pisze:Także jak nie masz głowy pod pachą to nie możesz być chora.
No bo według niektórych człowiek chory to brudny, nieumalowany, rozwichrzony, źle ubrany człowiek.. nieważne, że obecna technologia pozwala na ukrycie wielu objawów choroby (choćby makijaż czy ubranie).

Eh.. znowu "incydent" i szybki prysznic i pranie :oops:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:

Życie jest jak jajko - trzeba je znieść.

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 20 lip 2017, 18:12

Tubisia pisze:No bo według niektórych człowiek chory to brudny, nieumalowany, rozwichrzony, źle ubrany człowiek..
I najlepiej to niedożywiony, chudy, ledwo trzymający się na nogach, z niezdrową cerą i przerzedzonymi włosami, ehh...

A np. mój zawsze miał gęste, lśniące włosy, z cerą żadnych problemów (nawet po lekach - ma to szczęście), a ćwiczył intensywnie przez kilkanaście lat - więc wiadomo, że siłkę to widać na pierwszy rzut oka (nawet w ubraniu :lol:) i tak szybko mu to nie zniknie, mimo ciężkich przejść.

Komentarzy więc się nasłuchał trochę, głównie od starszych "schorowanych" osób - że "jak to przewlekła poważna choroba", wymyśla pewnie i wydziwia i bez sensu kolejkę zajmuje "prawdziwie potrzebującym" emerytom  :mrgreen: :twisted:
Tubisia pisze:Eh.. znowu "incydent" i szybki prysznic i pranie
Oj, ile mąż miał takich "epizodów" :roll:
Oby nie wróciły zbyt szybko (bo już jest w miarę, w miarę...), ale taki los - się trzeba przyzwyczaić i dystansu nabrać ;)

Poczucie humoru i fajni znajomi (na poziomie i z klasą - w takich "sytuacjach" różnych) się przydają, bo inaczej to by się człowiek szybko załamał :neutral:
Chociaż i tak łatwo nie jest, ale psychika (a już zwłaszcza jego...) to temat rzeka...
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 20 lip 2017, 21:45

Noelia pisze:Komentarzy więc się nasłuchał trochę, głównie od starszych "schorowanych" osób - że "jak to przewlekła poważna choroba", wymyśla pewnie i wydziwia i bez sensu kolejkę zajmuje "prawdziwie potrzebującym" emerytom :mrgreen: :twisted:
Tak właśnie, ci super współczujący emeryci i ich "klasa" :cool: ja już nawet nie odpowiadam na komentarze, to ich bardziej wkurza :mrgreen:
Noelia pisze:Oby nie wróciły zbyt szybko (bo już jest w miarę, w miarę...), ale taki los - się trzeba przyzwyczaić i dystansu nabrać ;)
No mam nadzieję, że u Was będzie z tym spokój, bo u mnie już niestety chyba codzienność :oops:
Noelia pisze:Poczucie humoru i fajni znajomi (na poziomie i z klasą - w takich "sytuacjach" różnych) się przydają, bo inaczej to by się człowiek szybko załamał :neutral:
Taaa, w szczególności ciągłe dowcipy o :shit: :lol:

Zawiodły już: immunosupresja Aza i MTX, operacja, sterydy,3 biologie i inne leki, ale jeszcze żyję na złość innym :cool2:

karolek0303
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: karolek0303 » 21 lip 2017, 11:28

a nie, jednak podobno zrobił mi się stan zapalny w kostce. Troche mi noga urosła ale jakos dałem rade przełazić te 8h w robocie.
Na pomocy doraźniej z środy na czwartek dostałem zastrzyk ketonalu,możliwe że po tym tak mnie goni? Czy raczej przez tą nogę?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 21 lip 2017, 11:41

Noelia pisze:Oj, ile mąż miał takich "epizodów"
Oby nie wróciły zbyt szybko (bo już jest w miarę, w miarę...), ale taki los - się trzeba przyzwyczaić i dystansu nabrać
u nas raz był taki epizod w ostatnim zaostrzeniu i K mocno to przeżył :(
Tubisia pisze:No mam nadzieję, że u Was będzie z tym spokój, bo u mnie już niestety chyba codzienność
i ja też trzymam kciuki, za to u nas przyzwyczajamy się do luzu w wc, choć może kiedyś się zagęści - nadzieja jest - wszak ona umiera ostatnia ;)
Pandziaak pisze:ja na kontroli po operacji w poradni stomijnej, miałam na sobie rurki i obcisły sweter, a Pielęgniarka stomijna, a Pani ma stomię, w ogóle nie widać,
tak, bo najlepiej to worek po ziemniakach włożyć i przepasać się sznurem i wtedy stomię ukryć :lol:
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera

Post autor: Noelia » 21 lip 2017, 12:26

Tubisia pisze:No mam nadzieję, że u Was będzie z tym spokój, bo u mnie już niestety chyba codzienność
W szpitalu Ci to na pewno ogarną  :przytul:
Mojego jakoś im się tam w końcu udało doprowadzić do porządku i postawić na nogi :roll:
Tubisia pisze:Taaa, w szczególności ciągłe dowcipy o
Dowcipy są ok :mrgreen: i rozładowują atmosferę - przynajmniej u nas tak to zazwyczaj wyglądało :roll:
Tubisia pisze:Tak właśnie, ci super współczujący emeryci i ich "klasa"   ja już nawet nie odpowiadam na komentarze, to ich bardziej wkurza
To jest serio jakiś absurd...
Pamiętam jak raz siedzieliśmy w poczekalni i jedna (całkiem żwawa i wesoło plotkująca wokoło  :wink: ) 80-latka (na oko) chciała, żeby mój jej miejsca ustąpił, bo "pan to przecież chory chyba nie jest?!".
Na co on ze śmiechem, że "nawet przewlekle", a ona "ale nie wmówi mi pan, że poważna choroba, w ogóle pan nie wygląda" :lol:
I dalej naciska, żeby ją wpuścił przed siebie (mimo, że była za nim w kolejce oczywiście), bo "ona ma już swoje lata itd." - to jej w końcu powiedział, że zapewne to ona ma na emeryturze więcej wolnego czasu, żeby sobie siedzieć w poczekalniach, a on musi być w pracy za 2 godziny :lol:
Dopiero wtedy odpuściła...
karolek0303 pisze:Na pomocy doraźniej z środy na czwartek dostałem zastrzyk ketonalu,możliwe że po tym tak mnie goni?
Ketonal przy CU to imo średni pomysł, nawet w zastrzyku.
Powiedziałeś, że chorujesz na NZJ?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17

https://jelito.net - ważne informacje o chorobach zapalnych jelit (NZJ)

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 21 lip 2017, 12:36

Ketonoalu w NZJ nie wolno! Ehh po co to Forum, skoro nikt nie czyta podstawowych informacji na temat swojej choroby? :mad: :mad:
Noelia pisze:To jest serio jakiś absurd...
Pamiętam jak raz siedzieliśmy w poczekalni i jedna (całkiem żwawa i wesoło plotkująca wokoło :wink: ) 80-latka (na oko) chciała, żeby mój jej miejsca ustąpił, bo "pan to przecież chory chyba nie jest?!".
Na co on ze śmiechem, że "nawet przewlekle", a ona "ale nie wmówi mi pan, że poważna choroba, w ogóle pan nie wygląda" :lol:
I dalej naciska, żeby ją wpuścił przed siebie (mimo, że była za nim w kolejce oczywiście), bo "ona ma już swoje lata itd." - to jej w końcu powiedział, że zapewne to ona ma na emeryturze więcej wolnego czasu, żeby sobie siedzieć w poczekalniach, a on musi być w pracy za 2 godziny :lol:
Dopiero wtedy odpuściła...
Standard, w Polsce to każdej starszej osobie się wszystko należy, najlepiej za darmo.. oczywiście są wyjątki, ale w mniejszości... :mad: Ja na takie teksty odpowiadam, że trzeba było się zapisać wcześniej :lol:

karolek0303
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek0303 » 21 lip 2017, 15:40

Noelia , tak powiedziałem. Nie sądziłem że pracują tam aż takie bezmózgi. Nie pomyślałem żeby wcześniej poszukać na forum bo średnio był czas. Dzięki za info.
a co przeciwzapalnego? tylko tramal? wspominali coś o jakiś zastrzykach na M ale nie pamiętam nazwy

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 21 lip 2017, 15:48

Tramal to lek przeciwbólowy i w sumie chyba najbezpieczniejszy. Zanim cokolwiek Tobie podadzą, mają obowiązek poinformować Ciebie co Ci dają, pytaj dopytuj i każdorazowo mów, że masz CU, nawet kilkukrotnie.
karolek0303 pisze: Nie sądziłem że pracują tam aż takie bezmózgi.
Zdziwiłbyś się... ale czasem też daje się we znaki i zmęczenie, tak więc trzeba zawsze się upewniać co dają!

karolek0303
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek0303 » 21 lip 2017, 16:01

tak,mówlił mi co mi poda ale nie wiedziałem że jest niewskazany dla nas. mój błąd :(

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 lip 2017, 16:02

karolek0303 pisze:Na pomocy doraźniej z środy na czwartek dostałem zastrzyk ketonalu,możliwe że po tym tak mnie goni? Czy raczej przez tą nogę?
Tubisia pisze:Tramal to lek przeciwbólowy i w sumie chyba najbezpieczniejszy. Zanim cokolwiek Tobie podadzą, mają obowiązek poinformować Ciebie co Ci dają, pytaj dopytuj i każdorazowo mów, że masz CU, nawet kilkukrotnie.
karolek0303 pisze: Nie sądziłem że pracują tam aż takie bezmózgi.
Zdziwiłbyś się... ale czasem też daje się we znaki i zmęczenie, tak więc trzeba zawsze się upewniać co dają!
ketonal źle działa na jelito i to pisza w każdej ulotce.
Na SORze jednak to podstawowy lek przeciw bólowy , więc jada rutynowo.
Trzeba się nauczyc , że zawsze mówimy o naszym CU czy CD i pytamy czy można proponowane leki stosować. Jak się nie zapytasz to dadzą co mają i za co płaci NFZ ;)
Myślenie że to są bezmózgi jest bezsensowne, bo podaja lek przeciw bólowy czyli działaja wokół "załatwienia" problemu z którym się ktoś zgłosił.
Jak strażacy, najpierw gaszą, a potem pytają ;)
PROFILATKTYKI W TWOIM WYKONANIU zabrakło, a nie ich myślenia .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

karolek0303
Początkujący ✽✽

Post autor: karolek0303 » 21 lip 2017, 16:08

następnym razem napisze sobie na czole CUdak żeby czasem nie zapomnieli ;)
Może coś polecicie na opuchniętą nogę? Bo kazał mi moczyć w altacecie i bardzo powoli schodzi opuchlizna

Awatar użytkownika
Tubisia
Doradca CD
Kontakt:

Post autor: Tubisia » 21 lip 2017, 16:16

Perskindol :)

Awatar użytkownika
Luki36
Aktywny ✽✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Luki36 » 21 lip 2017, 16:33

Ostatnio sobie łokieć tenisisty przez kilka dni Ketanolem w żelu smarowałem.
Po Waszych wpisach,już raczej nie będę
Na razie, bez leków

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 21 lip 2017, 17:09

Noelia pisze:No bo według niektórych człowiek chory to brudny, nieumalowany, rozwichrzony, źle ubrany człowiek..I najlepiej to niedożywiony, chudy, ledwo trzymający się na nogach, z niezdrową cerą i przerzedzonymi włosami, ehh...
Tak, na komisji lekarz mi powiedział, że jestem za gruba, więc na pewno nie mam zaostrzenia i biegunek...
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”