klopoty z cera

Wszystkie rady związane z pielęgnacją skóry.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: klopoty z cera

Post autor: funia » 14 mar 2007, 06:59

Doris:

- ktorzy profesorzy tak mowia?
- gdzie mozemy o tym rpzeczytac? daj linka
- czemu uwazasz sie za autorytet, mze nas oswiec co takiego robisz?

mysle, ze jak zawarte zostana te informacje, powazniej podejdziemy do Twojej wiedzy i tego co nam tu mowisz. bo tak, to troche wyskoczylas jak Filip z konpii, jeszcze na nas pokrzykujac

i brzmi to troche, wybacz, ale bez argumentow popierajacych, jak z telewizji TRWAM, nie obrazajac jej milosnikow

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 mar 2007, 10:10

Ja autorytetem w tej dziedzinie nie jestem,ale podziele sie swoim doswiadczeniem,przez jakis czas bralam Diane ( przepisal mi ja lekarz do ktorego poszlam,bo musialam,nie moglam dluzej czekac) , a gdy mialam wizyte u swojej p.ginekolog,to ta tak mnie zjechala,ze skad mam te tabletki,kto mi je przepisal i ,ze krzywde moge sobie nimi zrobic....
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 14 mar 2007, 11:48

mi pare lat temu zapisal diane ginekolog, potem inny i jeszcze kolejny
bylo to moze z 10 lat temu

moze teraz sa korzystniejsze na rynku tabletki, zawierajace mniej hormonow itd. ale mowienie o bezplodnosci w kontekscie tabletek antykoncepcyjnych to wg mnei spiskowa teoria dziejow

Hanca
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Hanca » 14 mar 2007, 21:16

Ja też jestem przeciwna tabletką ale tylko dlatego, że sama na własnej skórze przekonałam sie o tym, że hormony moga mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Przed przepisaniem takich tabletek lekarz powinien wykonac szereg badań, u mnie tego nie zrobił, i niestety wiekszosc znajomych mi kobiet takich badan nie miało. ja bylam niby całkiem zdrową, młodą dziewczyną, dostałam tabletki i po 3 miesiacach musiałam je nagle odstawić - przez 14 dni zastrzyki w brzuch, miałam zapalenie żył głębokich, od tamtego czasu co dzień noga mi dokucza, mam poczatki żylaków. Najgorsze ze lekarz wiedział o tym, bo praktycznie po miesiącu brania zaczeły się objawy i zamiast wysłać mnie na badania, kazał polopirynę łykac. No i nie brałam Diane tylko słabsze hormony.

Uważam że decyzja o stosowaniu hormonów powinna być indywidualna, a przede wszystkim poprzedzona badaniami. jestem daleka od opini, że tabletki wywołuja niepłodność. Wiekszość kobiet nie ma jednak problemów z zajściem w ciażę.

Na cerę bym jedank hormonów nie zastosowała, tak samo nie rozumiem argumentów lekarzy, o tym że pigułki reguluja cykl, i sa przpisywane kobietom które mają z jego regularnością jakieś problemy.

wiotka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Kolagen

Post autor: wiotka » 23 paź 2007, 14:50

Mi też się pogorszyła cera, ale od paru miesięcy stosuję kolagen naturalny i muszę przyznać, że trochę mi pomógł.
wiotka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 paź 2007, 17:52

Na cerę bym jedank hormonów nie zastosowała
a ja stosowalam i to dobry pomysl tylko warunkiem jest krotkie ich uzywanie.
pozegnalam sie dzieki temu z tradzikiem
Obrazek

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 07 lut 2009, 17:15

oświeżam temat- jakieś nowości w temacie? odstawiłam tabl. antyk. i mą twarz pokryły pryszczyki różnego rodzaju:d Pewnie też w skutek Azy:) Jakieś rady?:) Słyszeliście może o mydle z alg? Pomaga na bużkę?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 07 lut 2009, 17:24

ewkunia, ja kiedys kupilam Nivea taki zel z alg do mycia buzi i cala twarz pokryla mi sie drobna, chropowata kaszka. Nie wiem czemu, ale juz alg nie uzywam. Ja polecam tonik under twenty anti acne albo zel do mycia twarzy La Roche Posay Effaclar. Mniej zaskornikow, mniej ropniakow. Ja juz w sumie w ogole z ropniakami nie mam problemow odkad uzywam tego toniku, zestawu Effaclar i podkladu raczej nie uzywam, ewentualnie bezzapachowy Revlon czasami, a tk to kremy nawilzajace :)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 25 cze 2009, 14:12

ja zaobserwowałam że odkąd pierwszy raz odstawiłam encorton nabawiłam się rumianych policzków, kiedyś zaczerwienie pojawiało się co jakiś czas teraz jest niemal ciągle do tego doszły krosty na policzkach, podejrzewam że to trądzik różowaty, na razie kremy i płyny do mycia buzi nie pomagają....wyczytałam też że trądzik różowaty jest coraz częściej wiązany z NZJ.
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 25 cze 2009, 18:14

dobry jest metronidazol w kremie. ale niestety na recepte
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 25 cze 2009, 23:33

inkaska pisze:wyczytałam też że trądzik różowaty jest coraz częściej wiązany z NZJ.
no to bardzo niefajnie ;/ a gdzie to wyczytałaś? jakieś badania robili i potwierdzili tą zależność?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 10 lip 2009, 23:29

acnederm masc. Regularny piling. Duzo snu. Bo jak sie nie wyspie, to dodatowo borykam sie nie tylko z wypryskami, ale i nasileniem objawow ze strony jelit. A wiec...dobranoc:)
od 10 lat NZJ/ nie potwierdzona CU/ <b>Leki:</b> Pentasa (tabletki, czopki) + Proktis-M. Nadzieja i cierpliwość w najwyższych dawkach.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 11 lip 2009, 10:58

Acnederm ma kwas azelainowy bedzie wybielal i stosowany punktowo bedzie robil biale placki.trzeba o tym pamietac.

Peeling - owszem ale tylko enzymatyczny zeby nie podraznic juz i tak wrazliwej i wysuszonej cery.

Dla osoby ktora nie stara sie o dziecko dobrym wyjsciem beda retinoidy - robia z cera cuda. polecam

Awatar użytkownika
yellow80
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: yellow80 » 11 lip 2009, 11:06

co do acnedermu powiem Ci, ze wlasnie nie mam plackow. Wybiela b. lagodnie, stosuje od ponad roku i nie zauwazylam, zeby powstawaly placki:) a cere mam wrazliwa i kazdy inny specyfik z tym kwasem sprawial, ze mialam placki. Acnederm chyba jest najlagodniejszy.
od 10 lat NZJ/ nie potwierdzona CU/ <b>Leki:</b> Pentasa (tabletki, czopki) + Proktis-M. Nadzieja i cierpliwość w najwyższych dawkach.

xAniax
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 11 lip 2009, 11:40

Ja stosowalam rozne masci i tak srednio pomagaly na te wypryski .A teraz kupilam w aptece ten plyn AMOL i biore na wacik i kazda krostke posmaruje tym plynem i to ladnie wysusza i na drugi dzien prawie ich nie ma, tylko troszeczke szczypie i blisko oczu nie dawac.
A co do metronizdolu ja mam w domu to pomaga na krostki???

Inkaska jak ja bralam sterydy tez milam cale plecy w krostakch jak odstaiwlam to i one zeszly to jest tradzik posterydowy. POZDRAWIAM
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pielęgnacja Skóry”