Należy się czy nie

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anulka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Należy się czy nie

Post autor: Anulka » 15 wrz 2005, 21:58

Od kilku lat choruję na chorobę Crohna (rozpoznanie kliniczne nie potwierdzone histopatologicznie).Początkowo zażywałam Salofalk i Metypred w stanach zaostrzenia choroby. Obecnie zażywam Pentasę i Budenofalk. Oprócz tej choroby przyplątały się jeszcze inne i jestem w tej chwili na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy ktoś mógłby napisać mi czy mam możliwość zwrotu chociaż w części poniesionych kosztów na zakup leków? Z Waszego Forum wynika, że osoby, które mają przyznaną rentę mają taką możliwość. Nie wiem czy ja mając świadczenie rehabilitacyjne też taką możliwość mam. I jeszcze jedno. Jak sądzicie czy powinnam poddać się badaniu immunologicznemu. Pozdrawiam.
pozdrawiam Anulka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Należy się czy nie

Post autor: Mamcia » 19 wrz 2005, 18:29

Ja się na tym nie zam, a specem od tych spraw jest Jola Damek. Jeżeli nie odpowie Ci na Forum napisz do niej private.
Mamcia

cleo
Początkujący ✽✽

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 09:24

A prawda o rencie jest taka, że na samego crohna z powikłaniami mi nie dali, dopiero jak przeszłam sepsę(posocznicę)- stan krytyczny , utraciłam znacznie słuch i miałam poważne kłopoty neurologiczne to rentę na 2,5 roku mi przyznali z całkowitą niezdolnością do pracy: orzeczenie o stopniu dostałam umiarkowany na stałe; faktury za leki zbieram i odliczam.
cleo
Bierz życie jakim jest...

cleo
Początkujący ✽✽

Post autor: cleo » 28 wrz 2005, 13:10

Jola, zobaczymy jak stanę na komisji za rok-czy mi dadzą? Boje się że nie
cleo
Bierz życie jakim jest...

Aga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aga » 08 gru 2005, 20:10

Witam serdecznie a ja miałam dziś komisję lekarska i dostałam stopien niepelnosprawności umiarkowany na rok !! ale leki moge odliczyc pewnie tylko wtedy kiedy pełny rok bede miała tą grupę prawda? czyli w 2007 za 2006 czy dobrze mysle? no bo teraz to lipa skoro przyznane mam dopiero dziś ?????

Natanael

Rany

Post autor: Natanael » 12 gru 2005, 00:41

Z tego co wy piszecie to wynika ,ze naprawde nie da sie zyc z ta choroba, mam dopiero poczatek rozpoznania wrzodziejacego zapalenia jelit i szukam informacji. Ciezko mi jest wychodzic z domu ale kurcze mam 22 lata chce zyc a wyglada na to ,ze moze byc z tym naprawde trudno

jolaan@tlen.pl

ach to wrzodziejące

Post autor: jolaan@tlen.pl » 02 sty 2006, 20:17

Ja mam wrzodziejące od pół roku, biorę mezalazyne ale krew mi się co jakiś czas pojawia przy jednym wypróżnieniu dziennie.Może warto pezejść na coś innego?

a wogóle to o czym wy mówicie. Jestem ubezpieczona w pracy a powiedzieli mi w Aliansie ze nie należy mi się odszkodowanie za " poważne zachorowanie" bo to nie jest rak i ta choroba nie jest wymieniona w ubezpieczeniu.
pozdrawiam Jolka
jeśli coś wiecie na ten temat to proszę o wieści

doem76
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: doem76 » 04 sty 2006, 09:07

Do Zenobiusa: mógłbyś zdradzić jak duże to dofinansowanie?
CU: Lepiej być nie może :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”