rozmowy o orzeczeniu

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Re: rozmowy o orzeczeniu

Post autor: agnieszka » 15 gru 2006, 16:41

Widzę, że jeszcze nie raz ktoś tutaj na forum mnie zaskoczy!!! MOze właśnie dlatego, że nie bylaś jeszcze w takim krytycznym stanie i trzymasz sie jakoś!!! Ja gdyby nie orzecznie oraz renta którą miałam nie wiem jak dałabym sobie rade! Same leki i wyjazdy na kontrole do Kliniki kosztaowały mnie masę kasy!!!! Poza tym krótko po mnie siostra zaczęła chorować, a że obie bylyśmy na utrzymaniu rodziców bo ja studiowałam siostra tez się uczyła to włąsnie dzięi tym papierką bylo nam łatwiej finansowo. I jeszcze jedno skoro masz takie podejście do sprawy czy to oznacza, że wstydzisz się tego że chorujesz że należysz do osób niepełnosprawnych?? Czy może ukrywasz tą chorobę?? Bo często ludzie sobie z tym nie radzą!!! Bo trudno mi Cię zrozumieć!!! Pozdrawia serdecznie autorkę tego postu ...
Gabi

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 16 gru 2006, 09:23

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no i tak też zrobiłam...
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

sewek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: sewek » 28 gru 2006, 17:19

ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności orzeczony na dwa lata przysługuje mi zasiłek pielęgnacyjny co prawda to tylko 153zł ale zawsze coś poza tym mogę sobie zawsze odliczyć koszty utrzymania samochodu bodajże 2300 w skali roku,bilety darmowe miejskie,a poz atym zawsze się z tego śmieje jestem młodym rencistą :roll:
sewek

Awatar użytkownika
marcik
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: marcik » 28 gru 2006, 22:10

A czy w KZK GOP sa jakies znizki na bilety z umiarkowanym stopniem niepalnosprawnosci? orientuje sie ktos? bo z tego co szukalam to nic nie ma

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 29 gru 2006, 00:31

tez sie dowiadywałam i poinformowano mnie ze znizek nie ma, jedynie sa jako dojazd do szkoly czy lekarza a to niestety mnie nie urzadza... :suchy:
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 29 gru 2006, 23:25

Zaraz,zaraz...to ja juz nic nie rozumiem.
U mnie co najmniej polowa zakladu to osoby z lekkim stopniem niepelnosprawności (z PCPRu)i wszyscu jeździmy komunikacja miejską(MPK)na ulgowe bilety.
To jak to w końcu jest..Dziewczyny(Szaraja,Żabusia)wiecie cos na ten temat....a moze my wszyscy jeżdzimy właściwie na gape :?: :!:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
kineczkaa
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: kineczkaa » 25 sty 2007, 19:15

1. Shima ja mam 16 lat, legitymacje i jeżdże tramwajami/autobusami za darmo ja i osaoba towarzysząca: mama, koleżanka, brat...

2. Mam karte parkingową. Nie mam żadnej grupy przyznanej a bez problemu rodzice ją dostali co za tym idzie: przede wszystkim tańszy abonament bo akurat mieszkamy w strefie no i można stawać w miejscach ze znaczkiem.

Ktoś napisał o kasach pierszeństwa w supermarketach. A wiecie co że ja nigdy nie pomyślałam xD Zawsze mi sie kojarzylo ze dla osob na wozkach czy co... xD Teraz jak bede w weekend i beda 15 mertowe kolejki to sobie stane w takiej kasie bo co :)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 25 sty 2007, 22:12

Znizki na bilety komunikacji miejskiej są ustalane przez Rady Mista, najlepiej , aby sie dowiedzieć , to chyba trzeba zadzwonić do sekretariatu RM i tam można uzyskac informację. Publikowane muszą równiez byc uchwały RM w jakiś biuletynach. Informacja powinna byc równiez w każdym autobusie lub tramwaju. Odnośnie ulg na przejazdy to nic sie nie zmieniło i w zeszłym roku był załączony tekst rozporządzenia. W linkach ze strony J-elity, równiez jest odnośnik i tam można wszystko sprawdzić o przejazdach pociągami.
pozdrawiam, a zainteresownaym służe tekstem rozporządzenia.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 27 sty 2007, 16:06

Mam pytanie . Chce wystąpić o takie orzeczenie dla mojej corki. Niestety nie wiem czy jej sie należy. Ma stwierdzone cu i prawdopodobnie idzie w kierunku stwardniajacego zapalenia dróg żółciowych. Choroba jest stwierdzona od wrzesnia 2006 .Ma nauczanie indyw. Jest na sterydoterapi i azatiopirynie ( ze steryd zchodzi) . Nie wiem czy to wystarczy aby otrzymać takie orzeczenia. Chciałabym moc odpisywac sobie koszt leków od podatki w obecnej chwili na leki wyd ok 500zl miesiecznie
langusta
dwie córki chore na CD

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 27 sty 2007, 23:21

Odpowiedz napisałam na pw, przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale odczytałam przed chwilką. Mam propozycję - w tym temacie już coś było. Nie potrafię pisać linków, ale może bardziej obznajomieni dokleją odpowiednie teksty.
JESZCZE JEDNO - GRUPA TO NIE ŁASKA A ZASIŁEK SIĘ NALEŻY< BO NIEWIWELE DAJĄ ZA DARMO
Pozdrawiam
Szaraja

-Ania- edit:
Chyba chodzi Ci o linki do:
ulgi pkp, pks i w komunikacji
pyt. i odp. dot. orzeczenia
orzeczenie a praca
zwrot kasy za leki

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Szaraja, łącznie zmieniany 1 raz.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”