renta

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewuunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Re: renta

Post autor: ewuunia » 04 lis 2006, 15:07

[cytat usunięty na prośbę użytkownika] mam 37 lat i pracuje 16

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 04 lis 2006, 23:27

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Kochana Żabusiu...caly ZUS jest żenujacy(delikatnie powiedziane)....ja tez uslyszalam identyczna kwestie kiedy mi rente zabierali :evil:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 07 lis 2006, 02:31

Moze wlaśnie dlatego że ma 19lat.
Wedlug moich obserwacji wynika ze im wiecej masz lat...jestes za mloda...potem to juz sie oscyluje sie kolo emerytury(warunek-czlowiek pracuje)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 08 lis 2006, 09:46

Byłam 6.11.2006 tj w poniedziałek w Zusie na komisji!i po niej do tej pory jestem w szoku!!! Na podstawie moich badań histopatologicznych Pani dr stwierdziła, że wcale nie można wywnioskować, że choruje na Crohna-no tak bo lekarze z kliniki tak sobie wymyślili a niech Agnieszka będzie chora na Crohna :cry: a co tam czemu nie!!! Niech biega sobie czasami co10min do toalety :wc: , przeciez to takie miłe i wogóle niech będzie chora co by za dobrze jej nie było!!! :evil: Słuchajcie jestem w wielkim szoku!Poważnie nie mogę!!!! aktualnie mam okres remisji-co wiadomo jest nie najlepszym czasem na stawienie sie na komisji!!! Mam zamiar się odwołać i powiem im wszystko co mi na sercu leży,a co więcej Pani dr oddała mi moje papaiery z pierwszego roku gdy zaczęłam chorować-czy Ona wogóle mogła to zrobić?? :( Tam było najwiecej zlych rzeczy tzn mój pierwszy rzut choroby był bardzo poważny i postanowiła sobie, że nie wiem tego nie było w moim życiorysie???, że lepiej jest tak jak jest teraz!!! Powiem im co o tym mysle gdy tylko się odwołam w końcu nic już stracic nie mogę i gdy nic nie wskuram podziękuje im za uzdrowienie kuzwa nie ogarniam tego :smutny: .... szczerze jestem załamana ...
Gabi

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 08 lis 2006, 11:43

agnieszka !
Nie załamuj się, trzeba walczyć. Smerfetce się udało, ale dopiero wtedy jak poszła do sądu przeciwko ZUS-owi. Bierz przyklad!
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 08 lis 2006, 12:15

Witaj Agnieszko !

Dokładnie tak, jak Maciek radzi. To, że jesteś zszokowana i trochę podłamana po pierwszym kontakcie z ZUS-em, to jest reakcja bardzo typowa. Nie znam nikogo, kto miałby inne odczucia. Ale widzę też, że ZUS trafił na właściwego przeciwnika. Piszę "przeciwnika", bo do ZUS-u tylko tak można się odnosić. Jeżeli się odwołałaś, to znaczy, że masz wystarczająco dużo siły, aby dochodzić tego, co Ci się należy. A ZUS-owi właśnie chodzi o to, aby interesant po pierwszym kontakcie z orzecznikiem uznał, że nie ma żadnych szans z takim molochem.

To, że orzecznik nie zrobił sobie kopii wszystkich Twoich badań, to nie jest normalne. Ja kiedy chodziłem na rozgrywki z ZUS-em w sprawie renty, zawsze dostarczałem nowe badania i zawsze orzecznik kopiował sobie te badania, a oryginały zawsze muszą zostać u interesanta. Jeżeli tu było inaczej, to napisz skargę do dyrektora Twojego oddziału ZUS i załącz jeszcze raz kopie wszystkich badań jakie kiedykolwiek miałaś robione. Chodzi o to, że w pewnym momencie ZUS wyprze się, że kiedykolwiek takie dokumenty było mu przekazywane. A z tego powstaje taka teczka Twoich dokumentów, która potem jest przekazywana coraz wyżej, w miarę jak się będziesz odwoływać do wyższych instancji.

To, że odwołałaś się do komisji lekarskiej w ZUS-ie, to bardzo dobrze. Bo nie ma innej drogi. Ale od razu uprzedzam, że po komisji możesz mieć odczucia takie same jak teraz. Różnica będzie taka, że tam będzie zamiast jednej, trójka takich orzeczników jak za pierwszym razem, ale pojecie o CD będą manifestować takie samo. Cel ? Taki sam jak wcześniej. Pokazać przeciwnikowi, że z nimi nie wygra. Więc żeby się nie denerwować potraktuj ich na luzie, ale sprawdż, czy mają już wszystkie kopie badań, które im dostarczyłaś. Bo kiedy się odwołasz do sądu, to cała Twoja teczka zostanie tam przekazana. Gdyby wtedy okazało się, że nie ma tam wyników jakichś ważnych wcześniejszych badań, to zgodnie z przepisami sąd ma prawo odesłać całe postępowanie do powtórnego rozpatrzenia przez ZUS, a to znowu będzie trwało kilka miesięcy. Na badania do biegłych sądowych po odwołaniu się już do sądu, oczywiście zawsze można dołączyć wyniki nowych badań, robionych już po komisji lekarskiej w ZUS-ie.

Po odwołaniu się do sądu, sytuacja zmienia się już diametralnie na Twoją korzyść, bo biegły sądowy jest lekarzem niezależnym od ZUS-u (a tam są urzędnicy z tytułami lekarskimi). Już wielu osobom udało się wygrać z ZUS-em (ostatnio Żabusia ze Smerfetką pokonały ZUS), więc dlaczego w Twoim przypadku miałoby być inaczej. Wystarczy dużo cierpliwości i konsekwencji w działaniu. Na pewno dasz radę :)

ps. Jeżeli będę mógł w czymś pomóc zawsze możesz pisać na PW.

Życzę powodzenia
Tomy

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 08 lis 2006, 13:25

Właśnie dostałam następne wezwanie na komisję do ZUSu w sprawie renty - zobaczymy co teraz powiedzą

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 08 lis 2006, 14:33

ewuunia !
Powodzenia, walcz.
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 08 lis 2006, 18:57

Dziękuje Wam bardzo!! Na pewno nie zostawię tego w ten sposób i bede walczyła do końca jesteście kochani :* buziaki dla Was
Gabi

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 08 lis 2006, 19:47

Agnieszko walcz nie poddawaj się - ja nie mam zamiaru też z nimi walczę. Wnajgorszym przypadku możesz usłyszeć , że z taką chorobą się żyje, albo też jak w moim przypadku,że rentę w miom wieku dostają ludzie chorzy umysłowo - serio.Walcz o swoje. Pozdrawiam

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 13 lis 2006, 16:59

We środę idę do szpitala , a w piątek mam komisję w ZUSie jakie zaświadczenie muszę do nich dostarczyć aby się usprawiedliwić i jakie jest póżniejsze postępowanie tzn. ile czasu trzeba czekać na ponowne wezwanie.

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Piotrek_Lodz » 14 lis 2006, 19:48

przepustke ze szpitala wejź na komisje, a jak poprosisz to Cie karetką zawiozą na tą komisje... w sumie dobrze trafiłaś, może będzie miało to jakiś wpływ na werdykt orzecznika ZUss

Misia

Post autor: Misia » 14 lis 2006, 21:05

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Misia

Post autor: Misia » 14 lis 2006, 21:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Stokrotka
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Stokrotka » 15 lis 2006, 20:01

Witam! Jak czytam Wasze posty to sobie myślę że chyba w moim przypadku ZUS dostał jakiegoś chwilowego zaćmienia albo mieli jakieś święto :lol: O możliwości starania się o rentę socjalną dowiedziałam się właśnie w oddziale ZUS-u , jakaś miła pani mnie oświeciła bo zanosiłam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności które wywalczyłam. Wcześniej dostałam orzeczenie że jestem prawie zdrowa :) Ta pani z komisji była chyba jakąś uzdrowicielką. Ale mniejsza z tym.Poszłam sobie na komisję do ZUS-u z tymi moimi papierami i myślałam że to strata czasu a tu proszę pani doktor przyznała mi całkowitą niezdolność do pracy na 2 lata a ja jak to usłyszałam to aż mi szczęka z wrażenia opadła bo przecież oni nic nikomu nie chcą dawać, a ja specialnie się o to nie starałam. Na marginesie mam 20 lat- choruję prawie 5 lat. Pozdrawiam i nie poddawajcie się, przecież nam się to należy , chociaż oczywiście każdy wolałby być zdrowy :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”