renta

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olka
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

renta

Post autor: Olka » 08 sty 2007, 09:15

Właśnie wrocilam z komisji dostałam częściową niezdolnośc do pracy na 2 lata po wykorzystaniu max zwolnienia lekarskiego.Napiszcie proszę co mi to daje , czy pracodawca ktory chciałby mnie zatrudnic ma jakieś ulgi ? Ps. zdziwiłam sie bo pan lekarz orzecznik był bardzo mily i przygotowany do badania nawet wiedział co to CU i co to jest zbiornik jelitowy ktory posiadam :wink:

agnieszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Re: renta

Post autor: agnieszka » 08 sty 2007, 09:49

GRatuluje Olu!!!
Dziękuje Tomy nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłeś ... zaczynam wlake- mam nadzieje ze się uda!! Miłego dnia Wam wszystkim zycze, pa
Gabi

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 11 sty 2007, 12:59

Czy gdybym np wyladowala w szpitalu w dniach rozprawy ponoszę jakieś konsekwencje???BOję się tego wszystkiego wielkie zamieszanie, a ja coraz gorzej się czuje biegunki, bóle brzucha już mi wychodzi stres a to wszystko przede mna :(
Gabi

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 11 sty 2007, 14:08

agnieszka pisze:Czy gdybym np wyladowala w szpitalu w dniach rozprawy ponoszę jakieś konsekwencje???
Nie martw się Agnieszko, Twoja obecność na rozprawie nie jest obowiązkowa. Na zawiadomieniu o terminie rozprawy będzie tak właśnie napisane, że obecność nie jest obowiązkowa. Ja za drugim razem przy procesowaniu się z ZUS-em też nie byłem na rozprawie. Na drugi dzień po rozprawie zadzwoniłem do sądu i dowiedziałem się, jaki jest wynik rozprawy. Zresztą to już wiadomo po opinii biegłych, której odpis dostaje się przeważnie wraz z zawiadomieniem o terminie rozprawy. A potem po kilku dniach sąd przysyła informację o wyroku na adres domowy. Dlatego najważniejszy jest wynik wizyty u biegłych, a sąd to już jest naprawdę sprawa techniczna. Sędzia nie jest lekarzem i orzeka dokładnie tak, jak opiniuje biegły. Dlatego jeżeli będziesz mogła, to możesz iść na rozprawę, a jeżeli nie, to też nic złego się nie stanie.

Pozdrawiam
Tomy

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 11 sty 2007, 14:23

Dziękuje :roll: za odp :)
Gabi

Misia

Post autor: Misia » 11 sty 2007, 17:18

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 12 sty 2007, 14:02

Mam pytanie bo juz zaczynam glupieć!
Pierwsza moja komisja byla w Gorzowie wlkp., nastepnie pozniej byłam na Komisji w Zielonej Górze. I teraz oddaje sprawe do Sadu w Gorzowie Wielkopolskim tak napisali mi w pouczeniu. I chce teraz wiedziec co mam wpisać tzn kogo ja pozywam- Zieloną Góra czy Gorzów Wielkopolski?? Może to pytanie jest głupie ale się juz nieźle zakręciłam :(
Gabi

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 12 sty 2007, 14:03

Chyba zaczynam wariować ;/
Gabi

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 12 sty 2007, 15:40

No wcale się nie dziwię, bo zrobiło się małe zamieszanie :)
Moim zdaniem, trzeba wpisać jako pozwanego ZUS w Gorzowie Wlkp., czyli ten oddział, pod który normalnie podlegasz, gdzie złożyłaś pierwszy wniosek o rentę. Bo gdyby tam orzecznik był "normalny", to od razu przyznałby rentę. Odwołanie po negatywnym orzeczeniu "łobuza" orzecznika, też składałaś pewnie do oddziału ZUS-u w Gorzowie, a to że instancja odwoławcza, czyli komisja lekarska, była w Zielonej Górze, to już jest tylko sprawa organizacyjna ZUS-u.

Na wszelki wypadek zadzwoń do ZUS-u w Gorzowie i się po prostu upewnij. Takich informacji powinni udzielić bez żadnego szemrania.

Pozdrawiam
Tomy

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 12 sty 2007, 15:44

Dziekuje :)
Gabi

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 12 sty 2007, 16:27

Agnieszko, na ostatniej stronie decyzji masz informację, za czyim pośrednictwem i w jakim terminie masz prawo złożyć odwołanie od decyzji, przeczytaj spokojnie i masz wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam, a jak by była potrzebna pomoc to daj znać
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ewkaharlem
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: ewkaharlem » 12 sty 2007, 23:17

witam serdecznie jestem mama 7 letniego chłopca od roku choruje na CU , m-c temu dostalismy orzeczenie n rok o niepełnosprawnosci mam pytanie czy jest jakas mozliwosc innych dodatkow zwiazanych z chorobą.Czy jest mozliwosc otrzymania renty? :?:
Ewa

ewkaharlem
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica

Post autor: ewkaharlem » 24 sty 2007, 01:16

WITAJ DZIEKUJE ZABUSIU ZA ODPOWIEDZ TAK WŁASNIE SIE DOWIEDZIALAM ZE JEDYNIE TAKIE SWIADCZENIA ALE NA MAŁEGO ORZECZENIU JEST TYLKO JEDEN ZAZNACZONY PODPUNKT W KTORYM JEST MOWA O TYM ZE MUSI MIEC STAŁA OPIEKE W LECZENIU I REHABILITACJI A NA SWIADCZENIE O KTORYM MOWISZ MUSZE BYC MINIMUM DWA PODPUNKTY ZAZNACZONE NP KONIECZNOSC INDYWIDUALNEGO NAUCZANIA WIEC MY SIE NIE NADAJEMYPODOBNO MOZE KTOS LEPIEJ SIE ORIENTUJE CO ZROBIC
Ewa

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: Piotrek_Lodz » 15 lut 2007, 17:16

ile moge oficjalnie dorobić majac rente socjalna, by nie była ona wstrzymana? czy ktos wie? prosze o podanie kwoty Brrutto

Misia

Post autor: Misia » 15 lut 2007, 18:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”