renta

Tu piszemy o wszystkim, co dotyczy: rent, orzeczeń o niepełnosprawności, odliczeń za leki i dofinansowań do sanatoriów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: renta

Post autor: Piotrek_Lodz » 18 lis 2006, 09:18

mailem rente przyznana na pol roku, ostatnio sie skonczyla, dostalem na wczoraj kolejny termin komisji zus,
no i przedluzyli mi rente na rok kolejny....

jedna rada, trza kłamać kłamąc kłamać, udawać biednego, nieszczęsliwego, schorowanego, a najlepiej jak podczas komisji polecicie jeszcze do wc, nawet jak nic Wam nie dolega, chodzcie do lekarzy srednio raz na miesiac czy dwa, zeby cokolwiek bylo w papierach..

pozdrawiam serdecznie

ewuunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 03 gru 2006, 19:17

Witajcie. Komisja z ZUSU odwiedziła mnie w szpitalu. Widok mało przyjemny sonda w nosie itp. zobaczymy co teraz wymyślą

Misia

Post autor: Misia » 03 gru 2006, 20:41

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Post autor: agnieszka » 13 gru 2006, 20:38

Byłam w poniedzialek na komisji z odwołania! Teraz bede czekała 3 tyg na orzecznie i zobaczymy co dalej!Czeka mnie jeszcze komisja o ustalenie grupy inwalidzkiej i zobaczymy jak to bedzie! 3 tyg niepokoju ;/ tak to teraz wygląda
Gabi

agnieszka
Początkujący ✽✽

Renta

Post autor: agnieszka » 29 gru 2006, 11:17

Wczoraj dostałam odp! NIe przyznali mi renty a było to po odowłaniu!! Teraz został mi tylko sąd chcę walczyć tylko nie bardzo wiem gdzie teraz powinnam sie udać! Czy ktoś z Was wie?? :(
Gabi

Gośka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 29 gru 2006, 12:00

Teraz szybko pisać odwołanie do sądu!Zebrać ewentualnie jeszcze jakieś papiery i za pośrednictwem ZUS przesłac do okręgowego sądu pracy i ubezpieczeń społecznych. Chyba masz na to 14 dni. Ale nie jestem pewna w tej chwili. Trzeba to sprawdzić.Jeśli potrzebny wzór służę. Doświadczenie w tym zakresie ma także Zabusia.I wydaje mi się ze była bardziej skuteczna niż ja.POzdrawiam Powodzenia

PS Sprawdziłam - 30 dni ale lepiej zrobić to szybciej bo czas leci, a to wszystko trwa

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 29 gru 2006, 13:41

Dziękuje za odp!Tak tez zrobie !odwołam sie na pewno!!! dziekuje raz jeszcze!!! pozdrawiam
Gabi

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 29 gru 2006, 18:08

Witaj, jesli będziesz potrzebowała pomocy przy pisaniu odwołania, odezwij sie.
Pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 29 gru 2006, 18:39

Witam wszystkich żle się kończy ten rok dzisiaj orzeczenie z ZUSU renty niestety nie dostałam został mi tylko sąd ale trochę się boję zaczynam chyba się poddawać. Nawet nie wiem w którą stronę teraz się ruszyć. I co z tego że komisja zobaczyła mnie w szpitalu w takim stanie jakim byłam dla nich to chyba była rozrywka.Jak trzeba się czuć i jak wyglądać aby wreszcie nas zrozumieli

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 29 gru 2006, 21:10

Ewuunia nie poddawaj się. Tym łobuzom z ZUS-u płacą właśnie za to, aby robić takie wrażenie, że wszystko jest bez sensu. Pisz spokojnie odwołanie do sądu. To tak tylko poważnie brzmi, że to sąd i w ogóle, ale z Twojej strony nie wymaga jakiegoś specjalnego zachowania, oprócz żelaznej konsekwencji w działaniu, aby uzyskać to, co się Tobie należy. Nie masz nic do stracenia. Tak jak już Gośka radziła Agnieszce, napisz odwołanie do sądu i zanieś lub wyślij do Twojego oddziału ZUS-u. Potem już wszystko toczy się swoim tokiem. Dostaniesz wezwanie na badania do biegłego sądowego i wtedy dopiero zobaczysz tą różnicę między pseudo lekarzami z ZUS-u i biegłymi sądowymi. Od opinii biegłych wszystko zależy, a oni mają trudniej, bo swoje wnioski muszą uzasadnić na piśmie, a żaden biegły sądowy nie zaryzykuje bzdurnej opinii na piśmie. Rozprawa w sądzie, to jest już tylko sprawa proceduralna, trwa ok. pół godziny, niczego tam nie musisz o swoim zdrowiu opowiadać, ani niczego udowadniać.

Zresztą wielu osobom z forum już się to udało, to dlaczego w Twoim przypadku miałoby być inaczej.

Życzę powodzenia
Tomy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 gru 2006, 22:08

Dziewczyny walczcie o swoje. korzystajcie z pomocy Szraji i jej męża. To nasi nieazawodni prawnicy. ja zaś służę swoją wiedzą od strony medycznej. Przesyłajcie swoje odwołani. razem coś sensownego wymodzimy.
Powodzenia
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ewuunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: ewuunia » 29 gru 2006, 23:03

Dziękuję wszystkim za radę będę próbować choć nie powiem zdolowali mnie.Żeby nie antybiotyki to bym się upiła. :smutny:

Olka
Debiutant ✽
Kontakt:

renta

Post autor: Olka » 05 sty 2007, 21:35

Cześć w poniedziałek idę na komisję mam taki stres że szok !Oczywiście podzielę się z Wami wynikiem !Trzymajcie kciuki!!!!!!! :cry:

agnieszka
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszka » 07 sty 2007, 14:57

Hej! Oddaje sprawę do sądu pracy z tym, że mam problem z napisaniem odwołania a i czy zaświadczenie od lekarza o moim aktualnym stanie zdrowia także powinnam dołaćzyć??Proszę odp bo czas leci dziękuje bardzo
Olu trzymam kciuki i pamiętaj walcz!!!
Gabi

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 07 sty 2007, 22:05

Witaj Agnieszko!
Zaświadczenie o aktualnym stanie zdrowia oczywiście możesz dołączyć do odwołania, które teraz chcesz przesłać do sądu za pośrednictwem Twojego oddziału ZUS. Równie dobrze mogłabyś je zabrać dopiero na badania u biegłych sądowych, które na pewno nastąpi. Ale lepiej jeżeli biegły będzie je widział wcześniej, bo będzie mógł sobie wyrobić pogląd zanim z Tobą porozmawia. Nikt nie lubi być przecież zaskakiwany. Ja już dwa razy byłem na wizytach u biegłych sądowych i zawsze biegły był już do rozmowy przygotowany. A ta cała wizyta u biegłego, to oprócz najprostszych badań, będzie właśnie taka rozmowa (wywiad lekarski), gdzie lekarz będzie chciał prześledzić całą historię choroby, ale najbardziej będzie go interesował stan obecny. I tak jak już zaznaczyła powyżej Żabusia, ważne jest wykazanie Twojej niezdolności do pracy, czyli co z objawów CD powoduje, że nie możesz pracować. I potem biegły będzie szukał potwierdzenia tego w dokumentacji medycznej. I pod tym kątem trzeba napisać też odwołanie. Trzeba wskazać konkretny, mocny powód i potem już konsekwentnie się swojej wersji trzymać.

Wysłałem na Twoje PW wzór mojego ostatniego odwołania. Ja mam wprawdzie CU, więc to jest trochę inaczej, ale być może jakieś fragmenty da się z tego skopiować. Poza tym Gośka deklarowała, że ma wzór pisany pod CD, to na pewno dasz sobie radę. To nie jest jakaś wielka filozofia :)

Życzę powodzenia
Tomy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady Prawne”