Propozycja Minister Zdrowia

"Powrót NZJ na listę chorób przewlekłych w 2009 roku" to jeden z największych sukcesów Stowarzyszenia J-elita.
Znajdziecie tutaj najnowsze zmiany jakie nastąpiły dla Nas chorych, o które walczą Stowarzyszenia.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bari11
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Propozycja Minister Zdrowia

Post autor: bari11 » 09 sty 2009, 11:52

Dzieki,a wiec wszystko jasne :roll:

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Jak z pozostalymi?

Post autor: agnieszkad » 09 sty 2009, 12:18

Witam,

Jak w przypadku osob , u ktorych diagnostyka trwa od lat i nie ma cu, cd tylko np. proctitis chronica non specifica lub colitis chronica? Wiem, ze wielu z nas zdarza sie przyjmowac stale leki na cu.
Mnie zdarzalo sie przyjmowac czopki pentasa i wlewki salofalk.
Jak zaplacimy?

pozdrawiam

aga
agnieszkad

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 sty 2009, 12:24

zaplacimy cene jaka bedzie za lek refundowany.Tak dotad bylo i to chyba sie nie zmieni.Lista obejmuje leki zapisywane, czyli potrzebne w terapii i to jest podstawa.
Ale jak to w zyciu, dowiemy sie po opublikowaniu listy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 sty 2009, 12:29

Różniuca między listą na CU i CD świadczy o tym, żę leki te będą tylko na te dwie choroby. MZ nie odpowiedziało na zadane pytanie. Będzie to powód, aby nalegać na postawienie rozpoznania.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: elena » 12 sty 2009, 16:44

Dzisiaj byłam u gastrologa,ponieważ skończyły mi się leki i potwierdził to, co pisze Mamcia.
Refundowane leki są na konkretne choroby CD,CU.Taka osoba jak ja ,czyli jak to lekarz określił "coś pomiędzy jedną chorobą a drugą" musi płacić.

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 12 sty 2009, 17:15

U mnie sprawa jest taka, że prywatny gastrolog stwierdził że mam wzjg- cu. Przeniosłam się do poradni gastrologicznej w szpitalu i tam gastrolog widzi na papierze wzjg, ale mówi że ona tego nie widzi i chce zrobić kolonkę. Jeżeli nie zrobi mi to w tym miesiącu to czy dostanę receptę na tabletki za tą zaniżoną cenę ? bo tabletki mi się kończą :(
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 sty 2009, 20:20

jak masz rozpoznanie to bez łaski na P , moze ci dac.ja tez daje sama leki na P, mi wystarczy np. wypis ze szpitala z rozpoznaniem, lub karteczka od specjalisty.
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 12 sty 2009, 21:03

No u mnie jest dziwna sytuacja powiedziała Gastrolog dlatego że nie widzi tego wzjg bo niemam takich zaostrzeń jak inni. Ostatnie takie zaostrzenie miałam w listopadzie 2007r. To Ona zamiast się cieszyć że jej pacjentka ma się dobrze to chyba sądzi że powinna mieć tylko zaostrzenia. I teraz boję się co będzie na tej wizycie.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 sty 2009, 21:17

Joanna23 pisze:Ona zamiast się cieszyć że jej pacjentka ma się dobrze to chyba sądzi że powinna mieć tylko zaostrzenia. I teraz boję się co będzie na tej wizycie.
ciekawie to napisalas :wink:
zabrzmialo tak: boje sie ze niemam zaostrzen i lekarz mnie pogoni :razz:

sorki, tu wielu marzy by niemiec zaostrzen, to , ze gastrolog ma watpliwosci to jedno, a to , ze Ty sie tym stresujesz to chyba niepotrzebnie :roll:
Nie masz sie co martwic, jak znam zycie, w aptece beda mieli asamax na liscie lekow refundowanych i wszyscy ubezpieczeni dostana go w tej cenie, chyba, ze lekarka zmieni Tobie leki, ale to juz inna bajka.

A to , ze chce robic jeszcze nastepne badania to norma, wogole ta nasza choroba jest troche poplatana, a jak i trafi sie na odpowiednie dawki lekow to ma sie szanse na dluga remisje...i wlasnie tego Tobie zycze, Ty sie nie martw, Ty sie ciesz , ze niemasz zaostrzen !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Tańsze leki?????

Post autor: joko25 » 15 sty 2009, 10:21

Czy slyszeliście cos może o tym, ze leki takie jak pentasa, asamax, itp mają być od połowy stycznia wypisywane na recepty jako leki na choroby przewlekle, czyli mają być duzo tansze??? byłam wczoraj u mojej pani gastrolog i ona mi o tym wspominala...pozdrawiam

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 15 sty 2009, 11:13

Czy slyszeliście cos może o tym, ze leki takie jak pentasa, asamax, itp mają być od połowy stycznia wypisywane na recepty jako leki na choroby przewlekle, czyli mają być duzo tansze??? byłam wczoraj u mojej pani gastrolog i ona mi o tym wspominala...pozdrawiam
Joko wszystko co wiemy jest na forum, zajrzyj np tutaj :)

viewtopic.php?p=155045#155045
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
danaK34
Początkujący ✽✽

Post autor: danaK34 » 18 sty 2009, 22:23

W sobotę pytałam w aptece czy od lutego będę mogła wykupić za 3.20 leki z nowej listy leków refundowanych. Otrzymałam odpowiedź, że nie wiadomo kiedy, bo muszą czekać na informatyka który wprowadzi te zmiany do komputera. A kiedy to nastąpi nie wiadomo :smutny: Pozostaje nam czekać
Nigdy nie jest tak, że wszystko zależy od Ciebie.
Nigdy nie jest tak, że nic nie zależy od Ciebie

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 18 sty 2009, 22:40

W sobotę pytałam w aptece czy od lutego będę mogła wykupić za 3.20 leki z nowej listy leków refundowanych. Otrzymałam odpowiedź, że nie wiadomo kiedy, bo muszą czekać na informatyka który wprowadzi te zmiany do komputera. A kiedy to nastąpi nie wiadomo :smutny: Pozostaje nam czekać
A ja uslyszalam od wykladowcy, ze podobno to na razie nie wejdzie w ogole :neutral:
To jak to w koncu jest?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 18 sty 2009, 22:44

http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_strukt ... 122008.pdf
Kierując się przesłankami, jak przy dodaniu choroby Leśniowskiego-Crohna,
tj. sygnałami pacjentów, ich stowarzyszeń i Konsultanta Krajowego z dziedziny
gastroenterologii, oraz zamierzeniem zmniejszenia obciążeń wynikających z wydatków na
leki, do wykazów leków refundowanych dodano jednostkę chorobową - wrzodziejące
zapalenie jelita grubego. Do tej jednostki zostały przypisane leki:
1) z grupy Mesalazyna i Sulfasalazyna, dotychczas umieszczone na listach leków
uzupełniających wydawanych za odpłatnością 30 %, bez leków Pentasa tabl. retard oraz
Salofalk tabletki (wykazują skuteczność w górnej części jelita cienkiego) za
odpłatnością ryczałtową.
2) z grupy leków immunosupresyjnych Methotreksat wyłącznie w iniekcjach oraz 6-
merkaptopuryna dotychczas wydawane bezpłatnie chorym na nowotwory.

chyba niewszyscy doczytali te uzasadnienie....co do CU

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 18 sty 2009, 22:54

A ja dopiero teraz do tego wątku na forum dotarłam. Rewelacyjna wiadomość! Normalanie jak Gwiazdka! :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Zablokowany

Wróć do „Sukcesy i Osiągnięcia Stowarzyszeń”