Strona 1 z 1

Bookeriada!

: 03 paź 2014, 00:52
autor: Baby
Jeśli na twojej półce leżą książki, które już przeczytałeś, możesz pomóc przekazując je w ramach wielkiej zbiórki prowadzonej przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki i Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”. Zgromadzone tytuły będą sprzedawane w sobotę, 15 listopada w Klubie Kultury Chełm. Dochód z kiermaszu pozwoli zakupić podarunki, które bożonarodzeniowy Aniołek przekaże dzieciom leczonym na Oddziale Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Zbiórka książek prowadzona jest od 6.10 do 31.10 na terenie Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, przy portierni) oraz w Klubie Kultury Chełm (ul. Chełmska 16). Książki można przynieść także w dniu imprezy, która rozpocznie się o godzinie 11.00, a zakończy o 18.00. Tytuły będą wyceniane po 5, 10 i 15 złotych i będzie je można kupić, wrzucając odpowiednią kwotę do puszki przeznaczonej na Mikołajki, które dla dzieci chorujących na nieswoiste zapalenie jelit zorganizuje Oddział Małopolski stowarzyszenia J-elita.

Kiermaszowi książek będą towarzyszyć bezpłatne warsztaty plastyczne pt. „Zaczytany Anioł”. Dodatkowe informacje na temat Bookeriady można uzyskać telefonicznie pod numerem: 012 425 24 93, 533 356 006 lub mailowo: chelm@dworek.eu

Podczas imprezy będzie można porozmawiać z wolontariuszami Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” i zaopatrzyć się w materiały edukacyjne oraz poradniki na temat m. in. Choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita. Są to choroby autoimmunologiczne układu pokarmowego, o podłożu zapalnym i nieznanej etiologii, przewlekłe i nieuleczalne. Leczenie chorób z grupy NZJ nierzadko wiąże się z częstymi i długimi hospitalizacjami. W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu leczone są - m.in. terapiami żywieniowymi i biologicznymi - najciężej chore dzieci z całej południowej Polski.

Więcej na stronie: http://j-elita.org.pl/?pid=aktualnosci&id=125

[center]Obrazek [/center]

Re: Bookeriada!

: 03 paź 2014, 21:09
autor: Mamcia
Oj szkoda, że nie w Warszawie. Kraków ma super pomysły. Mam tylko prośbę czy tego postu nie można tak wymedytować (pogrubienia, paragrafy itp) aby był bardziej czytelny.

Re: Bookeriada!

: 05 paź 2014, 00:08
autor: Baby
Mamcia, czy tak jest ok? Poprawiłam :)