Lekarz, który nie chce wypełnić wniosku mimo choroby.

Wszelkie inne dyskusje i pytania o charakterze prawnym.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Lekarz, który nie chce wypełnić wniosku mimo choroby.

Post autor: Natalia mini » 12 sty 2009, 15:52

Witam!

Mam wielki problem. Od dwóch lat cierpię na alergię.Jestem uczulona na sierść kota,na pyłki traw, zbóż, chwastów (testy 2007). Ponadto od kilku lat mam duszności powysiłkowe i nie tylko. Na początku lekarz rodzinny twierdził, że to zadyszka wysiłkowa spowodowana anemią. Potem było coraz gorzej. Budziłam się nad ranem i miałam tak silne duszności, że musiałam przyjmować pozycję siedzącą. Ustępowały, nie jak wcześniej po kilkunastu minutach, tylko po ponad godzinie. Będąc aktywną dostawałam ataków. Aż pewnego razu(maj 2007) zjadłam truskawki (nigdy nie miałam żadnych problemów!) i zaczęłam się dusić do tego stopnia, że wezwano karetkę. Podano mi dożylnie hydrokortyzon i jakiś lek antyalericzny. Lekarka badająca mnie napisała: "Podejrzenie astmy". Alergolog natomiast zrobił wywiad i stwierdził, że objawy wskazują jednoznacznie astmę, przepisał leki i stwierdził chyba, że to wszystko. Nie było żadnej spirometrii, badań dodatkowych ku rozpoznaniu.
Dopiero teraz, gdy leczenie nie przynosi rezultatów, jest coraz gorzej, zaczął mi robić badania.
Miałam dwa razy spirometrię, która jest w normie(nie wiem jak drugie badanie!). Ale ponoć "większość astmatyków po zażyciu leków ma dobre wyniki". Wcześniej brałam Alvesco160 2x2, Ventolin100 2x2. Po dłuższym czasie nastąpiło pogorszenie.
Niestety świsty pojawiały się mimo brania leków, nawet po lekkim śmiechu.
Lekarz zmienił leki i dawki na: Alvesco 160 4x4, Diffumax 2x2 i singulair10 1x1.
Niestety nie pomogło. W teście kontroli astmy wyszło mi 18 na 25 punktów, czyli, że astma jest niewłaściwie kontrolowana. Lekarz znów zmienił leczenie na: Cortare 250 2x2, diffumax 2x2 i singulair 1x1. I kazał kupić pikflometr.
Teraz sedno sprawy. Poprosiłam ów alergologa, żeby wypisał mi wniosek w celu złożenia i orzeczenia stopnia niepełnosprawności. Dodam, że ponadto choruję na CU drugi rok, obecnie remisja. Ostatnio byłam w szpitalu w sierpniu z powodu silnej anemii. Ważę obecnie 47 kg na 172 cm wzrostu.
Lekarz alergolog odmówił mi wypisania wniosku, stwierdzając, że on "wcale nie jest pewien, czy mam astmę i jak zaawansowaną". :evil: Przecież to istny absurd!!!
Dodał, że on chce wypełnić wniosek profesjonalnie. Teraz pytanie:
czy lekarz może odmówić mi wypisania takiego wniosku, kiedy leczy mnie na astmę i są dowody na to, że jednak astmę mam. Proszę o pomoc, bo już nie wiem, co mam robić!
Dodam, że obecnie jestem bezrobotna i bez tego wniosku mam problem z podjęciem takiej pracy, która umożliwiałaby mi normalne funkcjonowanie i chciałabym zacząć studia.
Ponadto lekarz wypisuje coraz droższe leki i karze mi kupować urządzenia, zamiast sam robić mi badania. Nie wiem, co mam robić :cry:
Natalia

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Re: Lekarz, który nie chce wypełnić wniosku mimo choroby.

Post autor: obyty.z.cu » 12 sty 2009, 16:20

kazdy lekarz jest zobowiazany do wydania informacji-opini o pacjencie.
Sadze ,ze w Twoim przypadku wniosek o ustalenie niepelnosprawnosci powinien wystawic lekarz rodzinny na podstawie opini lekarzy leczacych ,czyli gastrologa o CU i alergologa, rodzinny opisze reszte i jest wniosek.Nie spotkalem sie jeszcze z odmowa wypisania opini, jesli nie jest pewnien diagnozy lekarz, to poprostu wpisuje , ze jestes w trakcie diagnozowania i leczenia.

poczytaj te strone , moze pomoze Ci zrozumiec o stopniach niepelnosprawnosci.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2435

tu Gorzow
http://www.bip.luw.pl/index.php?mod=news&cID=271
powinnas sie skontaktowac z komisja i zapytac co robic.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 17:30 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 sty 2009, 17:17

Dokumentacja lekarsta jest twoją własnością i możesz zarządać ksero wszystkich dokumentów - karty, leki, badania itp.
Dobrą metodą jest także poproszenie o wystawienie zaświadczenie, że jesteś zdrowa.
Lekarz rodzinny jest dobrym pomysłem, bo wniosek jest jeden, a do tego dołacza się dokumnetację dot wszystkich współistniejących chorób..
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
HONIA
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: HONIA » 12 sty 2009, 17:32

witam ,poproś o wypełnienie wniosku lekarza rodzinnego nie powinien odmówić.Ja choruje na cu tak jak Ty i mam orzeczony stopień niepełnosprawności na rok i rente która mi się już kończy.Ale nigdy mi lekarz nie odmówił wypełnienia wniosku wręcz przeciwnie sam namawiał.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 13 sty 2009, 08:00

Natalia mini - Ja od dzieciństwa choruje na astmę i jestem alergikiem (wziewnym).
Dziwi mnie bardzo że nie masz nic solidnego antyalergicznego w zestawie leków...ja na samym singulairze padłabym jak kawka.

Jeśli mogę to poproś od rodzinnego o skierowanie do pulmonologa - to jest fachowiec od leczenia astmy (alergolog może być swoją drogą )..poza tym może on będzie mądrzejszy w sprawie papierów na komisję...i jak będziesz miała ataki to weźmie Cię na oddział i wyprowadzi w końcu na prostą.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 13 sty 2009, 20:26

idz do lekarza pierwszego kontaktu - wez papiery, wypisze ci takie zaswiadczenie
Obrazek

Awatar użytkownika
Natalia mini
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Natalia mini » 15 sty 2009, 23:39

Dziękuję wszystkim:). Macie racje, udam się do lekarki rodzinnej, przecież ma specjalizację pulmonologiczną i orientuje się odnośnie mojego CU. Pozdrawiam wszystkich, śląc dużo energii.
Natalia

Zablokowany

Wróć do „Inne”