Strona 1 z 1

Dla kogo refundacja leków Asamax i inne

: 04 lut 2014, 22:06
autor: rehabi
Witam Was, choruję na "jelita" od dziecka.
Od około 10-lat zażywam lek Asamax po którym mam wyraźną poprawę. dotąd dostawałam zniżkę 30%.
Teraz lekarz odmówił stwierdzając że mi się nie należy.
Zaczęłam czytać i zakres wskazań objętych refundacją to CD i CU a potem jeszcze Zakres wskazań pozarejestracyjnych objętych refundacją i tu: Zapalenia jelita grubego u dzieci do 6 roku życia; Mikroskopowe zapalenie jelita; Choroba uchyłkowa jelit 2012-03-01/2013-03-01

Zastanawiam się czy ta moja choroba to MIKROSKOPOWE ZAPALENIE JELITA ?
W dzieciństwie wystawili diagnozę celiakia, ale potem po dwudziestu latach ją wykluczyli, przeciwciała ujemne. W kolonoskopii na oko nie ma zmian, natomiast w wycinkach jest zawsze stan zapalny, w opisie hist-pat pojawia się colitis chronica.... Na wypisach napisane albo colitis chronica, albo w tłumaczeniu przewlekłe zapalenie jelita grubego. W każdej innej endoskopii, gastroskopii, duodenoskopii jest stan zapalny w wycinkach: albo gastritis, duodenitis chronica... innymi słowy jest stan zapalny w wycinkach w całym przewodzie pokarmowym. Oprócz tego mam zapalenie stawów biodrowo-krzyżowych (charakterystyczne w chorobach jelit)

Bardzo Was proszę napiszcie co myślicie. Mogłabym się ubiegać o zniżkę na mikroskopowe zapalenie jelita? Znacie jakiegoś rozsądnego gastroenerologa w Krakowie lub okolicach?

Płacenie 100% za lek który biorę na stałe to jakiś koszmar... przecież jestem ubezpieczona...
Z góy dzięki:)

Re: Dla kogo refundacja leków Asamax i inne

: 05 lut 2014, 16:37
autor: rehabi
Dzieki Wam za odpowiedż. Na ostatnim wypisie jest przewlekłe zapalenie j.grubego. A w opisie hist-pat colitis chronica ( co oznacza to samo) Natomiast moim zdaniem jeśli nie mam zmian "na oko" w endoskopii, tylko w wycinkach hist-pat, no to jest to mikroskopowy stan zapalny.

Dzięki Arya, czyli dobrze mi się wydaję, że jest to kwestia sformułowania diagnozy.
Wysłałam Ci wiad na priv, mam nadzieję, że doszło.
Pozdrawiam