Bóle brzucha w pozycji leżącej? To na pewno objaw IBS?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arabella
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: dolnośląskie

Bóle brzucha w pozycji leżącej? To na pewno objaw IBS?

Post autor: Arabella » 24 paź 2009, 15:09

Chyba w końcu odkryłam problem moich porannych bólów brzucha i wydaje mi się, że to wynika z tego, że kilka godzin byłam w pozycji leżącej. Obojętnie o której bym wstała, przez ok godzinę czuję takie nieprzyjemne nadmuchania, albo wypełnienie brzucha. Nie wiem, ale o takim objawie IBS jeszcze nie słyszałam, a mam go od początku, ale myślałam, że to jakiś wynik stresu, lecz w wakacje też tak było, nawet gdy wstawałam o 10 :neutral:
Nie wiem co się dzieje.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Re: Bóle brzucha w pozycji leżącej? To na pewno objaw IBS?

Post autor: agnieszkad » 07 lis 2009, 16:33

Witam,

Przypomnialo mi sie cos. Kilka dni temu bylam u prof. Rydzewskiej i zapytalam o roznice w obrazie chorob IBD a IBS. Powiedziala mi ze istotna jest liczba leukocytow (chyba sie nie myle i o leukocyty chodzilo). Zgliupialam, do tej pory sadzilam, ze jezeli jest stan zapalny to nie ma mowy o IBS. Dla mnie to nowosc- przy IBS zapalenie. Slyszeliscie o tym?

pozdrawiam

Aga
agnieszkad

ESka

Post autor: ESka » 07 lis 2009, 16:44

agnieszkad pisze:Przypomnialo mi sie cos. Kilka dni temu bylam u prof. Rydzewskiej i zapytalam o roznice w obrazie chorob IBD a IBS. Powiedziala mi ze istotna jest liczba leukocytow (chyba sie nie myle i o leukocyty chodzilo). Zgliupialam, do tej pory sadzilam, ze jezeli jest stan zapalny to nie ma mowy o IBS. Dla mnie to nowosc- przy IBS zapalenie. Slyszeliscie o tym?
Może chodziło o to, że przy IBD jest wzrost leukocytów, a przy IBS są w normie.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2009, 18:29 przez ESka, łącznie zmieniany 1 raz.

agnieszkad
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: agnieszkad » 07 lis 2009, 17:22

Nie o leukocyty we krwi chodzi. Rozmawialysmy o opisie histopatu, konkretnie chodzilo o moje proctitis chronica. Moze ona powiedziala "limfocyty". W kazdym razie chodzilo o histopat.

pozdrawiam
Aga
agnieszkad

ESka

Post autor: ESka » 07 lis 2009, 18:21

magdalene pisze:Hmmmm... dziwne... nie kojarzę aby wiele z nas narzekało na wzrost leukocytów.
No to ja teraz też nie rozumiem bo jak zaczęłam chorować miałam leukocytów za dużo i wtedy lekarz rodzinny powiedział mi, że to na pewno nie ibs i trzeba szukać dalej co mi dolega.
agnieszkad pisze:Rozmawialysmy o opisie histopatu
Ale już wiadomo, że nie o krew chodzi także niepotrzebnie się wtrąciłam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”