Ile czekać na działania?!

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sihill
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Ile czekać na działania?!

Post autor: sihill » 05 lut 2009, 10:28

Witam,
Od ponad 2 tygodni jem Asamax 500(2x2x2) + Debretin(1x0x1) I włąściwie nie zauważyłem zadnych efektów ich działania. Tzn. może czuje mniejsze bóle w jelitach(ale nie pamietam zebym je miał...bo 2 tygodnie z tą chorobą wydaje mi sie być wiecznością) i mam odrobine mniej krwi w kale(ale też ciezko mi jest to faktycznie oddniesć do ilośći krwi z przed leczenia) Rozwolnienie jest cały czas niezmiennie. Jak sie najem porządnie to bolą jelita no i mam wzdęcia po produktach pszennych.

Czy to naturalne? Jak długo trzeba czekać na działanie leków? Czy dowiem sie ze działają dopiero po kolonoskopii?

Pozdrawiam
Jarek
Jak nie urok, to sraczka...albo rzadkie nazwisko...:)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Ile czekać na działania?!

Post autor: -Ania- » 05 lut 2009, 10:45

Hmm może to za wcześnie by oczekiwać efektów.

Zastanawiam sie, czemu masz wzdęcia po pszennych produktach, proponuje
bys powiedział o tym lekarzowi, by zlecił badania w celu wykluczenia celiakii.

Poza tym sugeruje bys zmienił nieco sposób odzywania, tzn nie raz a dobrze, ale nawet do 5 razy a mało. Pomóz organizmowi w tym trudnym czasie, a on na pewno Ci podziekuje :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

sihill
Debiutant ✽

Post autor: sihill » 05 lut 2009, 11:10

w celu wykluczenia czego? "celiakii" ? a co to?

jem około 4-5posiłków dziennie. bez obaw. ale czasem (wczoraj) wypadnie tak ze zjem 3 posiłki z czego obiad był spory.

Normalnie jem tak:(dziś)

rano jajecznica i 0,5bułki z serem twarogowym + plasterk sera zółtego

później zjem talerz zupy z kawałkami łopatki i piersi z kurczaka

pózniej biały ser z kefirem(maślanką smakową lub po prostu pomidorami)

a na kolacje jeszcze nie wiem co pewnie tez tą zupe + tran na dobranoc:)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 05 lut 2009, 11:15

celiekia inaczej choroba trzewna, jest o niej na forum tu troche.
Ogolnie to uczulenie na gluten, który jest w pszenicy.

poczytaj sobie, jesli Cie to bardziej interesuje

co do diety - nie wypowiadam sie, bo sie nie znam az tak dokladnie

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 05 lut 2009, 11:21

sihill pisze:rano jajecznica i 0,5bułki z serem twarogowym + plasterk sera zółtego

później zjem talerz zupy z kawałkami łopatki i piersi z kurczaka

pózniej biały ser z kefirem(maślanką smakową lub po prostu pomidorami)

a na kolacje jeszcze nie wiem co pewnie tez tą zupe + tran na dobranoc:)
Najlepiej to zmień tą diete chociaż na jakiś czas. Napewno jajecznica nie jest dobra na chore jelita,żółty ser też nie jak i nabiał. Staraj sie unikać surowizny(owoców i warzyw) najlepiej jedz wszystko gotowane. Zresztą zapytaj sie lekarza napewno powie ci to samo. Co do lekow to czasem trzeba długo brac leki zanim efekty bedą. A lek debretin to wydaje mi sie ze jest na IBS(no chyba ze sie myle) :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

sihill
Debiutant ✽

Post autor: sihill » 05 lut 2009, 11:48

Co do diety to mysle ze to indywidualna sprawa. Ale masz racje, jajecznice zamienie na jajka gotowane na twardo a maślank i kefir bede jadł sporadycznie. Zastąpię go warzywami.

Lekarza mam tragicznego a ciężko jest na NFZ zapisać się gdziekolwiek indziej bo czeka sie na wizyte 2 miesiace(nie przesadzam) zobaczymy, zjem leki i pojde go odwiedzić jak się skończą.

Co do wzdęć to nie są one jakes bardzo duze, po prostu organizm odzwyczaił się od węglowodanów pochodzenia zbożowego i tak reaguje(wczesniej zajmowałem się dietetyką i stosowałem konkretną dietę). No ale te produkty sa niezbędne w tej diecie bo potrzeba szybciej wchłanialnych zródeł energii.

Dzieki za pomoc Rozumiem, ze za szybko spodziewam się efektów.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 05 lut 2009, 13:04

sihill pisze:Ale masz racje, jajecznice zamienie na jajka gotowane na twardo a maślank i kefir bede jadł sporadycznie. Zastąpię go warzywami.
jajka gotowane na twardo sa też ciężko strawne,wiec lepiej na razie ich unikaj.A warzywa najlepiej gotowane(mogą byc buraki,marchew,ziemniaki) z owoców banany,jabłka(pieczone) A do leków możesz dołączyć np.probiotyk+prebiotyk(ja stosuje acidolac) :roll:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 lut 2009, 13:23

sihill pisze:Jak długo trzeba czekać na działanie leków?
myślę że to sprawa indywidualna raczej. A o Asamaxie było już sporo na forum, możesz poczytać te wątki:
viewtopic.php?t=727&postdays=0&postorde ... ie&start=0
viewtopic.php?t=1471&postdays=0&postord ... ie&start=0
sihill pisze:"celiakii" ? a co to?
poczytaj tu:
viewtopic.php?t=5386&highlight=celiakia
viewtopic.php?t=2756&highlight=celiakia
viewtopic.php?t=5695&highlight=celiakia
http://www.celiakia.org.pl/
sihill pisze:Co do diety to mysle ze to indywidualna sprawa
no i masz rację, a w zaostrzeniu są pewne zasady dotyczące diety, poczytaj też dział Diety i zajrzyj też do działu Leczenie żywieniowe
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Madzik
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Madzik » 19 mar 2009, 23:12

sihill, CZesc ja mam ta chorobe od 15 lat i wiem cos nie cos na jej temat z wlasnego doswiadczenia.Jesli chcesz naprawde poprawe to konieczna jest DIETA!!!!!!!!,dieta Elaine Gottschall polegajaca na calkowitym odstawieniu produktow macznych ,skrobia,mleka, cukru itp. Majac ta chorobe 15 lat tylko 3 razy mialam nawroty choroby i to za kazdym razem kiedy zaczynalam jesc normalnie.Jeszcze raz,DIETA!!!!!
malarka

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 20 mar 2009, 06:17

Popieram dietę, u mnie dość szybko zadziałały leki. PO dwóch tygodniach ustąpiła biegunka a krwawienie po 3 tygodniach ale jem tylko gotowane mięso i warzywa, ziemniaki często zastępuję ryżem, odstawiłam mleko, produkty bogate w błonnik, surowe warzywa i owoce,unikam cukru, potraw ciężkostrawnych, smażonych i ostrych przypraw .... jednym słowem, dobre samopoczucie jest dla mnie wązniejesze niż zachcianki "jedzeniowe" (chociaż jestem strasznym łasuchem i już marzę o ukochanych włoskich daniach...) Na razie wiem jednak, ze muszę dać jelitom czas na odpoczynek dlatego biorę leki, przestrzegam zasad żywienia i czuję się wyśmienicie (nie pamiętam kiedy czułam się tak dobrze jak teraz).
sihill proponuję abyś dobrze poczytał dział dieta, stosował ogólne zasady a działanie leków na pewno szybko zauważysz :)
Piszesz, że dieta to sprawa indywidualna, masz całkowitą rację i dlatego skoro nie widzisz poprawy przy braniu leków to warto tę dietę nieco zmodyfikować, bo Twoja widocznie nie do konca Ci służy.... :) Pomyśl o tym i życzę tak dobrego samopoczucia jak moje :) Pozdrawiam
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 22 mar 2009, 09:47

Mam podobny problem. Zaraz po rozpoczeciu zazywania lekow (Pentasa w tabletkach i czopkach) objawy jakby troche ustapily. Zniklo krwawienie i naprawde czulam sie super. Ale po ok 2 tygodniach pojawilo sie znowu, plus lekkie bole brzucha (naszczescie nie mam na tyle silnej postaci CU zeby miec ciagle biegunki). Nie wiem, czy to normalne? Czy moze faktycznie zaostrzyc sobie diete? <odstawilam na poczatku ciemne pieczywo, musli, platki itp.>
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”