Jak pobudzić jelito do pracy?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Jak pobudzić jelito do pracy?

Post autor: TomAsh76 » 31 maja 2008, 19:05

Hej. W ciągu miesiąca mam już drugą kilkudniową biegunkę. Wcześniej skończyło się po czterech dniach oraz dwóch tygodniach z mocno powiększonym brzuchem. Kiedy byłem wtedy u lekarza, stwierdził, że nie słychać "pracy jelita" (przepisał mi leki przeciwbiegunkowe).
Teraz też od kilku dni mam podobną sytuację tzn. rozdęty brzuch, wodniste stolce bez krwi (ale tylko dwa, trzy razy dziennie) więc myślę, że moje jelitko znów sobie z jakiegoś powodu przysnęło...
Czy znacie może jakieś sposoby na pobudzenie do pracy?

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: Jak pobudzić jelito do pracy?

Post autor: misiek1 » 01 cze 2008, 01:02

Mam to samo w tej chwili, wodniste stolce 2-3 dziennie i wzdęty brzuch dodatkowo bolesne skurcze tak się dzieje zawsze przy zaostrzeniu, czasami trwa to kilka dni i uspokaja sie na dwa , trzy tygodnie efekty przynosi tylko leczenie stanu zapalnego, wybierz się do lekarza, może coś się tam paprać ;)

To tak z mojego punktu widzenia.

pozdrawiam misiek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

Post autor: loko » 01 cze 2008, 10:32

no ja nie wiem czy to mam cos co wy ale w zimie tak jakby moje jelito tez przysnelo i do 4 razy dziennie mialem wodniste klocki. dopiero ostatnio sie poprawilo mimo iz prez cale 5 miechow jadlem leki ale jak nowy profesor mi powiedzial "one nie mialy prawa zadzialac". przepisal mi xifanax na 3 dni, enterol i duspatalin i po 4 dniach nie mam biegunek ale mam zaparcia heeh. dobrze podizallaly na mnie leki i jestem happy. tylko se jeszcze activie pojem ze 3 dni by tych zaparc nie bylo i moge zyc dalej. pozro

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽

Post autor: TomAsh76 » 01 cze 2008, 11:46

Enterol biorę od trzech dni, a Duspatalin zaczynam od dziś...Zobaczymy co z tego wyniknie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 01 cze 2008, 15:06

Duspatalin nie na nasze choroby , jest drogi i pomaga trochę w IBS, na mnie nie działa :/
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Awatar użytkownika
TomAsh76
Debiutant ✽

Post autor: TomAsh76 » 02 cze 2008, 18:23

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego za pierwszym razem zgłosiłem się na izbę przyjęc szpitala (ze skierowaniem od lekarza rodzinnego). Tam mnie osłuchali, zrobili USG, stwierdzili niewielką ilość płyny w jamie brzusznej i odesłali do domu... :smutny:

slonko
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: slonko » 03 cze 2008, 09:05

Jak to każde wzdęcie brzucha trzeba iść do lekarza? Ja wiele razy tak mam i jakoś przeczekuję, męczę się trochę, ale prędzej czy później mija. Ja chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co ta choroba może wywołać i jakie może miec konsekwencje :oops:
Ważę: 50kg
Mierzę: 164 cm
Stan: remisja?
Biorę: asamax 500mg 3x2, azatiopryna 50mg 1x2

Kocham Was za to, że jesteście, dajecie mi siłę...

Wiola.

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: izyda » 05 cze 2008, 12:12

zgadza sie ja mialam zablokowane jelito w katnicy wierzcie mi nie życze nikomu i to jeszcze tak nagle! :mad: nie moglam nic jesc bo wszystko organizm wyrzucal a ja nie moglam sie załatwic chociaz wczesniej mialam same biegunki...
choć życie ciąży
psychika siada
ja się nie poddam
to ma zasada!:)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 05 cze 2008, 14:36

izyda pisze:zgadza sie ja mialam zablokowane jelito w katnicy wierzcie mi nie życze nikomu i to jeszcze tak nagle! :mad: nie moglam nic jesc bo wszystko organizm wyrzucal a ja nie moglam sie załatwic chociaz wczesniej mialam same biegunki...
wielu z nas to miało, mi się zdarza co jakiś czas że się zatyka i wtedy męczę się potwornie ale do teraz udawało się i samo przechodziło.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 cze 2008, 16:01

uszatek pisze:mi się zdarza co jakiś czas że się zatyka
a skąd się to bierze? z niewłaściwej diety czy z czego? z samej choroby?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 05 cze 2008, 16:32

a skąd się to bierze? z niewłaściwej diety czy z czego? z samej choroby
Czasami pomogę np jak zjem za dużo orzeszków :D ale przeważnie zatyka się bo jest stan zapalny i puchnie a mam już zwężenia więc nie dużo brakuje.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 cze 2008, 16:45

dzięki za info, pytałam, bo ostatnio miałam trochę problem z flakiem grubym, ale na szczęście to raczej nie była niedrożność, tylko pewnie brak nikotyny w organizmie :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

darosz87
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 15 cze 2008, 11:38

witam was wiecie co ja widzę że zaliczam sie do was wszystkich bo mam dokładnie to samo może po za tym wzdetym brzuchem ale no np dzisiaj boli mnie brzuch mam jakieś kolki i tak rano był stolec a w zasadzie to najpierw woda a otem woda z krwia i może jesdzcze pare twardych grudek stolca no i tak w sumie mam od tygodnia może troche dłużej i zastanawiam sie co zrobić żeby to przeszło może tą aktiwie zacząć jeść albo bardzij drastycznie wypić np jedną saszetke fortransu co wy na to??? a i odrazu mowie ze do lekaże jak pojde to dopiero za jakieś 2 tygodnie :smutny:
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

darosz87
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 15 cze 2008, 12:13

na kazdym kroku krytyka..... wybacz brak kropek i przecinków .,.,.,.,.,.,.,. to wramach uzupełnienia mojej wypowiedzi pozdrawiam
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 cze 2008, 20:40

Zwrócenie uwagi to nie krytyka A ty nie ułatwiasz, bo nie piszesz jak jesteś obecnie leczony. Do lekarxa możesz zadzwonić i spytać się czy
a/ można przyspieszyć wizytę
b/ czy zmienić - zintesywikować lecznie
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”