Zaostrzenie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafal86
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Zaostrzenie

Post autor: Rafal86 » 07 mar 2008, 14:56

MAm pytanie gdy wdziera sie stan zapalny czyli choroba objawia sie w sposób najsilniejszy krwawienia biegunka itp czy taki stan mozna wyprowadzić w domu czy zaleca sie kliniczne i tylko kliniczne leczenie?? Ja jestem w stanie zaostrzenia krwawe biegunki kilka na dzien a lecze sie lekami doustnie zapisanymi od mojego lekarza i jesteśmy w kontakcie.
Rafał
ciągle coś a ja nie potrafie sobie z tym cały czas poradzić :/

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Zaostrzenie

Post autor: -Ania- » 07 mar 2008, 15:21

To jak jestes w kontakcie to mu powiedz.
Moim zdaniem powinien lekarz dac Ci skierowania na badania krwi, OB, CRP
i na podstawie tych wyników leczyć dalej. Moze bedą potrzebne leki doodbytnicze,
albo pobyt w szpitalu aby sprawdzic co sie stało.

Na pewno odradzam leczenie w domu
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 mar 2008, 16:00

jeśłi zwiększyłeś po konsultacji z lekarzem dawki leków lub wprowadziłeś nowe to powinna byc poprawa. Jeśli nie następuje to powinieneś skontaktowacsi z lekarzem i liczyć się z hospitalizacją. Nikt tego nie lubi,ale nie należy zwlekać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 07 mar 2008, 19:19

Miałem w życiu 3 zaostrzenia i wszystkie wyleczyłem w domu. Ale ja mam łagodną postać CU.
Przede wszystkim należy skontaktować się z lekarzem. Niech on decyduje.
,

Zgadzam się, przy znaczym pogorszeniu staniu, po prostu poszłam do lekarza a ten zmienił/ zwiększył/ dodał jakies leki. Po czym kazał się pokazać za tydzień potem za dwa ,żeby zobaczyć czy stan sie poprawia. Poprawiał się albo też nie pogarszał dlatego leczenie nadal odbywało się w domu. zasada była taka, ze jak będzie gorzej w której kolwiek chwili mam po prostu zjawić się jak najszybciej u niego. jak będzie ok to przyjść na tą wskazaną kontrolę.... Najważniejsze by być z lekarzem w kontakcie pokazać się i zrobić badania które przepisze
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Mariola 33
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mariola 33 » 07 mar 2008, 20:05

Witaj Rafal 86 zaostrzenie miewam dość często i zazwyczaj po wizycie u lekarza kuruję sie w domku,biorę leki i stosuję dietę zgodną z zaleceniami doktora.Jak bywało gorzej dzwoniłam do lekarza i w zależności od potrzeby jechałam do przychodni do Wrocławia lub na pogotowie.Zapewne wiesz że nie należy bagatelizować zaostrzenia,ja kilka lat temu doprowadziłam swój organizm do odwodnienia i anemii co w rezultacie skończyło się długim pobytem w szpitalu.Dbaj o siebie i głowa do góry,życzę szybciutkiej remisji :roll:
Mariola

Careme
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Careme » 07 mar 2008, 20:33

Potwierdzam słowa poprzedników. W moim przypadku konsultacji telefonicznej leczenie odbywało się w domu do momentu, w którym nie pojawił się stan odwodnienia i ciężkiego stanu zapalnego. Przez ok. 2 tygodnie zwykle brałem leki zalecone przez lekarza, dopiero po tym okresie kontaktowałem się z nim i pytałem co dalej robimy.

Awatar użytkownika
FiZia miziA
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

zaostrzonko

Post autor: FiZia miziA » 11 kwie 2008, 20:43

:mrgreen: ostatnio mnie odwiedzilo zaostrzenie :wink: ehh...ale nie bylo tak zle. pomogly tabletki i czopki. mam nadzieje ze bedzie si...pozdrawiam :razz:
FiZia miziA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”