wanna czy prysznic

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jędrek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

wanna czy prysznic

Post autor: Jędrek » 19 gru 2007, 13:16

tak mi się teraz przypomniało że jak byłem pierwszy raz w szpitalu to przed przyjęciem do szpitala (jeszcze przed zdiagnozowaniem) pytali się mnie czy się kąpię w wannie czy w prysznicu. Jak myślicie po co się pytała? czy to może mieć jakieś znaczenie w chorobie?? Że niby mam biegunki przez to że podczas kąpieli w wannie nalało mi się coś do środka i potem stolec jest luźny przez tą wodę?? pozdrawiam

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: wanna czy prysznic

Post autor: manka » 19 gru 2007, 13:19

moim zdaniem to ma takie samo znaczenie jak to czy piszesz lewą czy prawą ręką ;)
no chyba że się mylę :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 19 gru 2007, 13:44

Wątpię, by się to odnosiło konkretnie do twojej choroby, przy przyjęciu do szpitala to pytają o takie rzeczy, że choć są codzienne to się łapiesz na tym, że nie wiesz, co odpowiedzieć i łapiesz zdziwko po co to im?! :doh:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 19 gru 2007, 15:36

Jędrek, lepszy jest prysznic bo cały brud co masz na całym ciele wypływa a w wannie sie 'moczysz' w brudzie. Odnosnie czy wanna albo prysznic ma jakos wpływ na kupki - myślę że nie, tylko prysznic jest bardziej higieniczny anizeli wanna ;]

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 19 gru 2007, 21:54

Niektórzy lekarze uważają, że długie leżenie w wannie wpływa na mocne rozluźnienie jelit, co powodowac może bóle. Moja koleżanka tak się doprawiła - i miala zaostrzenie. Ja po sobie tez tego doswiadczam - moze dlatego ze jestem po operacji - ale takie "mocne" rozluźnienia mięśni, odprężenie całego ciała w ciepłej wodzie powoduje u mnie ból brzucha, czasem pojawiają się wyczuwalne przez skórę guzki.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 20 gru 2007, 11:15

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 20 gru 2007, 16:47

wanne docenilam jak sie wyprowadzilam od rodzicow, bo w domu tylko prysznic byl i o zadnej przyjemnosci z mycia sie nie bylo mowy. teraz natomiast mmmmm dzika rozkosz. płyn czekoladowo - truflowy, jakis olejek,duzo piany, swieczki, muzyczka np. bjork i nie ma mnie dla nikogo :mrgreen: cudownie. a jeszcze cudowniej jak sie kapie we dwojke :razz:
a co do flaczkow to mi tez lepiej jest. kiedys jak bole mialam 24 h na dobe to odprezenie w cieplej wodzie bylo jak najbardziej :spoko:

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 20 gru 2007, 22:17

Kiedyś, jak byłam młodsza to potrafiłam zalegać w wannie godzinami i czytać książki, ale te czasy minęły bezpowrotnie, przynajmniej na razie, korzystam najczęściej z prysznica, bo na wannę nie mam czasu i nie potrafiłabym już tak przeleżeć w niej, jak dawniej, straciłam do tego cierpliwość. Przekonałam się do prysznica ze względu na zagrożone ciąże i tak zostało... czasami wskoczę do wanny, ale to nie jest szczyt szczęścia, chyba, że byłaby z hydromasażem...
a może ma ktoś doświadczenie - hydromasaż, a Crohn? I czy moje ochoty na taką formę obcowania z wodą nie niosą skutków ubocznych?
doelli

Misia

Post autor: Misia » 20 gru 2007, 22:21

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 20 gru 2007, 22:24

Masz rację Misia, dochodzi jeszcze wątek finansowy... :mrgreen:
doelli

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 20 gru 2007, 22:50

ja to bym nie mógł tak sie wylegiwać w wannie tyle czasu. po prostu bym nie wytrzymał bo to niewygodnie chyba że jakaś duża. a do tego zaraz woda sie zimna robi a żeby co chwile zmieniac to rzeczywiście sporo wody by poszło. a więc zdecydowanie prycho!! tylko musi być zasłonka bo jak nie ma to też niewygodnie bo trzeba uważać żeby nie było basenika na podłodze :lol:

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 21 gru 2007, 13:02

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

zgadzam sie w stu %, zreszta na tym punkcie to mam mala schize ekologia i te sprawy, ale kapiac sie w wannie z chlopcem stwierdzilam, ze jest to bardzo ekologiczne. bo po pierwsze wystarczy ze naleje troche wody,a kiedy on wejdzie to poziom sie zwieksza trzy krotnie hehe no moze dwu :lol: poza tym za jednym razem umyja sie dwie osoby. potem tylko spłukanie sie prysznicem, ale to zajmuje czas w sekundach.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 27 gru 2007, 17:59

Ja jeszcze do niedawna miałam wannę,super było w niej poleżeć,po remoncie mam kabinę ale tez nie jest żle

Awatar użytkownika
Kiarah
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Kiarah » 27 gru 2007, 20:37

Wanna 100000000x :)

ulusiek17
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: ulusiek17 » 28 gru 2007, 16:29

manka pisze:moim zdaniem to ma takie samo znaczenie jak to czy piszesz lewą czy prawą ręką
- Ja myśle, że nie. W szkole podstawowej miałam kolege, który był lewno ręczny i gdy pisał na tablicy to wszystko co napisał odrazu ścierał ręką hehe :P a pisząc prawą nie zetrzesz tego co napisałaś :)

Ja tam w domku mam prysznic i nie narzekam, a jak mam ochote poleżeć w wannie to uciekam do dziadka, wlewam cała wanne wody tzn pół ale jak wejde to poziom się podnosi o kolejne pół hehe :)

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 28 gru 2007, 17:20 przez ulusiek17, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”