Zaparcia w CU ???

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
OnA

Zaparcia w CU ???

Post autor: OnA » 25 lut 2005, 21:19

Witam wszystkich. kazdy tu pisze o czestych wyproznieniach i kilkakrotnym bieganiu do wc... a co robic kiedy ktos ma zaparcia???? ja choruje na cu od 5 lat. pierwszy rzut mialam z liczba wyproznien ponad 20 dziennie i stwierdzono cu na calej dlugosci jelita. nastepnie mialam 3 lata remisjii. i dwa kolejne rzuty jeden z biegunka a drugi trwa wlasnie-z notorycznymi zaparciami i bolami brzucha, wzdeciami.
niczego co przeczyszczajace zazyc nie moge zeby nie wywolac biegunek, wyprozniam sie zar na tydzien z krwia, a brzuch mi peka ze zbyt duzej ilosci stolac niewyproznoinego. lekow zadnych nie przujmuje bo na sulfonamidy mam uczulenie a encorton rowniez nie przynosi rezultatow. nie moge nic zjesc bo dostaje bulow brzucha jak przy biegunce tyle ze bez wyproznienia. jem jedynie bulki i ziemniaki z marchewka z gerbera, niczego innego nie toleruje....? co robic? aha kilku lekarzy zalamalo rece i powiedzialo ze ja tam najlepiej wiem co robic i co jesc zeby nie zaszkodzilo?? zna ktos taki przypadek jak moj??????

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Zaparcia w CU ???

Post autor: Shima » 25 lut 2005, 21:28

A czy nikt z lekarzy nie wspominal ze moze byc zwezenie j.grubego i grozi to niedro?na?ci?????!!!!To o czym piszesz niepokoj?co przypomina wlasnie tak? rzecz.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Krzysiek(R)
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Krzysiek(R) » 26 lut 2005, 08:38

Magdalena pisze:A czy nikt z lekarzy nie wspominal ze moze byc zwezenie j.grubego i grozi to niedro?na?ci?????!!!!To o czym piszesz niepokoj?co przypomina wlasnie tak? rzecz.
Popieram Magde w ca3ej rozci?g3o?ci!!!
Id1 do jakiego? dobrego lekarza, bo Ci z którymi masz do czynienia to jakies konowa3y.Musz? Cie przeczy?cic a potem zrobia nie wiem pasa? albo wlewke z kontrastem zeby sprawdzia jelito pod RTG. To jet najlepszy sposób na wykrycie przewe?en. Wiem to z w3asnej praktyki, te? tak mia3em. Tepy brzuch, wzdecia, przelewanie a? w koncu niedro?no?a, 42 stopnie gor?czki no i niestety od razu stó3 operacyjny. W czym tkwi3 problem.... ja tez trafi3em najpierw na konowa3ów którzy nie potrafili mnie zdiagnozowaa.
Dobra rada - na Twoim miejscu nawet bym sie nie zastanawia3 tylko na Izbe Przyjea sie uda3. Tydzien zaparcia z Twoj? chorob? i takimi bólami to nie ?arty.
Pozdrawiam
zawsze mozemy o tym poGGadac...
GG 3141303

Gość

Post autor: Gość » 22 wrz 2005, 17:17

Witajcie ! Poradżcie mi co robic, bo ja juz spanikowałam. Moja córka 13 lat choruje od ubiegłego roku na CU. Do tej pory codziennie się wypróżniała przeważnie 2 razy dziennie, od około dwóch tygodni co trzeci dzień i to po troszku. a dziś mija już czwarty dzień i nic. W ubikacji oddaje głośne gazy, dla mnie sprawia to wrażenie jakby ją gwałtownie przeczyściło, ale z niej poleci trochę wody i koniec. Bardzo się tym martwię i nie wiem co robić.brzuszek ją nie boli. Co mam robić w tej sytuacji. Jak czytam o tych zwęzeniach i niedrożnościach to ciarki mnie przechodzą. Proszę, poradzcie cos !!!!
Anka

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 23 wrz 2005, 17:37

Ciekawe czy córka zmieniła coś w diecie?I co w ogóle się zmieniło.
Trudno tu wyrokować ,ale jeśli odchodzą gazy i nie ma bólu ani krwi to może wystarczy aby zjadła coś z błonnikiem- typu gotowana marchew albo buraczki w większych ilościach.Bardziej radykalne środki raczej nie są wskazane.
Jak nie pomoże to już tylko lekarz.
Mnie zdarza się nie wychodzić do toalety przez 4dni,ale ja jestem już długo chorująca i dla mnie to żadna nowość.

Gość

Post autor: Gość » 24 wrz 2005, 15:52

Dzięki Handziu za odpowiedz. Córcia wreszcie oddała stolec, co mnie bardzo cieszy, bałam się , ze może to być związane z niedroznością . Być może za bardzo panikuję, ale u nas jest to dopiero kilka miesięcy choroby, a takie coś zdarzyło się pierwszy raz. Ale i tak nie jest ok, bo jest duzo krwi i śluzu. Od dziś zwiększam jej sulfę (po rozmowie z lekarzem) i czekam z niepokojem na efekty. Jest to pierwsze zaostrzenie i nawet nie chcę myślec co będzie dalej, tak bardzo boję się tej choroby. Muszę powiedzieć Ci Handziu, że w momentach, gdy jestem bardzo zdołowana to przypominam sobie Twoje posty, bo własnie one są dla mnie iskierką nadziei. Jesteś przykładem, ze z tą chorobą da się zyć i walczyć przez długie lata.
Pozdrawiam cieplutko i zyczę dużo zdrówka.
Anka

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 25 wrz 2005, 23:13

Dziękuję bardzo za życzenie zdrówka ,to się każdemu przyda.
I cieszę się,że mój przykład radzenia sobie z chorobą może dodawać otuchy.
W tej chorobie najważniejsze jest pogodzenie się z nią i bardzo wnikliwa obserwacja organizmu.
Równie ważne jest nieokazywanie swojego niepokoju dzieciom ,bo niezmiennie uważam że stan psychiczny może wpływać w ok.80% na przebieg choroby.
Pozdrowienia!

Gość

Post autor: Gość » 26 wrz 2005, 10:39

I tak też Handziu robię . Bardzo staram się nie pokazywać mojego niepokoju i niestety moich łez. Podejście córki do choroby od momentu postawienia diagnozy diametralnie się zmieniło (na lepsze), więc nie chcę tego zepsuć. Na razie jedynym dla niej problemem jest dieta, no ale cóz , przecież tak musi być.
pozdrawiam Anka

Gość

Post autor: Gość » 26 wrz 2005, 10:47

A może to przez tę "dietę"??

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 gru 2005, 19:53

jajuz gdzies to pisalam ale zaparcia w colitis jak najbardziej moga byc zwlaszcza jesli ktos choruje na tzw. proctitis ulcerosa czyli choroba jest tylko w odbytnicy.ja niestety tak mam chociaz do momentu choroby bylam zadowolona z moich"wyproznien".echhhh zyc nie umierac...pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
8monia1
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: 8monia1 » 19 gru 2005, 07:44

Ja cale zycie mialam zaparcia a od czasu operacji do toalety chodze raz na 2 dni lub raz na dzien...
Pozdrawiam.
:) Monika :)
CD
GG 8358179
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”