Strona 1 z 1

Jak często chodzicie do gastroenterologa?

: 18 kwie 2016, 10:49
autor: panbubka
Jak często chodzicie do gastro, jeśli nie macie zaostrzeń, ba śladu po chorobie? Skąd wiedzieć czy choroba postępuje?

Re: Jak często chodzicie do gastroenterologa?

: 18 kwie 2016, 10:56
autor: obyty.z.cu
raz na pół roku.
Badania kontrolne wg potrzeb ale i wskazań lekarskich.

Re: Jak często chodzicie do gastroenterologa?

: 18 kwie 2016, 11:03
autor: Jacekx
Bywam kontrolnie i według wskazań lekarza wiodącego ( ostatnio gdy się nic nie dzieło poszedłem na wagary ale ... lekarz nie określił dokładnego terminu czyli nie wpisał następnej wizyty a chyba powinien ) ale to ja weteran chorowania... i różnych innych chorób

:wink: :spoko:

podobnie jak Obyty.Z.CU

Ostatnio byłem w zeszłym roku w sierpniu na kolonce a we wrześniu ( chyba) u gastro kolejnego którego straciłem jako lekarza wiodącego...
W tym roku będę w czerwcu u nowego wiodącego lekarza gastroenterologa ( nowego :wink: który mi 12 lat temu jako pierwszy zdiagnozował CU ) i 29.09.2016 na kolejnej kolonce w znieczuleniu ogólnym w Szpitalu MSW w Gdańsku.

"Na co dzień" leczy mnie Rodzinny on jest po wielu latach mego chorowania bardzo kompetentny

Re: Jak często chodzicie do gastroenterologa?

: 18 kwie 2016, 11:16
autor: patkaas
Przy remisji do specjalisty raz na pół roku jest chyba najrozsądniej. Ważne, żeby go sobie jednak całkiem nie odpuścić na ten okres. Poza tym to moim zdaniem przy ilości leków, które bierzemy, warto kontrolnie robić sobie podstawowe badania krwi, typu morfologia, próby wątrobowe, markery zapalne, żelazo - co 3 miesiące u rodzinnego, a jeśli coś będzie się tam dziwnie zmieniać to wtedy skonsultować to ze specjalistą.

Re: Jak często chodzicie do gastroenterologa?

: 18 kwie 2016, 11:25
autor: Jacekx
patkaas pisze:Przy remisji do specjalisty raz na pół roku jest chyba najrozsądniej. Ważne, żeby go sobie jednak całkiem nie odpuścić na ten okres. Poza tym to moim zdaniem przy ilości leków, które bierzemy, warto kontrolnie robić sobie podstawowe badania krwi, typu morfologia, próby wątrobowe, markery zapalne, żelazo - co 3 miesiące u rodzinnego, a jeśli coś będzie się tam dziwnie zmieniać to wtedy skonsultować to ze specjalistą.
Ja też podobnie robię patkaas ale u mego Rodzinnego jestem raz w miesiącu ale ja mam 11 specjalistów aktywnych :wink:

chyba tylko tu Obyty.Z.CU mnie
przebija ilością wraczy (lekarzy ros. fonet) tu na Forum