Ból brzucha, biegunka, wymioty

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Ból brzucha, biegunka, wymioty

Post autor: Alis » 28 maja 2012, 11:16

Od 2 tygodni biorę salofalk, niestety nie ma żadnej poprawy, boli mnie brzuch, pojawiają się biegunki i do tego głowa strasznie mnie boli (nie wiem od czego) no i wymioty. Cały czas czekam na wypis ze szpitala, który wysłali mi pocztą. Lekarz rodzinny powiedział, że da mi skierowanie do neurologa, ale wiadomo minimum pół roku czekania. Nie wiem co mam robić teraz, czy dalej brac salofalk, żeby miesiąc równy był jak przyjmuje. Naprawdę już nie wiem co mam począć :cry: :cry: :cry:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Re: Ból brzucha, biegunka, wymioty

Post autor: Toscania » 28 maja 2012, 15:12

Nigdy wcześniej nie brałaś salofalku ani innej postaci mesalazyny?miałaś takie objawy przed braniem leku? może być to reakcja na salofalk lub zaostrzenie z którym sam salofalk sobie nie radzi.

p.s. jak lekarz napisze na skierowaniu pilne to termin powinnaś dostać do dwóch tygodni;)
http://crohnzone.blox.pl/html

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 28 maja 2012, 15:29

Brałam asamax i sulfe

marcin87
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: marcin87 » 28 maja 2012, 16:06

Alis pisze:Lekarz rodzinny powiedział, że da mi skierowanie do neurologa, ale wiadomo minimum pół roku czekania.
Żartujesz chyba. Podzwoń po przychodniach, na pewno gdzieś czeka się krócej. Ja czekałem jakiś miesiąc, bez żadnych dopisków o pilności.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 28 maja 2012, 17:56

Toscania pisze:p.s. jak lekarz napisze na skierowaniu pilne to termin powinnaś dostać do dwóch tygodni;)
Heh, mi napisał "pilne" i czekałam 6 tygodni... :neutral:
marcin87 pisze:Żartujesz chyba. Podzwoń po przychodniach, na pewno gdzieś czeka się krócej. Ja czekałem jakiś miesiąc, bez żadnych dopisków o pilności.
Nie sądzą, aby Alis było teraz do śmiechu...
Co do dzwonienia jest jakiś sposób. Też w ten sposób szukałam neurologa w nadziei, że będzie w miarę z terminem... Obdzwoniłam i najkrótszy termin oczekiwania to 4 miechy. Tak więc nie zawsze to wychodzi :wink: Spróbować można :smile: a raczej trzeba :razz:

Alis ta Twoja głowa mnie niepokoi... :nie:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 28 maja 2012, 19:46

Mnie też ta głowa niepokoi, ale wiem, że napewno to nie jest od leków, to już coś. A co do neurologa to dzwoniłam i niestety tak jak mówiłam, trzeba czekac i to sporo, do jednej lekarki 2 lata tak mi powiedzieli w przychodni, bo jest najlepsza, ale zapisują do jej koleżanki, też się czeka z 4 miesiące ale zdanie wszyscy mają o niej negatywne i bądz tu mądry, ale już tak jest ze specjalistami.

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽

Post autor: Toscania » 28 maja 2012, 19:47

Natuśka pisze:
Toscania pisze:p.s. jak lekarz napisze na skierowaniu pilne to termin powinnaś dostać do dwóch tygodni;)
Heh, mi napisał "pilne" i czekałam 6 tygodni... :neutral:
6 tygodni to nie sześć miesięcy lub przyszły rok, co też na wczesną wiosnę przy zapisach już się zdarza;)

Jak już brałaś mesalazynę to nie powinno być od tego, choć to też różnie bywa. Jak tragicznie jest to na SOR, a jak tylko źle to do lekarza.

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, 20:35 przez Toscania, łącznie zmieniany 1 raz.

If you are looking for the love of your life, STOP.It will be waiting for you, when you start doing things you love.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 28 maja 2012, 19:53

Toscania pisze:Jak już brałaś mesalazynę to nie powinno być od tego, choć to też różnie bywa. Jak tragicznie jest to na SOR, a jak tylko źle to do lekarza.
Brałam mesalazyne a ból głowy to w ogóle miałam przed braniem leków... na SOR napewno nie...tam tylko psychiatre albo ciąże wmawiają, a do spzitala to tylko do MSWIA, ale to aż w Warszawie, więc będę się dobijać do lekarza i tak codziennie łykam przeciwbólowe na tą głowe, jakoś takie mało szkodzace mama mi kupiła z apteki, bo wiadomo cały ukł. pokarmowy mam w stanach zapalnych. Nie wiem co się stało z tą głową :smutny: może to od jelit??

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽

Post autor: Toscania » 28 maja 2012, 20:31

Alis pisze:
Toscania pisze:Jak już brałaś mesalazynę to nie powinno być od tego, choć to też różnie bywa. Jak tragicznie jest to na SOR, a jak tylko źle to do lekarza.
Brałam mesalazyne a ból głowy to w ogóle miałam przed braniem leków... na SOR napewno nie...tam tylko psychiatre albo ciąże wmawiają, a do spzitala to tylko do MSWIA, ale to aż w Warszawie, więc będę się dobijać do lekarza i tak codziennie łykam przeciwbólowe na tą głowe, jakoś takie mało szkodzace mama mi kupiła z apteki, bo wiadomo cały ukł. pokarmowy mam w stanach zapalnych. Nie wiem co się stało z tą głową :smutny: może to od jelit??
Czyli mamy prawdopodobnego winowajcę jelit-przeciwbólowe.
Na ból głowy spróbuj wyszukiwanie na niej bolących punktów pod palcami i uciskanie ich masując opuszkami zgodnie z ruchem wskazówek zegara-sposób na ból niezawodny. Sa też punkty na rękach, między kciukiem lub wskazującym do uciskanie albo jeszcze końcówkę małego palca u rąk się ściska. To tak z pomocy doraźnej na głowę.

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 28 maja 2012, 20:51

Toscania pisze:Czyli mamy prawdopodobnego winowajcę jelit-przeciwbólowe.
Na ból głowy spróbuj wyszukiwanie na niej bolących punktów pod palcami i uciskanie ich masując opuszkami zgodnie z ruchem wskazówek zegara-sposób na ból niezawodny. Sa też punkty na rękach, między kciukiem lub wskazującym do uciskanie albo jeszcze końcówkę małego palca u rąk się ściska. To tak z pomocy doraźnej na głowę.
cóż próbowałem tego i innych metod tzw.naturalnych,lecz efekt był mizerny lub zerowy. Ale kto wie , niech Alis wypróbuje.
Natomiast,wskazane jest, by jak najszybciej tym bólom przyjrzał się neurolog , tym bardziej, że te bóle już trochę trwają.
Powinnaś podzwonić i poszukać może któraś z przychodni Gdyni lub Sopocie ,Gdańsku szybciej przyjmie... myślę, że gra warta świeczki.

A tak z innej beczki by wykluczyć inne przyczyny bólów głowy.
Nie masz problemów ze wzrokiem ? Patrz - Astygmatyzm.
Często również przy chorobach jelit towarzyszą nam oprócz problemów ze stawami również problemy ze wzrokiem.

Czy miałaś badany stolec na obecność pasożytów i grzybów ? Chodzi mi o toksyny.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 09:51

Piciu pisze:A tak z innej beczki by wykluczyć inne przyczyny bólów głowy.
Nie masz problemów ze wzrokiem ? Patrz - Astygmatyzm.
Często również przy chorobach jelit towarzyszą nam oprócz problemów ze stawami również problemy ze wzrokiem.

Czy miałaś badany stolec na obecność pasożytów i grzybów ? Chodzi mi o toksyny.
No i mi choroba się zaczeła od oczu, mam nawrotowy zespół erozji nabłonka rogówki, właśnie od jelit. Astygmatyzm mam na jedno oko, ale do okulisty chodzę i to do takiego dobrego. Miałam badanie kału na pasożyty i grzyby, ale o toksynach nic mi nie wiadomo.

Piciu
Znawca ❃❃
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 29 maja 2012, 10:20

Alis pisze:No i mi choroba się zaczeła od oczu, mam nawrotowy zespół erozji nabłonka rogówki, właśnie od jelit. Astygmatyzm mam na jedno oko
, możliwe że te bóle głowy mogą być powodowane właśnie przez problemy z oczyma, lecz nie twierdzę że tak jest w istocie.
Jeże będziesz na wizycie u okulisty wspomnij mu o tych bólach głowy, a gdy będziesz u neurologa powiedz o problemach ze wzrokiem . Jedno i drugie ,może mieć ze sobą związek, kto pyta nie błądzi. Powodzenia i zdrówka życzę :roll:

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 29 maja 2012, 10:44

Ale ja chodze do takiego dobrego okulisty, który jako jedyny stwierdził co mi jest powiązał to z oczami bo inni to w ogóle nie widza zmian na rogówce i do niego prywatnie 8 miesięcy się czeka....tak wiem długo, ale najlepszy jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”