Co liczy się jako ' wizyta w toalecie'?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wesoly_kaputek
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Co liczy się jako ' wizyta w toalecie'?

Post autor: wesoly_kaputek » 05 lut 2012, 13:23

Niby głupie pytanie, ale pewnie u wielu , jak u mnie, w tym temacie występuje różnorodność:-)
Kiedy idę do lekarza a on pyta ile jest dziennie wypróżnień, liczę wycieczki do wc ze stolcem w finale (konsystencja bez znaczenia). Ale bardzo często pojawia się np samo parcie na stolec, sama krew lub ze śluzem, albo też woda przezroczysta o zapachu...jelitowym. Czy wliczacie to do dziennego bilansu? Piszą w necie, że w fazie ostrej może być nawet 20 wypróżnień dziennie. Gdyby zliczyć wszystkie wizyty w wc, bez względu na 'efekt', u mnie byłoby często ze 25 dziennie.

revers

Re: Co liczy się jako ' wizyta w toalecie'?

Post autor: revers » 05 lut 2012, 15:01

Liczy się wszystkie wyjścia do WC.
Leżąc na gastro przyjąłem system ze Słowackich pijalni piwa , cztery kreski pionowe przekreślałem poziomą , i już miałem piątkę.
Faktycznie tak jak piszesz , czasami przekraczałem 20 kresek i też miałem dylemat czy zapisywać wszystkie.
W szczerej rozmowie z lekarzem , dowiedziałem się iż "zaniżanie statystyki" jest elementem wprowadzającym lekarza w błąd , a co ciekawe część pacjentów uważa że ktoś im nie uwierzy że można być dwadzieścia kilka razy za potrzebą . Dla tego można dodatkowo stosować tzw. opis rozszerzony np. kleks , czy tylko samo parcie , itp.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 lut 2012, 16:09

revers pisze:Liczy się wszystkie wyjścia do WC.
hm ... :wink: czy te które poleci w :oops: spodnie też ?
to tylko tak... dla statystyki :razz:
revers pisze:a co ciekawe część pacjentów uważa że ktoś im nie uwierzy że można być dwadzieścia kilka razy za potrzebą
pewnie tak,szczególnie gdy się chce powiedzieć,że po 40 wizytach przestaje się liczyć.

Pomijam już fakt,że po takim pytaniu lekarza, pytam się czy w dzień,czy w nocy? :razz:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

revers

Post autor: revers » 05 lut 2012, 17:40

Moja sytuacja była o tyle komfortowa , iż przez trzy tygodnie o spodniach mogłem zapomnieć , a do WC miałem pięć metrów. Niemniej rozumiem pewien sarkazm w Twojej wypowiedzi , i już tłumaczę , że lekarz w moim przypadku doprecyzowywał w swoim pytaniu iż chodzi mu o ostatnią dobę.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 05 lut 2012, 17:48

obyty.z.cu pisze: revers napisał/a:
Liczy się wszystkie wyjścia do WC.

hm ... czy te które poleci w spodnie też ?
to zależy, czy jest się w trakcie zmierzania w kierunku WC, bo jeśli jest to tylko zamiar - to jako 1/2 :E
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 17:55 przez deth, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”