czy zawsze choroba zaczyna sie od biegunek?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: czy zawsze choroba zaczyna sie od biegunek?

Post autor: nataliak71 » 21 gru 2011, 14:26

u mnie to w ogole ponoc sie zaczelo zaraz po urodzeniu bo caly czas mialam sraczke i lezalam w szpitalu :lol: ale tak powazniej na poczatku bolące afty, bol brzucha ale to taki ze płakałam, gorączka, zatwardzenie potem zjadlam otreby no i biegunka z krwią + 7kg mniej w tydzien. :smutny:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Papi
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Papi » 21 gru 2011, 17:41

U mnie zaczęło się od rumienia guzowatego, potem okropne bóle brzucha i biegunki i wymioty... co potem ustało, aż pojawiła się przetoka i mnie zdiagnozowali :P:P
I podobnie w ciągu 2, 3 miesięcy 10 kg mniej.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 21 gru 2011, 18:06

u mnie się zaczęło chyba od spadku masy ciała (chociaż zawsze byłem szczupły), potem brak energii, apatia i zmęczenie. Towarzystwo mojej paczki zaczęło mnie nużyć. Myśle, ze to były najpierwsze objawy z najpierwszych. Potem szczelina odbytu. Papkowate stolce. Wzdęcia, dyskomfort brzuchowy - diagnoza - depresja (zresztą na własne życzenie, bom nawet morfologii nie robił). Afty i dziwne plamy na języku - dla lekarza rodzinnego - bez znaczenia. Refluks, zgaga. Pamiętam taki dzień, kiedy to nie mogłem nic przełknąć.
Biegunki - gdzieś tam później....

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 21 gru 2011, 23:37

u mnie najpierw zatwardzenia, potem problemy z oczami (wieczne zapalenia spojówek), następnie jak zaczęłam :wc: i wymiotować poszłam do właściwego lekarza i jestem tutaj :wink:
o dziwo odkąd leczę się na CU z oczkami mam spokój, mimo że ciągle pracuję przy komputerze :mrgreen:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 22 gru 2011, 21:42

rosalyn pisze:o dziwo odkąd leczę się na CU z oczkami mam spokój
a nic w tym dziwnego nie ma, leczenie choroby podstawowej (CU) wpływa na objawy pozajelitowe właśnie w taki sposób. :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
rosalyn
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: rosalyn » 22 gru 2011, 23:29

Natalka pisze: a nic w tym dziwnego nie ma, leczenie choroby podstawowej (CU) wpływa na objawy pozajelitowe właśnie w taki sposób. :wink:
Pisze o tym ponieważ okulistka wmawiała mi, że to ze zmęczenia i przepracowania a o CU to nigdy w życiu nie słyszała :doh:

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 24 gru 2011, 08:29

u mnie najpierw mega trądzik na plecach oraz wzdęcia a po 7 latach krew w wypróżnieniach i uczucie ze muszę natychmiast do toalety - a przez te 7 lat bylem leczony u dermatologa i u gastrologa na jelito drażliwe :wink:
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 26 gru 2011, 00:00

U mnie zaczęło się od regularnych (cotygodniowych) napadów bólu, potem były coraz częstsze bóle, w końcu wymioty i wyrostek. Biegunki pojawiły się duuużo później.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Toscania » 27 gru 2011, 00:48

Od zapalenia płuc i sepsy :neutral: później dłuuugo, długo diagnoza pt gorączka niewiadomego pochodzenia, ponieważ trzy lata dzień w dzień miałam skoki temperatury plus wieczne bóle brzucha, luźne stolce, czasem żyganko dalej niż widziałam, zaczęły wysiadać stawy, oczy, nerki, podniedrożność, pierwsze krwawienia z jelit :wc: ...aż po trzech latach przyszła prawdziwa sraczka :wc: :wc: :wc: i niech będą szczęśliwi ci, którzy tej crohnowskiej sraczki nie zaznali :roll:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 gru 2011, 11:37

U mnie wymioty, niska waga, gorączka nie wiadomo skąd... :neutral: A potem ziarnko do ziarnka :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 gru 2011, 14:51

Toscania pisze:..aż po trzech latach przyszła prawdziwa sraczka
hm... sorki,ale nie ....no nieważne :oops:
tylko co to jest "prawdziwa sraczka" a co to nieprawdziwa sraczka ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Toscania
Debiutant ✽

Post autor: Toscania » 28 gru 2011, 05:15

Dari pisze:
obyty.z.cu pisze:tylko co to jest "prawdziwa sraczka" a co to nieprawdziwa sraczka ?
może to, że przy prawdziwej ;) trzeba się włamywać do wc w sklepach i w ogóle już znać wszystkie dostępne toalety w okolicy bliższej i dalszej :razz: u mnie pierwsze objawy 8 lat przed diagnozą- jakieś wzdęcia, nieregularne wypróżnienia, coś się czasem poprzelewało, potem przestało, dyskomfort w sumie cały czas- dopiero po wielu latach nadeszła ta prawdziwa.. :mrgreen:
Gwoli wyjaśnienia co autor miał na myśli;)

"Sraczkę" dzielę na:
-non stop sraczkę-czyli luźne stolce od 3 do 7 dziennie do których był czas przywyknąć i można je uważać za constans
-sraczkę-czyli z d... się leje ale nie dłUżej niż 3-5 dni
- a prawdziwa sraczka to: bicie rekordów guinessa w dziennym odwiedzaniu toalety, często niemożność wyjścia z niej nawet przez kilka godzin (tzn. gdy myślisz, że już koniec i udaje ci się podnieść cztery litery z tronu, okazuje się że twoje myślenie było tylko błednym wydawaniem sie), to co napisała Dari czyli "trasa łazienkowska" po mieście, jeśli w ogóle masz szansę wychylić nos poza toaletę; wrażenie że ilość wydalanego kału jest nieproporcjonalna co do ilości spożywanego pokarmu; cud nad wisłą (gdy już żyjesz o samej wodzie), czyli jedną stroną dwa łyki wody i ich transormacja w g...o wylatujące w ciągu kilku sekund stroną przeciwną itd itd;)

Nieprawdziwa sraczka to ubolewania i wręcz niemożność, niewyobrażalność funkcjonowania u w pełni zdrowych osobników, których raz na lat kilka złapie biegunka.

Sorki za OT ;)

easy
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Post autor: easy » 23 sty 2012, 07:57

czy taka sraczka może wywołać raka ? jak się leczyć by uniknąć konsekwencji tej okropnej przewlekłej choroby?

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 25 sty 2012, 09:26

Nigdy nie miałem biegunek. Choroba zaczęła się gwałtownie, narastającymi przez 5 dni bólami brzucha. Okazało się potem, że to ropień na jelicie grubym i konieczna była interwencja chirurgiczna celem usunięcia.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Mama Aga
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: śląskie

Post autor: Mama Aga » 31 lip 2012, 22:29

U mojej córki zdiagnozowano Crohna na podstawie długotrwałych zaparć i silnej utraty wagi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”