Crohn a jelito cienkie

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Crohn a jelito cienkie

Post autor: deth » 09 paź 2011, 22:53

Tomek0700 pisze:skoro Ty możesz. I czemu ciągle piszesz o tym samym?
ależ skąd, dopisałem wiecej informacji, które mi sie przypomniały :)

a żeby nie było OT: moja dobra koleżanka, tez miała tylko w cienkim - więc jakby zakładane pytanie wydajje sie tylko potwierdzac :)

[ Dodano: 09-10-2011 ]
miałes podziękować na koniec :)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 09 paź 2011, 22:58

Tomek0700 pisze:taloca, ten temat głowny założyłem po tym jak mi zwróciliście uwage
fajnie tylko nie wiem który to jest, a chciałabym poczytać. no to który to temat o Tobie i Twoim przypadku tak całościowo opisanym (no ten główny)?
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 09 paź 2011, 23:00

wszystko mozesz znalezc w tym temacie:
viewtopic.php?t=11450&postdays=0&postorder=asc&start=0
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 09 paź 2011, 23:06

dzięki :) i najlepiej "ciągnij" tamten główny temat dotyczący Twojego przypadku dalej zamiast zakładać kolejne :) przynajmniej dla mnie będzie to bardziej czytelne :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 09 paź 2011, 23:08

taloca, no czytaj - łaski nie robisz :D

ciekaw jestem kolejnego 35 tematu: Czy Crohn może być Leśniowski ,albo: Czemu boli brzuch :)

pozdrawiam :)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 10 paź 2011, 15:38

Tomek0700, polecam Tobie stronę J-elity, naprawdę warto tam zajrzeć, żeby nie zadawać tego typu pytań będąc użytkownikiem forum od ponad roku.

Zmiany zapalne występować mogą we wszystkich odcinkach przewodu pokarmowego - od jamy ustnej aż do odbytnicy. W 25-30% przypadków zmiany występują tylko w jelicie cienkim, z tego większość w końcowym odcinku jelita cienkiego-jelito kręte (ileitis terminalis), w 20-25% tylko w jelicie grubym, zaś w 40-55% przypadków jednocześnie w jelicie cienkim i grubym. W 50% przypadków obserwujemy zmiany okołoodbytnicze (szczeliny, przetoki), a u blisko jednej trzeciej chorych udaje się wykryć zmiany zapalne w materiale biopsyjnym pochodzącym z żołądka i dwunastnicy.
http://www.j-elita.org.pl/?pid=pages&id=15
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 10 paź 2011, 22:23

jejjj Tomek0700,
ja Ciebie rozumiem, doskonale Cie rozumiem, podejrzewam, że masz podobnie jak ja, niestety. NIby jest IBS, ale są i drobne krwawienia z odbytu( szczeliny co chwile nowe, ale w miare szybko sie goja, podobno hemoroidy), mdlosci, bole, skurcze zaparcia- nie ma tragedii, przynajmniej na razie, ale mogloby byc DUUZO lepiej, czyli... NORMALNIE, a cos jest nie tak. Tylko, że nie wiadomo co. Do lekarza z mety mowie- ze moze crohn, ze afty mialam, ze histopat taki nie calkiem normalny, ze szczeliny- i nikt nie umie nic znalesc... i wiesz co...bylam u kilku- 4 gastro, chirurga, 2 rodzinnych w roznych miastach, z przerazeniem patrze na krew na papierze toaletowym, pojawila sie 2 razy bez wyproznienia- no koniec swiata, umre od tego jak nic, panika, lek, obawa.... i.... mam w rodzinie dwoch wariatow, ciotka ma depresje, wujek tez ma jakies stany takie dziwne, i oni obydwoje przechodzili przez etap wymuszenia na sobie choroby- boreliozy. On uznal, ze jest jakis test, ktory w wyniku dopiero 1 na 50 wykonanych pokazuje ze sie ma borelioze... Wujek ma teraz etap, ze uwaza ze truja go z samolotow chemitrailem, i... pomyslalam, ze ide ta sama droga co on. Ze mój nastepny etap to zamknięcie sie w piwnicy zeby mnie ktos nie znalazl i pozamykam okna zeby mnie nikt nie otrul... zmierzam do tego, że jezeli znalazles sie w placowce ktora leczy crohna to ktos by sie zczail, ze to jest CD. Problem faktycznie jest z tym, ze objawy moga byc rozne i roznie nasilone, ale skoro wyniki masz w miare ok, ktos postawil Ci diagnoze IBS, to nie szukaj juz sobie dalej. Juz kiedys tu to komus pisalam- wylacz sie, usun profil, wyluzuj, moim zdaniem to Twoj paranoiczny lek ( mój tez- zebys nie myslalm, ze Cie obrazam, bo tak nie jest) powoduje u Ciebie problemy jelitowe. Czy lykasz cos na uspokojenie? bo to niestety jest tak, ze czlowiek moze sie denerwowac i wogole tego nie czuc, po prpstu byc poirytowanym, i to tez mu bije po brzuchu. moze warto jakis lek nawet bez recepty ziolowy kupic, porozmawiac z kims o tych lękach, bo szkoda Cie czlowieku. Nakrecasz sie i nakrecasz, a sprubuj gdzies wyjechac, odpoczac OD FORUM. trzymam za Ciebie kciuki :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 10 paź 2011, 22:47

Agula84,
Tutaj jest opis mojej choroby:
viewtopic.php?t=11450&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nie nakrecam sie na CD i wielokrotnie pisalem, ze nie czuje sie na CD, aczkolwiek od paru dni moze tak. I tu zadalem tylko pytanko, ktorego bylem ciekaw. I akurat sie nie boje, niech se to bedzie co chce. :) I co ciekawsze, gdy mnie boli brzuch wychodze z domu i nie zamykam się :)
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”