Objawy Crohn'a

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucas
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Objawy Crohn'a

Post autor: lucas » 10 kwie 2008, 11:22

Witam,

przyłączę się do tematu..
jeśli od dłuższego czasu (2-3 lata, zwłaszcza ostatnio - 3-4 miesiące - dość często) są pobolewania w prawej części brzucha, bez biegunek (b. sporadycznie, ale sporadycznie to i zdrowym się przytrafia :)), bez gorączki, 2 czy 3 razy świeża krew w kale (tzn. tak przypuszczam), zmęczenie jest (ale wiadomo, że będzie gdy się codziennie pracuje), bez znacznego spadku wagi ciała (186cm, 75-77 kg) ... jest prawdopodobieństwo, że to Crohn?

Powiem Wam, że zaczynam się denerwować tymi bólami, bo trwają długo, 2x USG (ostatnie 4 m-ce temu) nic nie wykazało (jedynie dużą ilość odbić gazowych.. cokolwiek to znaczy), lekarze mi mówią, że nie ma się czym martwić.. przepisują NospęForte, albo leki na biegunkę.. co tu robić?

PS. Wszystko zaczęło się od dość ostrego zakłucia w prawej części brzucha ok. 3 lata temu..później to już tylko takie pobolewania..

Dziękuję z góry za odpowiedzi,
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 10 kwie 2008, 12:17

Jak widzę mamy podobne objawy.Ja też mogę jeść co tylko zechcę.Czasem jedynie dopadnie mnie biegunka i ból jelit.Ale też nie męczy mnie to tak bardzo bym musiała sobie odmawiać przyjemności.
Na szczęście ze stolcem nie mam wielkich problemów.Czasem jest tak,że jest dobrze,a czasem,że męczą mnie biegunki.Jednak nigdy mnie nie zaskakują w drodze,na mieście itp.Nie mam takich problemów.
Dobiłam do wagi sprzed choroby,mam 164 cm wzrostu i ważę 57 kilo,więc nie jestem ani za chuda,ani za gruba.
Za to oprócz Crohna często meczą mnie ropnie i dwa razy miałam rumień guzowaty.
W porównaniu do niektórych ludzi z tego forum czuję się prawie zdrowa:)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 kwie 2008, 12:30

jesli widac krew golym okiem to nie trzeba robic utajonej.

co do USG to ja osobiscie uwazam ze po USG NZJ rozpoznac nie mozna,bo to tylko USG.
oczywiscie uprzedzajac wiem ze sa tu takie rozpoznania ale bez potwierdzenia endoskopowego albo bardziej swoistego niz USG nie ma co o rozpoznaniu mowic.

odbicia gazowe to sa po prostu gazy i czasami mozna sobie wziac dzien przed badaniem np. Espumisan zeby to zredukowac.

Mi po rozpoczeniu kuracji na NZJ gazy przestaly dokuczac.

Alishia chyba ciebie przebije - mi nie dokucza absolutnie nic teraz.
Obrazek

lucas
Debiutant ✽

Post autor: lucas » 10 kwie 2008, 12:44

Myślałem, że może to jakieś bóle mięśniowe.. sam nie wiem. Może to jakieś owrzodzenie.. muszę chyba wybrać się do jakiegoś naprawdę specjalisty..

lucas
Debiutant ✽

Post autor: lucas » 16 kwie 2008, 08:54

..dodam.. że ból przypomina kolkę.. czasami jak uciskam tę część brzucha to czuje coś jakby kolkę.. ale nie zawsze.. ból pojawia się często jak robię określone ruchy ciałem, np. gwałtownie wstanę albo siadam na kanapie (kiedy pracują mięśnie brzucha).. sam już nie wiem co myśleć..
Pociesza mnie to, że nie mam problemów z wypróżnianiem i nic nie wyszło na USG, ale może jednak zwrócić na to większą uwagę..

Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: handi » 16 kwie 2008, 09:23

Witaj
U mnie również usg nic a nic nie wykazało, tylko że usg nie pokaże obrazu i stanu jelit. Chcesz się uspokoić, zrób kolonoskopię. Tam widać wszystko jak na dłoni. Też mnie bolało przy gwałtowniejszych ruchach. Ja również nie zaobserwowałam u siebie zmian w trybie wypróżniania, tak jak od lat miewam zaparcia, tak i do tej pory są. Krwawienie z hemoroidów również się zdażało z jedną różnicą między nami, ja miałam stan podgorączkowy. U mnie najpierw lekarz podejrzewał zespół jelita drażliwego, jednak byłoby to za piękne... :smutny:
A badanie krwi co mówi? Jakie masz leukocyty? Nic nie wskazuje na stan zapalny?

lucas
Debiutant ✽

Post autor: lucas » 16 kwie 2008, 09:48

szczerze mówiąc nie wiem.. musiałbym zrobić badanie krwi
Handi, ale czy Ty jesteś na coś chora?

sara
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: sara » 16 kwie 2008, 09:53

kochani mam pytanie jakie zmiany w gastroskopii mogą świadczyć o crohnie? :smutny:

Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: handi » 16 kwie 2008, 09:54

Tak, kilka dni temu na podstawie kolonoskopii zdiagnozowano crohna...

lucas
Debiutant ✽

Post autor: lucas » 16 kwie 2008, 10:04

no cóż.. chyba jednak wybiorę się do tej dr Rydzewskiej.. podobno tak chwalona..

Awatar użytkownika
handi
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: handi » 16 kwie 2008, 12:23

Powodzenia i życzę żebyś nie musiał tu zaglądać ale zawsze możesz :roll:

Freon
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: Freon » 21 paź 2008, 16:02

Witam,

Co prawda Crohna stwierdzono u mnie bardzo niedawno i od momentu diagnozy było wszystko OK.Dziś w nocy sie zaczęło. Straszny ból brzucha który promieniował aż na plecy. Nad ranem "zaaplikowałem" sobie Nospe i po jakimś czasie reszte moich prochów. Nie wiem czy Nospy nie można stosować z lekami które biore (Asamax, Encorton, Gasec), ale nie było miło, dreszcze, drgawki, gorączka 38.2 st. C i na koniec skończyło się wymiotami. Potem udało mi się zasnąć na 30 min. Obudziłem sie strasznie spocony. Ogólnie cały dzień mam jakby do tyłu. Nic mi sie nie chce, a wstaje z łóżka ja stary dziadek, brzuch sie napina i boli:(
Jak myśłicie czy to tyko dzisiaj tak sie czuje czy potrwa to kilka dni?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Kropelka » 21 paź 2008, 21:57

Nospe mozna laczyc z innymi lekami, bo sama pani doktor mi ja poradzila w razie silnego bolu a biore i Imuran , Encorton i Asamax :smile:
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 15 gru 2008, 19:29

no dobra, a tak naprawdę jest coś 'trzeciego' poza crohnem i cu? moje objawy nie pasują chyba do niczego. Miewam stany zapalne roznych odcinków jelita, zwlaszcza koncowego odcinka, stany podgoraczkowe-bywa, ale zadnych przewężen,itp. Musza być przy Crohnie? Bo na cu juz chyba w ogole nie pasuję;]

Tak naprawdę zaczynam powaznie zastanawiać sie nad wizytą w Warszawie.Moze tam otrzymam diagnozę, bo jak dotąd nikt mi nic nie powiedział(8lat mija) konkretnego..
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

dośka_82
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: świętokrzyskie

Post autor: dośka_82 » 15 gru 2008, 19:34

No widziśz ewkuniu bo ze mna podobnie jest stany zapalne bóle brzucha czasem śluz i krew żadnych przewężeń a podejrzenie Crohna jest. i Jak to jest?
Życie jest przewlekłą raną, która prawie nigdy nie przestaje boleć i nigdy się nie goi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”