Krwista biegunka

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: Krwista biegunka

Post autor: zaranin » 19 sie 2011, 22:11

Witam Was!

Dzisiaj Gosia rozmawiała z lekarzami w CZD i przez telefon dostała wyniki badań histopatologicznych wycinków z ostatniej kolonoskopii i gastroskopii:
"- przełyk, dwunastnica - mały stan zapalny,
- sprowadzony odcinek jelita cienkiego - ostry stan zapalny,
- kosmki prawidłowe,
- brak ziarniniaków".

W najbliższy poniedziałek lekarze mają się naradzać co dalej. Od czasu badania Piotrek dostaje doodbytniczo piankę Budenofalk - jeżeli w ogóle są jakieś rezultaty działania pianki, to jedynie znikome.

Pozdrawiam

Grzesiek
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 19 sie 2011, 22:55

zaranin pisze: jeżeli w ogóle są jakieś rezultaty działania pianki, to jedynie znikome.
to tak jak u nas Grzesiu :neutral:

Klaudia miała tez 3 razy po gastroskopii takie miała rozpoznania : K29.6 - Zapalenie żołądka i 12stnicy - inne zapalenie żołądka; K29.9 - Zapalenie żołądka i 12stnicy - Zapalenie żołądka i 12stnicy nie określone.
Jednak prawie zawsze wiązało się to z obecnością Helicobactera P.

Po jego eradykacji, kilkukrotnej jakoś się uspokoiło, chociaż nie miała jakieś dwa lata z rzędu gastroskopii. Miała mieć przed turnusem przy okazji kolo ale jakoś nie wykonano :neutral:
Czy u Piotrusia też wyszedł helicobacter ? Na ten stan zapalny zawsze dostawała jakiś inhibitor PP. Mówiono, że u zdrowego człowieka też może taki stan zapalny występować, bez cech nieswoistości.

pozdrawiam całą Waszą rodzinkę :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 06 wrz 2011, 20:00

hej hej, jak tam Piotruś po wakacjach?? Mam nadzieje ze coraz lepiej mimo nie najlepszych wyników wakacyjnych. Pozdrawiam serdecznie
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 07 wrz 2011, 12:50

Hej!

Z Piotrusiem średnio. Na razie chodzi do przedszkola na 4 godziny dziennie. Badamy sytuację jak sobie poradzi z kupkami. Powoli kończymy podawanie Budenofalku. Po jedenastu dniach przerwy wczoraj znów była plamka krwi. Dobrze, że przestał chudnąć, ostatnio nawet przybrał 0,5kg. Niewiele to, ale zawsze coś.

Pozdrawiam

Grzesiek
- CD
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 07 wrz 2011, 20:24

zaranin,
no tak, trzeba probować, ja tak sobie mysle,że zapominam, że chore dziecko to dziecko i jednak i jemu i rodzicom przedszkole potrzebne, ale to dobrze ze jakos sobie radziccie. pozdrawiam goraco i czekamy na pozytywne wiadomosci :))
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 15 wrz 2011, 08:49

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Pani Lila, dietetyczka na Oddziale Gastroenterologii CZD, rozdająca dzieciom posiłki, została zwolniona z pracy w związku z oszczędnościami. Gosia stanowczo twierdzi, że to chodzący anioł, próbowała jak mogła umilić życie chorym dzieciom. Kiedyś np., gdy przyjechało dziecko bez rodziców i nie miało kapci, szybko pobiegła do sklepu i za własne pieniądze mu kupiła. Gosia przez te miesiące spędzone w CZD widziała więcej takich sytuacji z jej udziałem. Rozumiem, że kasa jest ważna, ale takich osób nie powinno się zwalniać. Chcielibyśmy jej niezmiernie podziękować za okazane serce. Być może ktoś z czytających ten wątek ma do niej kontakt i mógłby nam go przekazać na priv, abyśmy mogli podziękować jej osobiście - będziemy bardzo wdzięczni.

W imieniu całej naszej rodzinki

Grzesiek

P.S. Piotrek nadal co parę dni delikatnie plami krwią, kupka często jest rozrzedzona, zostały jeszcze dwie dawki Budenofalku.
- CD

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 15 wrz 2011, 14:56

wydzieliłam posty o zwolnieniu z pracy pani dietetyczki z CZD tutaj viewtopic.php?t=11559
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 26 wrz 2011, 19:57

Piotruś ma wynik OB na poziomie 35mm. Dzisiaj było sporo śluzu w jednej z kupek. Generalnie stolce od dłuższego czasu w większości kiepsko wyglądają.

Pani Profesor Orłowska drugi raz wykonuje dla nas prywatnie badania wycinków - tym razem z ostatniej endoskopii jelita cienkiego oraz z kwietniowej kolektomii.

Z dobrych wiadomości jest taka, że przybrał ponad 1kg od turnusu - waży 22,5kg.

Pozdrawiam Was

Grzesiek
- CD

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 27 wrz 2011, 17:48

zaranin!
śledzę ten wątek od dłuższego czasu z wielką nadzieją na poprawe. Wiem, że może mój post zbyt wiele nie zmieni, ale trzymam mocno kciuki za Piotrusia i za Was! Musi być w końcu dobrze! 35- OB to chyba dobry wynik? u mnie OB utrzymuje sie na granicy 25-30 mm. Pozdrawiam Was serdecznie!
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 27 wrz 2011, 18:04

paula316 pisze:35- OB to chyba dobry wynik? u mnie OB utrzymuje sie na granicy 25-30 mm.
mie jest to dobry wynik, normy są :
Noworodki: 0-2 mm/h
Niemowlęta (do 6 miesięcy): 12-17 mm/h
Kobiety < 60 roku życia: do 12 mm/h Kobiety > 60 roku życia: do 20 mm/h Mężczyźni < 60 roku życia: do 8 mm/h Mężczyźni> 60 roku życia: do 15 mm/h
(więcej na : http://www.eioba.pl/a/1iwf/normy-laboratoryjne).

No ale OB jest badaniem nieprecyzyjnym i nieswoistym - nie jest typowe dla jakiegoś określonego schorzenia. Bardziej miarodajne jest CRP, informuje o istnieniu i rozmiarze stanu zapalnego.
Ale i tu nie ma reguły, gdyż zdażają się pacjenci, którzy nawet przy silnym zaostrzeniu mają CRP w normie (np.mój Klaudik :wink: )

trzymajcie się Grzesiu, może się spotkam z Gosiulką bo wiem, że jedzie z Piotrusiem do CZD w pażdz. a my też tam będziemy już 12.10 :wink:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 28 wrz 2011, 21:47

maggie0278 pisze:mie jest to dobry wynik, normy są :
Noworodki: 0-2 mm/h
Niemowlęta (do 6 miesięcy): 12-17 mm/h
Kobiety < 60 roku życia: do 12 mm/h Kobiety > 60 roku życia: do 20 mm/h Mężczyźni < 60 roku życia: do 8 mm/h Mężczyźni> 60 roku życia: do 15 mm/h
tak, masz rację, źle się wyraziłam- mało precyzyjnie. Miałam na myśli racej fakt, że mam podobny wynik ob co Piotruś i mój stan zdrowia jest w miarę ok. Pozdrawiam
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 29 wrz 2011, 20:46

Dobrze nie jest, to pewne. Dzisiaj po jedenastu dniach przerwy znowu krew, tym razem nieco więcej, niż przez ostatnie tygodnie. Ostatnie OB nieprzypadkowo jest takie wysokie.
Poza tym jest fajnie. Korzystamy z ostatnich ciepłych dni. Piotrek intensywnie uczy się jeździć na rowerze. Dzisiaj "wjechał na niego pies" i "nie dał rady zahamować" uderzając z tyłu w przechodzącą panią. Aż miło było patrzeć, jak śmiga na rowerku w tym swoim kasku z krówkami.

paula316
:papa:

maggie0278
Trzymamy się i wierzę, że Wy też. :-)
- CD

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 29 wrz 2011, 22:13

zaranin pisze: Aż miło było patrzeć, jak śmiga na rowerku w tym swoim kasku z krówkami.
już to widzę oczyma wyobrażni :lol: a ma kółeczka boczne, czy ktoś biega za nim z kijkiem ? :roll:
zaranin pisze:Dobrze nie jest, to pewne.
a jak tam wyniki histopatu od prof. Orłowskiej ? Wiecie już coś ?

U nas też dobrze nie jest, to pewne :smutny: jak tak przejrzałam maile z CZD to Klaudia krwawi od marca i nie ma dnia, żeby krwi nie było.
A to co zrobił antybiotyk - Zinnat z jelitam to masakra :neutral:

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: zaranin » 29 wrz 2011, 22:38

Nie ma kółek, kijek wyjęliśmy miesiąc temu. Jeździ już na dwóch kółeczkach, dlatego się chwalę :-) Co prawda z ruszaniem są kłopoty i miewa łzy w oczach, ale dzisiaj już chyba ostatecznie załapał. Popłakał się pytając czemu za nim nie biegam, ale się uparłem i potem już dobrze poszło.

Prof. Orłowska przed godziną wysłała info, że skończyła swoją pracę. Za parę dni powinniśmy poznać wyniki.

Patrzę na Twój podpis - u nas Budenofalk raczej też nie pomógł, może jedynie troszeczkę. Trudno, trzeba żyć dalej.
- CD

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 29 wrz 2011, 22:49

zaranin pisze: Jeździ już na dwóch kółeczkach, dlatego się chwalę
dumny jest pewnie nie tylko tatuś ale synuś i mamusia też :wink:
zaranin pisze:Prof. Orłowska przed godziną wysłała info, że skończyła swoją pracę. Za parę dni powinniśmy poznać wyniki.
koniecznie daj znać, jakie będą wyniki!

Buziaczki dla Was :*

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”