Strona 1 z 1

Ciężkie zaostrzenie cu

: 06 cze 2009, 18:10
autor: Handzia
Nie wiem czy mnie ktoś jeszcze ktoś pamięta ale parę lat temu udzielałam się na forum.Choruję już 23 lata i po kilkunastu latach spokoju mam ciężki rzut choroby.Leżę już 5 tydzień w szpitalu poprawy nie widać.Miałam 2 tygodnie żywienie pozajelitowe ale krwawienia jak były tak są.Oprócz tego już od początku leczenia wykryto u mnie płyn między jelitami ,który powoduje rozdęcie brzucha.Miałam tomograf ale ze względu na bardzo obrzęknięte jelito nie miałam kolonoskopii.Napiszcie mi czy ktoś też miał płyn i jak to się skończyło

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 06 cze 2009, 19:02
autor: Mamcia
Nie powiem Ci z takiego opisu na ile poważna jest sytuacja. Czy to co masz to już megacolon toxicum, czy na szczęście jeszcze nie. Jakie liki podają Ci poza żywieniem dojelitowym?
Niestety tak się zdarza, że czasem po długiej remisji przychodzi gwałtowne zaostrzenie, które trudno jest opanować. Trzymam kciuki, aby w twoim przypadku to się udało i aby następna remisja była co najmniej tak długa jak ta.
Najgorsze co cię może czekać to resekcja jelita i czasowe wyłonienie stomii, a potem odtworzenie ciągłości jelita. Jest sporo osób na forum, które to przeszły - to nie koniec świata.

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 07 cze 2009, 15:45
autor: Handzia
Leczenie przebiega chyba typowo.Dostaję dwa rodzaje antybiotyków,sterydy i całą masę potasu ,magnezu ,sodu.Żywienie pozajelitowe skończyłam tydzień temu .Też cały czas kołacze mi się po głowie megacolon.Narazie mówią,że jestem za słaba na operacje.Nigdy w życiu przy moim łagodnym przebiegu choroby nie pomyślałam,że może czekać mnie operacja.Jestem cała przerażona.
Pozdrowienia.

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 07 cze 2009, 21:20
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 07 cze 2009, 21:30
autor: Mamcia
Bo może boją się zaniku kosmków, albo nie zrobili centralki i żyły nie wytrzymują, albo NFZ nie refinansuje??

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 07 cze 2009, 21:37
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 08 cze 2009, 18:11
autor: Renata2
Trzymaj się , zdrowia życzę, no i jak najmniej bólu. :roll:

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

: 08 cze 2009, 20:20
autor: elizabet-70
Handzia, życzę ci aby w końcu się zakończyło to zaostrzenie.
Ja też od 5 tygodni krwawię (wcześniej było mniej) mimo sterydów,wlewek i innych leków ,na razie jestem w domu i też mam nadzieję ,że coś w koncu zadziała.Pozdrawiam