Ciężkie zaostrzenie cu

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Ciężkie zaostrzenie cu

Post autor: Handzia » 06 cze 2009, 18:10

Nie wiem czy mnie ktoś jeszcze ktoś pamięta ale parę lat temu udzielałam się na forum.Choruję już 23 lata i po kilkunastu latach spokoju mam ciężki rzut choroby.Leżę już 5 tydzień w szpitalu poprawy nie widać.Miałam 2 tygodnie żywienie pozajelitowe ale krwawienia jak były tak są.Oprócz tego już od początku leczenia wykryto u mnie płyn między jelitami ,który powoduje rozdęcie brzucha.Miałam tomograf ale ze względu na bardzo obrzęknięte jelito nie miałam kolonoskopii.Napiszcie mi czy ktoś też miał płyn i jak to się skończyło

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Ciężkie zaostrzenie cu

Post autor: Mamcia » 06 cze 2009, 19:02

Nie powiem Ci z takiego opisu na ile poważna jest sytuacja. Czy to co masz to już megacolon toxicum, czy na szczęście jeszcze nie. Jakie liki podają Ci poza żywieniem dojelitowym?
Niestety tak się zdarza, że czasem po długiej remisji przychodzi gwałtowne zaostrzenie, które trudno jest opanować. Trzymam kciuki, aby w twoim przypadku to się udało i aby następna remisja była co najmniej tak długa jak ta.
Najgorsze co cię może czekać to resekcja jelita i czasowe wyłonienie stomii, a potem odtworzenie ciągłości jelita. Jest sporo osób na forum, które to przeszły - to nie koniec świata.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Handzia
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Handzia » 07 cze 2009, 15:45

Leczenie przebiega chyba typowo.Dostaję dwa rodzaje antybiotyków,sterydy i całą masę potasu ,magnezu ,sodu.Żywienie pozajelitowe skończyłam tydzień temu .Też cały czas kołacze mi się po głowie megacolon.Narazie mówią,że jestem za słaba na operacje.Nigdy w życiu przy moim łagodnym przebiegu choroby nie pomyślałam,że może czekać mnie operacja.Jestem cała przerażona.
Pozdrowienia.

Misia

Post autor: Misia » 07 cze 2009, 21:20

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 cze 2009, 21:30

Bo może boją się zaniku kosmków, albo nie zrobili centralki i żyły nie wytrzymują, albo NFZ nie refinansuje??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Misia

Post autor: Misia » 07 cze 2009, 21:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Renata2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 08 cze 2009, 18:11

Trzymaj się , zdrowia życzę, no i jak najmniej bólu. :roll:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 08 cze 2009, 20:20

Handzia, życzę ci aby w końcu się zakończyło to zaostrzenie.
Ja też od 5 tygodni krwawię (wcześniej było mniej) mimo sterydów,wlewek i innych leków ,na razie jestem w domu i też mam nadzieję ,że coś w koncu zadziała.Pozdrawiam
ela

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”