Niedroznosc

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adam

Niedroznosc

Post autor: Adam » 17 maja 2005, 11:02

Po infliximabie dostałem niedroznosc jelita (naszczescie rurka przez nos pomogla...) czy komus tez juz sie to zdarzylo? Poczatek drogi pod skalpel?

Klaudia
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Niedroznosc

Post autor: Klaudia » 17 maja 2005, 11:05

Z tego co czytam to du?o jest u Ciebie dzia?a? ubocznych tego leku(infliximab) :( Ja mia?am ju? zacz?? kuracj? ale po prezczytaniu ulotki stwierdzili?my z rodzicami ze sie wstrzymamy ...gdy? mozebyc sporo dzia?a? niepo?adanych.A ogólnie dobrze sie czujesz po tym leku?

Adam

Post autor: Adam » 29 maja 2005, 11:29

Duzo lepiej i warto wg mnie nawet za cene operacji po kuracji. Przytylem i wogole jest super...

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Ania16 » 08 cze 2005, 10:37

ja mialam niedroznosc ale nie bralam tego co wy... prawda jestem po operacji ale niedroznosc to niekoniecznie kolejny krok pod skalpel. trzymajcie sie

pozdrawiam
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Kinga
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kinga » 09 cze 2005, 01:21

Mam moze banalne pytanie :oops: ale co to dokladnie jest niedroznosc jelit? i czym sie objawia.

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 09 cze 2005, 09:41

Kingo niedro?no?? jelit powstaje w wyniku zw??enia jakiego? odcinka jelita. ?wiat?o jelita (czyli przekrój) zw??a si? i trudno tre?ci pokarmowej przez to zw??enie w?drowa?. Dzieje si? to w miejscu, w którym by? stan zapalny. Tak jak po skaleczeniu skóry powstaje blizna, która nie ma takiej elastyczno?ci jak zdrowa skóra, a wr?cz ?ci?ga zdrowa tkank?, tak w jelitach w miejscu wyleczonego ogniska zapalnego (szczególnie je?li by?o du?e i wrzodziej?ce) tworzy sie tkanka bliznowata, która ?ci?ga ?cian? jelita zw??aj?c jego ?wiat?o. Wygl?da to mniej wi?cej tak jakby? wzi??a taki chudy d?ugi balonik i w jakim? miejscu zwi?za?aby? nitk?.
Czasem te? zw??enie powstaje w trakcie stanu zpalnego. Ja tak mia?am - w miejscu stany zapalnego zrobi? sie jakby guz, który blokowa? drog?.
Twardym trzeba być nie miętkim...

Adam

Post autor: Adam » 09 cze 2005, 12:37

Lub tez cos zjesz i poprostu sie zaklinuje jak u mnie :D i rurka przez nos (omg! ble!) i udalo sie...

Ajem
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ajem » 09 cze 2005, 15:41

A czy niedro?no?? no?e by? przyczyn? zapar??

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 10 cze 2005, 10:38

Zaparcia to co innego. Zaparcia s? wtedy kiedy ka? jest bardzo zwarty najcz??ciej z niedoboru wody.

Ajem
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ajem » 10 cze 2005, 17:24

W takim razie czy niedro?no?? mo?e powodowa? trudno?ci w oddawaniu stolca?
GG6243995

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 10 cze 2005, 19:52

Do Adama-hm, wydaje mi sie, ze debilne to moga byc tylko odpowiedzi :evil: jak ktos czegos takiego nie mial to ma prawo chyba nie wiedziec.
Dziekuje Lawendko za odpowiedz, a czym sie objawia niedroznosc, po czym poznac, ze to moze byc wlasnie to?

post Adama, o ktorym pisze Kinga nie wnosil NIC do tematu, dlatego mod pozwoli? sobie na jego skasowanie. Aha, a na przysz?o?? Adam, lepiej powstrzymaj sie od takich komentarzy.

Ajem
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Ajem » 10 cze 2005, 20:06

Przepraszam Adam ?e niedorastam do twojego poziomu intelektualnego ale my?le ?e jako? to prze?yjesz.
GG6243995

Adam

Post autor: Adam » 11 cze 2005, 01:41

Ej to Wy nie rozumiecie po polsku? NIEDRO?NO?? co? jest niedro?ne -> NIEMA PRZEJ?CIA -> imo narysowa? mo?e +_+?

http://www.google.com/search?hl=pl&q=ni ... Szukaj&lr=

Kod: Zaznacz cały

Niedro?no?? jelit

Objawia si? zatrzymaniem tre?ci pokarmowej, w zwi?zku z pora?eniem perystaltyki. Wi??e si? to z zatrzymaniem oddawania wiatrów i stolca. Niedro?no?? jelit cz?sto prowadzi do martwicy zamkni?tego odcinka jelit. Wyró?niamy niedro?no?? ostr? i przewlek?? lub mechaniczn? i czynno?ciow?.
imo chyba kto? tu ma BAN'a na GOOGLE.PL...

Ania_Radom
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Ania_Radom » 11 cze 2005, 10:40

mia?am niedro?no?? jak by?am w szpitalu, najpierw by? ból brzucha,wzieli mnie na prze?wietlenie a potem na ojom i w?o?yli rurk? w nos, stwierdzili ?e to ze stresu, nast?pi?o zatrzymanie biegunek na par? dni

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Lawenda » 13 cze 2005, 11:17

Ja przy niedro?no?ci mia?am silne bóle w tym miejscu uczucie przepe?nienia jelit powy?ej - no ale moja niedro?no?? nie by?a taka radykalna. Wyci?li mi j? przy okazji innej operacji. Mo?na to stwierdzi? na pewno przy pasa?u (po?yka si? kontrast i robi? zdj?cia RTG). Nie wiem jak to jest przy USG i przy tomografii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”