Prosze o opinie

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosiak23
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Prosze o opinie

Post autor: Gosiak23 » 24 lis 2007, 22:53

Witam wreszcie zdecydowałam się opisac co mnie ostatnio nurtuje..Otóż mam tak,że w niedzielę wyjeżdżam z domku na studia,a wracam w piątki.I teraz najważniejsze..w akademiku nie chodzę do kibelka sie wypróżnić,czemu?nie wiem..po prostu mi się nie chce..3 tygodnie temu w domku dostałam biegunki z lekkim bólem brzucha,wystraszyłam się że to zaostrzenie i powyższyłam Asamax oraz wzięłam 1tabl loperamidu po czym pojechałam,do piątku był spokój,w piątek do kibelka,w sobotę pobolewania i 2razy w niedziele podobnie..doszłam do wniosku że nie chodząc w tygodniu to niezdrowo,więc zaczęłam popijać herbatki z inuliną (2 na tydzień,bez efektu) i mam tak że w piątek idę raz,w sobotę pobolewania,nagłe parcia i 2 razy biegiem z takim papkowatym stolcem,w niedzielę podobnie..Bardzo proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc..co sądzicie?tak bardzo mam rozregulowane jelita,czy raczej choróbsko się tli i w ten sposób daje znać o sobie?co robić? Przepraszam za tak długi wywód,ale mnie to naprawdę męczy..

Awatar użytkownika
Devil
Początkujący ✽✽

Re: Prosze o opinie

Post autor: Devil » 24 lis 2007, 23:01

Gosiak23, powiem tak może to jakieś masz stresy związane z powrotem do domku lub zajadasz sie jakimiś smakołykami
pomyśl nad tym ze na uczelni masz spoko a w domku coś sie dzieje może klimat Ci jakiś szkodzi ??
[you] cześć :))

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 lis 2007, 13:19

Zaparcia są bardzo szkodliwe.Powinieneś wyregulować wypróżnienia - nie żadziej niż raz na dwa dni. Co brać to zależy od osoby.
To co się diweje w domu jest skutkiem tego, że w tygodniu nie masz wypróżnień.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 25 lis 2007, 14:02

U mnie zaparciam powodował stres i zła dieta, i tak jak napisała Mamcia, BARDZO ŹLE to wpływało na przebieg mojej choroby.
Od kilku miesięcy zmieniłem dietkę i zapanowałem na moim stresem.
Efekty są rewelacyjne, czuje sie prawie jak przed chorobą :lol:
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Larix
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Larix » 26 lis 2007, 11:33

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Hehe. Ja tak mam. Pomimo że mam CU i chodzę średnio 4 razy dziennie to w obcym miejscu potrafię nie iść cały dzień. Poza tym muszę mieć pewność że nikt nie podsłuchuje pod drzwiami. :mrgreen:
Trochę to niepoważne ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 28 lis 2007, 10:27

Mi się wydaję że to może być jakiś stres w domu ja miałam tak samo tylko że z szpitalem w Ligocie, jechałam do szpitala to byłam uzdrowiona wracałam byłam chora ...

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 28 lis 2007, 13:16

Wydaje mi sie, ze to nie jest stres w domu ale raczej tak jak juz wczesniej napisaliscie, ze to siedzi w glowie.
Aniijjaa

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 28 lis 2007, 13:44

ja mam tak samo jak pisaliście powyżej z tymi obcymi miejscami. "zatykam się" i robię dopiero po powrocie albo następnego dnia (jeśli wyjazd był całodniowy).

Gosiak23
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Gosiak23 » 02 gru 2007, 17:03

Dzięki bardzo za zainteresowanie się moim problemem i za wszystkie opinie.Macie racje że to siedzi w głowie..w domu zero skrępowania..siedzę ile mi się podoba,idę kiedy chce,itd ale mam juz tego dość że od miesiąca każdy weekend wiąże się z lataniem do kibelka i tymi okropnymi bólami skurczowymi tudzież gazowaniem :( Nie mam pojecia jak sobie z tym poradzić..te herbatki z inulina chyba bardziej szkodzą bo nasilają domowe dolegliwości..

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”