POMOCY! INFORMACJI! PROSZĘ!!!

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mały colitis
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

POMOCY! INFORMACJI! PROSZĘ!!!

Post autor: mały colitis » 01 lip 2007, 21:17

Witam serdecznie!
Tak na początek to bardzo się cieszę że znalazłem wasze forum!!!
Może jak się wypiszę to mi ulzy :roll:
A WIĘC.
W 2003 roku zauwazyłem krew i śluz w stolcu 6 razy dziennie do wc :cry:
no i 1 kolonoskopia
diagnoza
podejżenie Cu
wyniki hist-pat zatarty rys sluzuwki loiczne wybroczyni krwawnicze. obraz budzi podejzenia cu( no własnie budzi a nie potwierdza)
no i 12 tab sulfu dziennie no i kibelkowania ale jakos leci
2004 r 2 kolonoskopia
podejżenie CU o obraz hist pad podbny jak w 2003 tylko że napisali colitis ulcerosa nie znaleziono( a lekarze jak już się upra na Cu to koniec żadnych dodatkowych badań)
2005 3 kolonoskopia
oraz błona sluzowa o nieco zatartym rys naczyniowym bez krwawień
( ale lekarz uparcie CU)
nowy lekarz zamiast sulfy łykanej po 12 tabl dziennie przez 3 lata poleca 2 razy czopki pentasa ( mniej skutków ubocznych)ma racje chłop
no i jest super
W XII2006 czuje sietak dobrze że zmniejszam dawke do 1 pentasy
I tu k..........a IV 2007 i latam 10 razy do kibelka, liczne parcia , krew sluz
pendem do lekarza a on że 2 razy pentasa a w styczniu na kolonoskop
I tu mam pytania i proszę o odpowiedzi ( liczę że może WQy dcoś... no wiecie podpowiecie)
1. Czy może cos innego powodowac podobne objawy???
( przeciez CU wycinki ani raz nie potwierdziły , ale jak juz sie upra na Cu to lekarze leca w ciemno tę uliczkę)
2. jakie jeszcze mozna zrobić badania?
3. czy moga to powodawać pasozyty?
4. a Może znacie jakiegos lekarza na śląsku który słucha i bada na wskros aż do wykrycia problemu??
5. jesu chciałbym miec 2 dziecko ale się cholwernioe boje ze kopne w kalendarz?
.6. a informmacji z netu aż sie boje czytac od razu najgorsze mysli?
Za wszystkie informacje z góry dziekuje
:roll: ULZYŁO
Pozdrawiam goraco papatki :cry:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: POMOCY! INFORMACJI! PROSZĘ!!!

Post autor: manka » 01 lip 2007, 22:27

No tak na moje oko to może być CU i myślę że kolonoskopia jest najbardziej wiarygodnym badaniem może po prostu idź do innego lekarza – i myślę że sulfasalazyna jednak mogłaby być pomocna. A na jakim odcinku znaleziono u ciebie zmiany?
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: manka » 01 lip 2007, 22:33

Zenobius pisze:mały colitis napisał/a:
5. jesu chciałbym miec 2 dziecko ale się cholwernioe boje ze kopne w kalendarz?
oj kurde zapomniałam o tym dopisać ja tam zrobię 6 wdechow i wydechow :wink:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 lip 2007, 22:52

kurcze...jak przeczytalam tego 1 posta to nie moglam sie odnalezc,przez chwile :P
ale cos mi tu nie gra..pisales ze miales pobierane wycinki,natomiast czy oby na pewno?dlatego ze twoje opisy nie zgadzaja sie z opisami jakie zazwyczajs ie dostaje z wycinkow.
opisy typu:zatarta sluzowka,obraz przypomina Cu..tak sie pisze opis badania ale nie hist pat.
Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 01 lip 2007, 23:08

Witaj!

Twój opis jest dość uporządkowany, ale nie napisałeś, gdzie ulokowane są zmiany w jelicie. Można się tylko domyślać, że w odbytnicy, skoro pozostawiono Cię na czopkach, bo one tylko tam działają. A CU najczęściej zaczyna się od odbytnicy, więc lekarze leczą Cię tak jakbyś miał CU.

Podobne objawy mogą powodować i inne choroby jelit, mogą to być objawy zakażeń pasożytniczych, bakteryjnych, grzybiczych itp. I zasada właściwego diagnozowania polega właśnie na tym, że lekarz powinien najpierw te przyczyny wykluczyć, poprzez badania kału. Powinno to być zrobione zanim wysłano Cię na kolonoskopię.

Poza tym, jeżeli pobrano wycinki w czasie kolonoskopii, to możesz je zabrać i wysłać do innego sprawdzonego laboratorium, aby jeszcze inny histopatolog mógł je ocenić i postawić jakąś diagnozę. W naszych chorobach nieraz jest jednak tak, że postawienie jednoznacznej diagnozy jest przez długi czas niemożliwe. Ale jeżeli włączono u Ciebie typowe leczenie jak przy CU, to nie musisz się martwić, bo inne choroby zapalne jelit leczy się podobnie. No chyba że okazało by się, że takie objawy powodują u Ciebie bakterie lub pasożyty, wtedy można by to wyleczyć dość szybko i do końca antybiotykami i innymi lekami. Więc jeżeli faktycznie tych badań u Ciebie nie robiono, to naciskaj na lekarza, aby je zrobić.

No i jeżeli lekarze już się upierają, że to jest CU, to niech to solidnie leczą. Bo jeżeli w kwietniu miałeś zaostrzenie ponad 10x do WC i krew i lekarz na to przepisuje 2 czopki Pentasy, to taki lekarz nie budzi zaufania, bo to nie jest nawet dawka podtrzymująca remisję. Normalnie to lekarze włączają w takich sytuacjach Sulfę lub Asamax i do tego czopki.

No i szybkim "uderzaniem w kalendarz" :) to już absolutnie nie musisz się przejmować, bo na CU się nie umiera, a miałeś już 3 kolonoskopie z wycinkami, więc nowotworu w jelicie grubym nie ma.

Ja na Twoim miejscu poszedłbym na konsultacje do innego lekarza. Mógłbym polecić kogoś w Opolu, ale to pewnie dla Ciebie za daleko.

Melody
Początkujący ✽✽

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 23:34

mały colitis_ możesz mieć dzieci bo od choroby nie umrzesz, na śląsku z tego co słyszałam możesz iść do dr Cholewki lub innego gastrologa ale namiarów nie mam, żeby sprawdzic czy masz chore jelito cienkie robi sie też enteroklyze, czasami net prawda pisze a czasami nie.
Tak ogólnikowo tylko napisałam :]

mały colitis
Debiutant ✽

Post autor: mały colitis » 02 lip 2007, 18:16

Witam ponownie.
Bardzo dziekuje za wszystkie podpowiedzi i rady. Jestem troche spokojniejszy. :roll:
Przynajmniej zaczynam myslec nad wdechami.
Jeżeli chodzi opytanie na temat hist - pat.
w 2003 to drobne szare wycinki. obraz budzi podejżenia CU
2004 drobne szara wycinki. czynnego procesu Cu w wycinkach nie stwierdzono
2005 colitis chronika activa obraz może odpowiadać częsciowej remisji CU
Tak jak pisaliscie zajeta jest tylko bańka odbytnicza ( przynajmniej tak było w 2005)
A co do pasozytów to w środe ide do prof. Nowaka z Katowic może cos podpowie.
Jeszce raz pozdrawiam i Dziękuję :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 lip 2007, 18:56

To jakie badania należy wykonac przed postawieniem diagnozy było wałkowane niejednokrotnie. Zapraszam na stornu J-elity i do poradnika oraz proszę klikąć na informator - tam poradnik prof. Bartnika dla chorych naCD, ale więkoszeość informacji tyczy się również CU. mam nadzieję, że niedługo na stronie forum pojawią się widoczne odnoścniki do poradników, co pozwoli uniknąć części pytań.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: manka » 03 lip 2007, 10:48

mały colitis pisze: Jestem troche spokojniejszy
a z czasem będzie tylko lepiej :)

głęboki wdech i niezapomnij o wydechu :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”