Czy tak ma być?

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dusia78
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Czy tak ma być?

Post autor: dusia78 » 01 lip 2007, 09:56

Kochani doświadczeni! Mam do WAs parę pytań :cry: Jestem żonką Colitiska- piszę ja bo on jakis taki " nieśmiały/" jeśli chodzi o chorobę :smutny: Mój mąż rok temu dowiedział sie ,że choruje na CU, przyjmowal asamax, potem przestał, nie przestrzegał diety no i teraz nastapiło zaostrzenie, hemoglobina 10.4, stany podgorączkowe i oczywiście kibelek powyżej 6 razy dziennie (z krwią). Bylismy u lekarza- Asamax5oo-4x2, Encorton 1x60mg i Pentasa w czopkach 1 dziennie. w pierwszym tygodniu przyjmowania tych leków mąż chodził do toalety 2, 3 razy dziennie i ale cały czas w stolcu pojawia się krew- czy powinniśmy pójść do lekarza?
Pozatym mąż czuje się dobrze, ma apetyt ale zauwazyłam ,że jest taki pobudzony- to pewnie po sterydach?
Pozdrawiam WAs mocniutko!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Czy tak ma być?

Post autor: tom-as » 01 lip 2007, 10:03

Pozatym mąż czuje się dobrze, ma apetyt ale zauwazyłam ,że jest taki pobudzony- to pewnie po sterydach?
może coś ukradkiem innego wciąga ? ;)

ale teraz poważnie.. po sterydach tak jest, ze trudno wysiedziec w miejscu.. i wcale nie mam na mysli, ze musisz leciec do WC.

tak zauważyłem, że z encortonem to podobnie jak z redbull'em... dodaje skrzydeł

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 01 lip 2007, 10:08

zanim nastąpi remisja....i ustapią wszystkie objawy trzeba troche poczekac........
powyżej sześciu razy dziennie to jeszcze nie masakra :wink: ....tyle mnie sie zdarzało przed wyjściem do pracy :wink:

dobrze jakby mąż poczytał sam forum......to by pewnie mu pomogło...bo ile ludzi tutaj tyle historii...każdy troche inaczej reaguje na leki.....na diete.....na stres.........

pozdrawiam i życze mężowi dlugiej remisji......
sylwia
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Melody
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Melody » 01 lip 2007, 10:13

Encorton u mnie działał podobnie a na dodatek przez niego chodziłam póżno spać bo taka byłam pobudzona ( w szpitalu to o 23 zachciało mi się rozmawiać z sąsiadkami :lol: ).
Krew myślę że jeszcze chwilę może się pojawiać w końcu miał zaostzrzenie.
Daj mu zajęcie np. niech poczyta forum, książki, rożwiązuje krzyżówki... :razz:

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 01 lip 2007, 10:13

Bardzo Wam dziekuję, ja jestem z tych lekko przewrażlionych ale to pewnie hormonki we mnie szaleją bo jestem pod koniec 9 go miesiąca ciąży. Ale muszę męzunia posadzić tu przed forum- no chyba ,że ucieknie :wc: Pozdrawiam Was mocniutko :wink:A właśnie wsuwa paróweczki cielęce z chlebkiem tostowym :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 lip 2007, 11:50

dusia78 pisze: ja jestem z tych lekko przewrażlionych ale to pewnie hormonki we mnie szaleją bo jestem pod koniec 9 go miesiąca ciąży.
Kochana...teraz to powinnaś sie zając przede wszystkim soba a mężulka jazda przed monitor ;)
Obudwu wam szaleją rożne rzeczy w organizmach ;) ale to ty potrzebujesz teraz wsparcia i opieki.
Życze szczęśliwego rozwiązania(zeby gładko wszystko poszło) :przytul:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 01 lip 2007, 11:51

dusia78, a wiesz moze co bedziesz miala ? chlopca czy dziewczynke?
ja mam chlopca w lipcu teraz siodmego skonczy dwa latka

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: goniusia » 01 lip 2007, 12:12

Oczywiście że teraz musisz zająć się sobą.Myśleć o dzieciątku które niedługo się urodzi.Pamiętaj że z facetami to gorzej niż z dziećmi a niedługo będziesz miała taką dwójkę w domu.Życzę wytrwałości.A krew może jeszcze pojawiać się przez jakiś czas to typowe w zaostrzeniu :mrgreen:

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 01 lip 2007, 21:30

Bardzo Wam dziękuję za ciepłe słowa! Naprawdę już kolejny raz przekonałam się ,że tworzycie tu naprawdę zgraną paczkę i zawsze jest odzew- jeśli tylko ma się najmniejszy problem :cry:
Ja ogólnie czuję się bardzo dobrze i mam dużo wolnego czasu dlatego sobie tu u Was siedzę, mąż raczej nie jest z tych użalających się nad sobą i obłożnie chorujących i wszystko w domku robi- oprócz jedzonka :razz: JuZ nie możemy doczekać się naszej córeczki- mam nadzieję ,że choróbsko "pójdzie" sobie jak malutka się urodzi :wink: Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję i wszystkim przesyłam pozytywne fluidki!

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 07 lip 2007, 08:59

Mam do Was jeszcze takie niedyskretne pytanko- mężuś ma ostatnio więcej gazów i to takich :oops: dość śmierdzących- czy to może byc od leków. sorrki za pytanie ale jesli nie Wy to nikt inny mi nie pomożę! :wink: Pozdrawiam!
A my juz na torbach- termin porodu mam na 13.07 :mrgreen:

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 07 lip 2007, 09:02

Bardziej śmierdzące smrodki to cukier ;) przynajmniej ja tak mam, węglowodany tak u mnie działają jak za duzo słodkiego to wiecej gazów i bardziej wonne

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 07 lip 2007, 11:02

A widzisz dzieki! Mężuś mówi ,że chyba gnije od środka- a ostatnio zajada sie takimi waflami ryżowymi z odrobina czekoalady :wink:

zulka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zulka » 14 lip 2007, 19:07

tak jeśli do jelita grubego z cienkiego dostają się niestrawione cukry lub skrobie, powoduje to fermentację i Duuuużą ilość gazów, precz słodycze, precz ziemniaki, ryż... auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,,, dietka... Ja też mam straszne gazy jak się opcham słodyczami, ale czasem wolę poprykać i zjeść, niż prykać za darmo,,,,,,,hihihi!! Minie mu to............... Szcześliwego rozwiązania.... Wszystkiego dobrego dla Nowego Obywatela... :)
Gosia

dusia78
Debiutant ✽

Post autor: dusia78 » 17 lip 2007, 12:19

No to moge się pochwalić 7.07.2007 przyszła na świat nasza córeczka Natalia. Mężuś asystował przy porodzie, bardzo mnie wspierał i odcinał pępowinkę. teraz jesteśmy juz od tygodnia w domku i jest super. Wczoraj męzuś zmniejszył dawkę sterydów z 60 mg do 40 i dzisiaj był już 3 razy w toalecie- czy też tak macie- dietkę stosuje ale właśnie wczoraj opchał się chrupków kukurydzianych czekoaldowych i grześków bez czekolady :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Daga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Daga » 17 lip 2007, 12:34

no to ogromniaste gratulacje piekna data, córcia pewnie śliczna czekamy na zdjęcia, co do sterydów niestety mój mąż tak ma nie moze z nich zejść, ale naszczęście jest w remisji i to jest najważniejsze. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla rodziców :jupi:

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”