Strona 1 z 1

skurcze jelit

: 23 lut 2006, 11:16
autor: Zakrętka
Hej choruję na colitis od czasu do czasu mam takie skurcze jelit, że jeśli coś zjem, to tak jakby to jedzenie stało w miejscu. Bardzo mnie wtedy bolą jelita nie wiem może to jakieś uczulenie pokarmowe? Zauważyłam że po pieczywie czuję się strasznie przepełniona. Jeśli mieliście tak kiedyś proszę o rady. Takie skurcze nasilają się po biegunkach jak kupka gęstnieje :lol:

Re: skurcze jelit

: 23 lut 2006, 11:51
autor: Gośka
Takie nieprawdopodobne falowe skurcze mam własnie - jak pisalam w dietach -np. jak się tam coś przyklei np.gotowana marchewka krojona w kostkę,lub np napęcznieje rodzynek z ciasta.Wtedy mam normalną kupkę.Ale bóle brzucha dość mocne, a jelita stawiają się tak jakbym tam miała druty. Przechodzi dopiero jak to zejdzie.Pomagają wtedy dwa palce do buzi zeby wyszło górą, albo własnie bieganie i wyrzucenie tego na zewnątrz.No i oczywiście NO-spa forte. Wtedy u mnie szybko schodzi z jelit.Dlatego ja wolę bieganie bo wtedy wiem ze tam nic złego nie zostaje.Ja muszę pamiętać aby wszystko dobrze pogryżć. Ale i z tym wszystkim sobie jakoś radzę.

Re: skurcze jelit

: 23 lut 2006, 12:29
autor: Zakrętka
Stawiają się jak druty bardzo dobre określenie :D Nie wiem chyba wszystko bym musiała jeść jak niemowlaczek w formie papek. Kurcze mam już tego dość!

Re: skurcze jelit

: 23 lut 2006, 13:34
autor: Misia
treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika