skurcze jelit

Mam diagnozę, opisuję mój przypadek.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zakrętka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

skurcze jelit

Post autor: Zakrętka » 23 lut 2006, 11:16

Hej choruję na colitis od czasu do czasu mam takie skurcze jelit, że jeśli coś zjem, to tak jakby to jedzenie stało w miejscu. Bardzo mnie wtedy bolą jelita nie wiem może to jakieś uczulenie pokarmowe? Zauważyłam że po pieczywie czuję się strasznie przepełniona. Jeśli mieliście tak kiedyś proszę o rady. Takie skurcze nasilają się po biegunkach jak kupka gęstnieje :lol:
Codziennie uczę się optymizmu...

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: skurcze jelit

Post autor: Gośka » 23 lut 2006, 11:51

Takie nieprawdopodobne falowe skurcze mam własnie - jak pisalam w dietach -np. jak się tam coś przyklei np.gotowana marchewka krojona w kostkę,lub np napęcznieje rodzynek z ciasta.Wtedy mam normalną kupkę.Ale bóle brzucha dość mocne, a jelita stawiają się tak jakbym tam miała druty. Przechodzi dopiero jak to zejdzie.Pomagają wtedy dwa palce do buzi zeby wyszło górą, albo własnie bieganie i wyrzucenie tego na zewnątrz.No i oczywiście NO-spa forte. Wtedy u mnie szybko schodzi z jelit.Dlatego ja wolę bieganie bo wtedy wiem ze tam nic złego nie zostaje.Ja muszę pamiętać aby wszystko dobrze pogryżć. Ale i z tym wszystkim sobie jakoś radzę.

Zakrętka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Zakrętka » 23 lut 2006, 12:29

Stawiają się jak druty bardzo dobre określenie :D Nie wiem chyba wszystko bym musiała jeść jak niemowlaczek w formie papek. Kurcze mam już tego dość!
Codziennie uczę się optymizmu...

Misia

Post autor: Misia » 23 lut 2006, 13:34

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „CuDaczny Oddział - Mam Diagnozę”