Czy to crohn? a moze rak?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartekcivic
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: Czy to crohn? a moze rak?

Post autor: bartekcivic » 27 wrz 2009, 16:42

Exa wielkie dzieki za linki dzis mam nocke to sobie poczytam te linki i moze troche zmadrzeje bo jak mi mowi rodzina juz powoli nie idzie ze mna zyc bo wciaz mam tylko najgorsze wizje.... kurcze a cu i cd to choroba mlodych ludzi...a wydawalo by sie ze tylko starsi choruja.... hm...
Bartekcivic

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 27 wrz 2009, 16:43

bartekcivic pisze:bo jak mi mowi rodzina juz powoli nie idzie ze mna zyc bo wciaz mam tylko najgorsze wizje....
oj się nie dziwię :wink:
a wydawalo by sie ze tylko starsi choruja.... hm...
te mity...
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 27 wrz 2009, 17:06

witam :) poukladaj sobie to wszystko w glowie, poczytaj, nie denerwuj sie. kolonoskopia wiele wyjasni, wiec warto ja zrobic. pozdrawiam
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 27 wrz 2009, 17:34

najwazniejsze to dobra diagnoza
ja długo czekałam i moze leczenie by było inne gdyby szybciej zdiagnozowano a nie mówiono ze jakas czerwonka :roll:
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bartekcivic
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: bartekcivic » 27 wrz 2009, 17:49

ale po kolonoskopii diagnoza bedzie jak na wyciagniecie reki tak? albo crohn albo cu albo rak(oby nie) czy jeszcze po kolonoskopii lekarz moze miec klopot z diagnoza? wiem ze duzo powie badanie histo pato.. ale na oko lekarz chyba rozrozni crohna od nowotworu prawda?

[ Dodano: 27-09-2009 ]
i jeszcze takie pytanko moji drodzy... czy majac crohna mozna miec jakies objawy gardlowe... ja od miesiaca mam niewyjasnionego pochodzenia kaszel, jakby mnie cos w gardle draznilo i rano wypluwam troche flegmy? no i mam grudki z tylu na jezyku...i r tak dziwnie( jak to powiedzial moj lekarz rodzinny) zaczeriwnione gardlo
Bartekcivic

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 27 wrz 2009, 18:18

bartekcivic pisze:ale na oko lekarz chyba rozrozni crohna od nowotworu prawda?
przestaniesz ty!....nakręcasz się jak diabli....
a pół żartem, to na oko wiesz co :wink:
bartekcivic pisze:ale po kolonoskopii diagnoza bedzie jak na wyciagniecie reki tak? albo crohn albo cu albo rak(oby nie) czy jeszcze po kolonoskopii lekarz moze miec klopot z diagnoza? wiem ze duzo powie badanie histo pato
może, skoro ludzie czasem czekają na diagnozę baaardzo długo...a skoro wiesz że histo-pat dużo powie, to czego pytasz... :wink:

ale jęczy-wołek z ciebie.....rodzina musi być chyba święta :mrgreen:

uspokój się...walerianka, czy coś tam...może lepiej - coś tam - bardziej zajmujące...

[ Dodano: 27-09-2009 ]
i tutaj poczytaj też....
viewtopic.php?t=8086&postdays=0&postorder=asc&start=45
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 27 wrz 2009, 19:38

bartekcivic pisze:ale po kolonoskopii diagnoza bedzie jak na wyciagniecie reki tak?
może być ale nie koniecznie-ja już 2x miałam kolonoskopie i w sumie z tego badania nic nie wyszło bo nie dostali się do jelita cienkiego,ale są i inne badania dodatkowe-dlatego najlepiej będzie jak znajdziesz dobrego lekarza,zrobisz wszystkie niezbędne badania.
Nie ma co na zapas się zamartwiać(też tak na początku mialam -z tym rakiem)dopóki nie zrobili mi kolonoskopii:) Przede wszystkim koniecznie zmień nastawienie i nie stresuj się na zapas bo od nerw jeszcze się rozchorujesz ;)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 27 wrz 2009, 21:38

bartekcivic, ja musze Ci to napisac: Kazdy jest inny i kazdy takiego Crohna odczuwa inaczej.Nie jestesmy tacy sami. U mnie na poczatku bole przewazaly po lewej stronie, po czym zauwazylam, ze juz sa po prawej i od pewnego czasu boli az pod zoladkiem. Wszystko zalezy od tego co jem, czy trzymam diete i jaki tryb zycia prowadze. Tak samo jest u Ciebie. Nie jest udowodnione, ze masz Crohna i nie mysl az tak o tym. Zrob najwazniejsze badania i idz do lekarza z powolania, daj znac co i jak ;) no i oczywiscie zdobywaj wiedze ;) wielu Forumowiczow sluzy pomoca :) i nie mysl o tym cholernym raku, plisss

Co do powiklan---> viewforum.php?f=61
Obrazek

Awatar użytkownika
Arabella
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: dolnośląskie

Post autor: Arabella » 28 wrz 2009, 00:16

Ja mam ponoć IBS, ale pamiętam, że też miałam jakieś schizy, że może to rak itp :roll: Tyle, że ja miałam co rano biegunkę. Porobiłam wszystkie wyniki i nic. Wszystko idealnie. Tyle, że do tej pory nie miałam kolonoskopii, bo lekarze nie chcą mi dac skierwania :neutral: Ale ja po sobie widzę, że to o to chyba chodzi. Gdy się bardzo zdenerwuję albo zestresuję, to mam od razu biegunkę. Chociaż rano też mam i nawet nie potrzebuję nerwów, ale u każdego inne objawy.

Awatar użytkownika
bartekcivic
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: bartekcivic » 28 wrz 2009, 00:49

no macie racje w sumie co ja sie tak uparlem na tego crohna... bez konkretnej diagnozy moge tylko gdybac.... ale nie ma wiele chorob w ktorych pojawia się krew wiec lancuch jest tu zawężony do paru konkretnych chorob ale tylko po badaniach bede wiedzial co i jak, dzieki wielkie za wsparcie i rady... zanim nie mialem zadnych problemow ze zdrowiem nie zdawalem sobie sprawy ze jest tylku ludzi chorych na jelita... jestem pelen podziwu dla Waszego optymizmu i stawiania czola chorobie... nie zalamywania sie... bo to jest zrobic najlatwiej...
Bartekcivic

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 28 wrz 2009, 04:53

bartekcivic pisze:jestem pelen podziwu dla Waszego optymizmu i stawiania czola chorobie... nie zalamywania sie... bo to jest zrobic najlatwiej...
tutaj nie ma czego podziwiać...to jest samo życie i jęki niczego nie zmienią...
zrozum, że stres pogarsza nasz stan.....a twoje samowkręcanie do tego w efekcie doprowadzi....

choroba chorobą, ale życie masz jedno, stań na chwilę z boku i popatrz na siebie - jeszcze nic takiego się nie stało a ty już żegnasz się z życiem, zawsze jeszcze zdążysz....

może zajmij się swoją rodziną! i czymś konstruktywnym, czyli pójściem do innego lekarza, do psychologa, nie do psychiatry...

i do diaska!...czytaj co ci piszemy, zdejmij te klapki z oczu.... :evil: :glupek:

a jak ładnie w innym wątku napisałeś:
bartekcivic pisze: i najlepiej jest chyba wypelnic wolny czas i za zadne skarby nie dopuscic do sytuacji kiedy czlowiek ma wolny czas i mysli... nie ma co myslec , trzeba cos robic:-) miec w zyciu pasje, realizować je... odkrywac swoje talenty , poznawac nowych ludzi...(...) swiat jest piekny, tylko trzeba na niego patrzec z odpowiedniej strony... głowka do góry... wszystko wymaga czasu.... za jakis czas bedzie dobrze gwarantuje:-)))
czegoś innego tyczyło, ale w twoim przypadku recepta jest taka sama... :mrgreen:

Awatar użytkownika
bartekcivic
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: bartekcivic » 28 wrz 2009, 06:07

exa, dobrze to wszystko ujelas.... od tej chwili biore sie w garsc... dzisiaj ide jeszcze raz do lekarza... kolejna proba prosby o skierowanie na kolonoskopie... a noz cos sie uda... jak nie to pojde prywatnie... to spory wydatek ale chyba wart tego:-)
Bartekcivic

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 28 wrz 2009, 09:46

jak się nie uda, to nie ma już innych lekarzy, którzy mają podpisaną umowę z NFZ-em?, czy poradni........nie jeden gastrolog w Wielkopolsce... :wink:

a już myślałam, że kaftan będzie potrzebny :wink:

Awatar użytkownika
bartekcivic
Początkujący ✽✽
Kontakt:

roznice miedzy objawami crohna i raka jelita?

Post autor: bartekcivic » 29 wrz 2009, 19:44

Witajcie jakie sa roznice miedzy objawami raka jelita a crohnem .. wiem ze obie choroby maja bardzo podobne objawy jednak czy sa jakies roznice?
Bartekcivic

Misia

Post autor: Misia » 29 wrz 2009, 19:59

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”