Pomocy czy i moje dziecko też?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Pomocy czy i moje dziecko też?

Post autor: elizabet-70 » 01 paź 2008, 18:05

Pomocy ja chyba zwariuję mam CU.A moja 1,5roczna córcia jest zakatarzona i ma chore gardło dostał antybiotyk zrobił kupkę 2 razy z resztkami jedzenia i dużo śluzu.Normalnie nie zwróciłabym na to uwagi ale że ja mam Cu od 5 tygodni zdiagnozowane niepokoi mnie wszystko.To ciężki czas dla mnie powiedzcie że przesadzam
ela

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Pomocy czy i moje dziecko też?

Post autor: ranka » 01 paź 2008, 18:19

spokojnie
dawaj jej probiotyki
Obrazek

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 01 paź 2008, 19:02

ranka, To znaczy
ela

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 01 paź 2008, 19:05

Trilak lub lakcit itp., osłonę na jelitka.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 01 paź 2008, 19:38

dziekuje.Postaram sie nie zwariować
ela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 paź 2008, 21:21

a także Enterol lub BioGaja.
Czy ma zapalenie oskrzeli, czy ropną anginę??/ nadużywanie antybiotyków jest nagminne, a one bardzo żle wpływają na jelitka. Do dośc częstych powikłań nalerzy rzekomobłoniaste zapalenie j.g spowodowane infekcja C. difficile. O grzybicach nie wspomnę. Infekce u dzieci, z ktorych większość to choroby wirusowe nie powinny być leczone antybiotykami.
To cudowna broń, ale jak każda ma dwa końce.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 paź 2008, 22:03

elizabet-70 pisze:dostał antybiotyk zrobił kupkę 2 razy z resztkami jedzenia i dużo śluzu.
a jaki to antybiotyk?
bo mój brat ostatnio też miał problemy po Dalacinie (klindamycyna).
to prawda, że lekarze za bardzo szastają tymi antybiotykami, mnie też kiedyś na potęgę faszerowali nimi właściwie bez powodu ;/
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 02 paź 2008, 18:48

Dziś jest lepiej .Antybiotyk to,smamet.Zastanawiam się nad zmianą doktorki bo ta zawsze antybiotyczek wrazie czego daje a ja nie wiem w razie czego podawać,chcę mieć pewność poto w końcu do doktora się chodzi prawda.W związku z moją chorobą jestem przewrażliwiona i u wszystkich moich dzieci doszukuję się nieprawidlowości.16-latek skarżyl się na ból pleców zwłaszcza łopatek miewa czasem biegunki,13-latek skarży się na ból kolana(oglądał to lekarz)i miewa zaparcia Ato maleństwo sygnslizuje czasami ból prawej rączki.Sami widzicie ,że wszystko można dopasować i nie mieć spokoju,ja go nie mogę odnależć.Bywa,że jak tu poczytam to jastem skrajnie szcxzęśliwa ale bywa też ,że nie mogę powstrzymać łez jestem nerwowo rozdarta.Jedyną osobą z ktorą mogę pogadać jest mąż ale ileż możma gnębić chlopa więc męcze się sama.To tyle dziękuje że mnie tu zauwazaci ,doradzcie mi jeszcze jak mam to ogarnąć i nie wpaść w ślepy zaułek.Pozdrawiam
ela

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 02 paź 2008, 19:38

Rozumiem co czujesz, ale nie można przesadzać, bo dzieci Ci się zbuntują . Aty nabawisz się nerwicy. Do takich chorób jak nasze droga jest dość daleka. Mój syn (24 lata) przyznał się ostatnio, że od 7-8 miesięcy męczą go biegunki, wzdęcia, bóle brzucha. Wykopałam go do lekarza- internista po przeprowadzeniu wywiadu stwierdził możliwość krona. Wiesz jak się poczułam :?: Wypchnęłam go do gastrologa, a ten stwierdził, że to najpewniej zapalenie błony śluzowej, powiedział żeby syna nie straszyć. Dieta, leki ustawiające florę bakteryjną w jelitach i badania do wykonania, nie przychylał się do krona. Widzisz więc trzeba sobie dać trochę na wstrzymanie. U Ciebie choroba jest nowością -każdy tak reaguje na początku, potem to powszednieje. życzę zdrowia małemu i Tobie też. :roll:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 paź 2008, 20:18

elizabet-70 pisze:Antybiotyk to,smamet
chiba coś pokręciłaś, zapewne chodzi o Sumamed, też go kiedyś brałam,
jest to azytromycyna, w ulotce pisze, że może mieć skutki uboczne takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Czytałaś ulotkę?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 02 paź 2008, 20:34

Renata2, Chciałabym już się z tym oswoić,ale napady lęku o rodzinę i płaczki mnie dopadają jak hieny jak by czekaly aż zacznę panikować a przyznam ,że cienki Bolek jestem chociaż postrzegają mnie za twardą babę(nie wiedzą co mam w środku).Dziękuję ci bardzo za te słowa może noc prześpię spokojnie.Strasznie nie znoszę rana bo wizyta w WC jest dla mnie makabra.Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Natalka, No pokręciłam z tą nazwą ale marysia siedziała na kolanach.Czytałam ulotkę ale reakcja byłaby po paru minutach ?to mnie zaniepokoiło,że może nie koniecznie antybiotyk.Czuję sie jak w złym śnie chciałabym się już obudzić .Pogodzę się z chorobą ale te obawy o moich bliskich mnie nie opuszczają.Pozdrawiam i dziekuje.
ela

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 02 paź 2008, 21:54

Pozwolicie, że i ja sie wypowiem w tym temacie.

Od niedawna przeżywam hardcore z moja córką...stanęło na tym że po wizycie u p.prof MAłeckiej -Panas dostałam skierowanie na oddział Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie początek TEGO.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 03 paź 2008, 08:19

Bardzo Wam współczuje dziewczyny. Ja też od pewnego czasu mam malutki kłopot ze swoim dzieciątkiem. Najpierw była szczelina odbytu, teraz wzdęcia, sporadyczne bóle brzucha, luźne stolce od 4-tej rano. Ostatnio przechodziła grypę, mam nadzieje, że to pozostalość po niej i wszystko wróci do normy. Niestety tak to bywa, że o pociechy martwimy się 1000-siąc razy bardziej niż o siebie i czasem przeradza sie to w małe "wariactwo" :oops: .
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

elka
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: elka » 03 paź 2008, 11:29

Ja też rozumiem obawy związane ze zdrowiem dzieci. Sama mam trójkę, córeczkę urodziłam już po zdiagnozowaniu u mnie CU. Też wariowałam, oglądałam kupki itp. ale dzięki Bogu córcia ma już 17 lat i jest zdrowa ( starsi chłopcy też), jednak wszelkie objawy chorobowe zbliżone do moich budzą we mnie panikę. Może jednak te nasze choróbska nie przechodzą na następne pokolenia?
Ela

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 03 paź 2008, 16:47

elka, Chcesz powiedzieć że chorujesz 17lat?Pewnie już oswojona jesteś z CU ja wariuję a najbardziej na punkcie dzieci i psychicznie sobie nie radzę.Jak jeszcze poczytałam tu na forum jak młodzi ludzie na to chorują i dzieci to przeraziłam sie jrszcze bardziej.Tak mi wszystkich żal i podziwiam jednocześnie młodzież za siłe.
ela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”