Zmiany zapalne-zastawka Bauchina

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Zmiany zapalne-zastawka Bauchina

Post autor: biedronka24 » 02 sie 2008, 18:22

Kochani. Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu forum-jak coś, to proszę moderatorów o przesunięcie w odpowiednie miejsce. We czwartek wyszłam z MSWiA. Mialam diagnostykę. Czekam jeszcze na wyniki histopatologii i przeciwciał ANCA i ASCA.Mam zmiany zapalne na zastawce Bauchina (tylko). I mam pytanie w związku z tym - czy takie umiejscowienie zmian to CD czy może to być coś innego? Wyniki mam idealne-oprócz niedokrwistości. OB, CRP-w normie. Usunięto mi polip esicy-o średnicy 1,5 cm. Jak będę miała wyniki hist.-pat. to pewnie będe wiedzieć coś więcej. Póki co walczę z bólem - dokładnie w miejscu zastawki(prawy dół biodrowy). Dzisiaj ledwo łażę. :cry:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Zmiany zapalne-zastawka Bauchina

Post autor: doelli » 02 sie 2008, 23:01

Tego się nie da tak teraz jednoznacznie określić, bardzo dużo osób, u których stwierdzono CD, ma właśnie zmiany zapalne w tej części układu pokarmowego, podobnie miałam i ja, ból w prawym dole biodrowym, boli koszmarnie, więc wiem, co przechodzisz... u mnie skończyło się operacją, ale to w dużej mierze przez, to że nie zdiagnozowano mnie wcześniej i nie byłam leczona, a Ty masz szanse już wkrótce zacząć leczenie farmakologiczne, dzięki czemu unikniesz ingerencji skalpela. Musisz poczekać na wyniki histopatologiczne, a na razie staraj się stosować dietę lekkostrawną, żeby nie drażnić jelita. Nie dano Ci na razie żadnych leków na złagodzenie tego stanu zapalnego?
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 02 sie 2008, 23:05

Od prawie roku jestem na lekach przeciwzapalnych-najpierw była sulfasalazyna, teraz salofalk. W MSW dostałam jeszcze antybiotyk-Proxacin(ciprofloksacyna) - ma niby pomóc na to zapalenie. Oprócz tego trilac, enterol, no-spa.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 03 sie 2008, 10:20

Więc jesteś zaopatrzona, teraz, tak jak piszę Żabusia musisz poczekać, uzbroić się w cierpliwość i zapewne wrócisz do zdrowia! :roll:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 04 sie 2008, 10:52

Na efekty warto zaczekać, też brałam ciprofloksacynę, pomogła (właśnie na to samo miejsce, w dole biodrowym), ale te bóle lubią powracać, później brałam też metronidazol, a ostatnio xifaxan (drogi, ale dziala tylko na przewód pokarmowy, więc nie jest może tak szkodliwy jak inne antybiotyki), zauważyłam że po antybiotyku zawsze najpierw jest gorzej, w trakcie brania, ale potem sie powinno polepszyc, więc cierpliwosci.

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Zastawka Bauhina

Post autor: Alexandra_ » 16 lis 2010, 13:48

Przy wizycie u lekarza opowiedziałam mu o swoich bólach po prawej stronie przy pępku. Lekarz po badaniu wysunął wniosek o stanie zapalnym zastawki Bauhina (?)
Mam skierownie na badanie krwi, moczu i kału. Przyznam czarną magią jest dla mnie zarówno owa zastawka jak i jej prawdopodobny stan zapalany. Czy może mi ktoś coś wiecej napisać?

scaliłam
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 14:57 przez Alexandra_, łącznie zmieniany 1 raz.
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 16 lis 2010, 14:07

zastawka ta łączy jelito cienkie z jelitem grubym. o ile dobrze pamietam jelito kręte i kątnicę. zapobiega cofaniu sie tresci jelitowej z j. grubego do cienkiego.

wiecej na viewtopic.php?t=6141&highlight=zmiany+z ... a+bauchina
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

gregtech

Post autor: gregtech » 16 lis 2010, 14:10

Zastawka krętniczo-kątnicza (łac. valva ileocecalis), inaczej zastawka Bauhina – fałd błony śluzowej, łączący koniec jelita krętego z kątnicą. Zapobiega (choć nie w pełni skutecznie) cofaniu się płynnej treści z jelita grubego do jelita cienkiego.

W tej części najczęściej zlokalizowany jest Crohn. Podstawowe badania krwi, moczu i kału nie za dużo pomogą, lecz na pewno przydatne są. Endoskopia przewodu pokarmowego może jedynie coś wskazać (kolonoskopia tradycyjna, endoskopia kapsułkowa, kolonoskopia wirtualna) ewentualnie enterokliza metodą Rezonansu Magnetycznego. Ja mam stan zapalny w zastawce Bauchina (CD) lecz w tej okolicy bólów o dziwo nie czuje.

Bóle przy pępku mogą być od wielu, wielu ....... bardzo wielu innych dolegliwości. Lekarz za szybko wysuwa wnioski...chyba że ma rentgen, tomograf, i rezonans magnetyczny w oczach ;)

gregtech

Post autor: gregtech » 16 lis 2010, 14:16

biedronka24 pisze:Mam zmiany zapalne na zastawce Bauchina (tylko).
biedronka24 pisze:Póki co walczę z bólem - dokładnie w miejscu zastawki(prawy dół biodrowy).
Ja też mam zmiany w tym miejscu (CD) , ale tam mnie nie boli, bardziej lewa część brzucha, nadbrzusza. A jak jest u innych "Bauchinowców" ?.

Biorę Pentase, Entocort a od dzisiaj IMURAN. Na razie bez większej poprawy ogólnego stanu psycho-fizycznego. Poczekam aż zadziała IMURAN , niby po 3 tygodniach maja być jakieś efekty, oby nie w postaci skutków ubocznych typu zapalenie trzustki :lol:

gregtech

Post autor: gregtech » 16 lis 2010, 15:19

tola pisze:obecnie nie jestem już posiadaczką owej zastawki ( ubolewam nad tym ;( )
Biedna Tola :(

A co zadecydowało że ostatecznie Ci zastawkę wycieli ??? i jak teraz bez niej lepiej czy gorzej ?? Co Cię teraz boli :( ?

dethleffs

Post autor: dethleffs » 16 lis 2010, 15:29

tez nie mam zastawki, ale mnie nie żałuj ;)
i podobnie jak Ty wszelakie dolegliwości odczuwałem raczej z lewej strony brzucha, bądź w górnej jego części. Te z górnej części pozostały, ale raczej jest to dyskomfort niż ból. a często też odczuwam silne parcie, bez potrzeby pojścia do toalety, ktoremu towarzyszy silny ból - na szczeście krótkotrwały
Tak czy inaczej, jestem zadowolony z obecnego stanu, a przynajmniej jest on dużo lepszy, niż kiedy to zastawkę jeszcze miałem

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 16 lis 2010, 15:37

Ja też mam zajętą zastawkę krętniczo-kątniczą jest ziejąca ,w jej świetle widoczne owrzodzenie przechodzące na kątnice.Pierwszy bol w oklicy pepka i prawego dołu miałam 6 lat temu i skończyło się to wycięciem wyrostka ktory był ropiczy i nietypowy jak się wyrazili chirurdzy.Podobno ukrył się pod kątnicą i nie chciał wyjść.Teraz gdy odczuwam bole to też w tym samym miejscu boli mnie najbardziej,szczególnie w czasie posiłku tak jakby tam się coś przepychało.

gregtech

Post autor: gregtech » 16 lis 2010, 15:46

dethleffs pisze:tez nie mam zastawki, ale mnie nie żałuj ;)
Hehehe, jak sobie życzysz ;) Oczywiście też współczuje bo dużo przeszedłeś. A stomie miałeś ?? Teraz już normalnie ??

dethleffs

Post autor: dethleffs » 16 lis 2010, 16:09

gregtech pisze: A stomie miałeś
na szczęście obyło się :) a czy przeszedłem ? hm.. trochę poleżałem sobie i byłem długo na zwolnieniu :D
sam zabieg podobno nie należał do najłatwiejszych (tak określił to chirurg) w trakcie przetaczano mi krew, a jelita rozpadały sie w rękach (też słowa chirurga) podobno miałem przetokę na przetoce - między jelitami.
też trochę sie dziwiłem, że zdecydowano sie na zabieg, bo trafiłem na odział w stanie skrajnego wycieńczenia, gdyż przez ostatni miesiąc przed zabiegiem prawie nic nie jadłem, a i wcześniej z jedzeniem było różnie
mój stan był raczej jednostajny, dlatego bardzo zdziwiłem się też, słysząc taką informację, o stanie jelit, po zabiegu.
tak czy inaczej jestem zadowolony z efektów i powinienem trafić na stól chirurga duużo wcześniej, ale luz
dr.Babicki ? polecam tego allegrowicza
i polecam życie bez zastawki ;) a bo i po co mi zastawka, co i tak nic już nie zastawiała

gregtech

Post autor: gregtech » 16 lis 2010, 17:04

sam zabieg podobno nie należał do najłatwiejszych (tak określił to chirurg) w trakcie przetaczano mi krew, a jelita rozpadały sie w rękach (też słowa chirurga)
Szok, brzmi dramatycznie... w trakcie przetaczano krew... to już kosmos. Ja bym tam chyba wykitował bo mam A rh- a jej w szpitalach brakuje :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”