jestem przerażona- objawy

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
toreadorka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

jestem przerażona- objawy

Post autor: toreadorka » 30 cze 2007, 23:33

Zacznę przewrotnie żeby było zabawnie, jestem dietetykiem...o nieswoistych stanach zapalnych jelit wiem całkiem sporo...ale jak mówi stare przysłowie szewc bez butów chodzi...
Naszło mnie ostatnio, żeby poczytać dokładniej, naszło mnie po kolejnej porannej biegunce...poczytałam i jestem naprawdę śmiertelnie przerażona, ale już umówiłam się na wizytę do specjalisty i mam zamiar zdiagnozować się w każdą stronę, począwszy od celiaki skończywszy na CU i CD (i kolonoskopii jak będzie trzeba a z pewnością będzie).
Opowiem troszkę o moich objawach a może podpowiecie coś i uspokoicie...Pierwszą jazdę pamiętam jeszcze z klasy maturalnej, miałam wtedy długo trwające zaparcie, które skończyło się wielką biegunką i wydaleniem z siebie ogromnej masy kału przy towarzyszących ogromnych skurczach jelit, wielkim bólu...zalałam się zimnym potem, zzieleniałam i o mało nie zemdlałam z bólu na kibelku...skończyło się na prewencji zaparć...takie incydenty pojawiły się jeszcze kilka razy i za każdym razem taki sam schemat zaparcie (góra 2 dniowe, ale u mnie to już zaparcie) po czym biegunka dla odmiany z bólem i tak w kółko...taki atak bólowy jak opisałam przez kilka lat pojawiał się raz na pół roku może ciut częściej...
...od jakiś dwóch lata pojawiły się poranne skurcze jelita grubego i ból w podbrzuszu, silne parcie i luźny stolec wydalany na 2-3 razy (brak krwi i śluzu), to nie jest jednak sytuacja stała, pojawia się raz na dwa tygodnie i zawsze w silnym stresie...w ogóle psychika gra u mnie chyba dużą rolę, bo wiele kwestii sama sobie wmawiam i jak się rano nie załatwię to prawie zawsze zachce mi się w najmniej odpowiednim momencie (czytaj w autobusie w dużym korku), świadomość braku toalety czasem mnie dobija...dodam do tego, że luźne stolce mam bardzo często w powiązaniu z okresem, ale zdaje się zdrowe osoby też tak mają...generalnie żyję normalnie, czasem łykam coś rozkurczowego i po poranych atrakcjach zazwyczaj reszta dnia jest normalna, bez sensacji większych...naprawdę bardzo się boję, że to może być CU lub CD i płakać mi się chce na samą myśl, bo przy tym celiakia czy IBS-ik to mały pikuś...proszę o poradę odnośnie objawów, czy ktoś tak miewał i może jeszcze kilka ciepłych słów...:-(((
śmiertelnie przerażona

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: jestem przerażona- objawy

Post autor: Shima » 30 cze 2007, 23:46

Hej-tylko spokój..pamietaj...tylko spokój moze nas uratowac :)
Im mniej sie bedziesz teraz zastanawiać "co to"tym lepiej.
Dopóki nie bedzie diagnozy nie martw sie na zapas....na to zawsze przyjdzie pora.
Bo u każdego kto ma coś z jelitami jest takie błędne kółeczko ktore zauważyłaś u siebie"dzieje sie gorzej-stresuje się-stresuje sie-dzieje się gorzej"...przerwij ten zaklęty krąg.
toreadorka pisze: miałam wtedy długo trwające zaparcie, które skończyło się wielką biegunką i wydaleniem z siebie ogromnej masy kału przy towarzyszących ogromnych skurczach jelit, wielkim bólu...zalałam się zimnym potem, zzieleniałam i o mało nie zemdlałam z bólu na kibelku
Ja miewam podobnie tyle tylko że nie jest to następstwem zaparć.
Trzymaj sie :przytul:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 01 lip 2007, 02:18

Moje objawy zupełnie inaczej wyglądały i wyglądają :roll:
Nie martw się na zapas, zrób jak najszybciej badania a przede wszystkim zadbaj o spokój i dobre nastawienie. Wiem, że trudno w takiej chwili je osiągnąć ale wiele osób zdrowych ma problemy z zaparciami i w takim wydaniu o jakim piszesz.
Stres jest przyczyną wielu problemów jelitowych i wielu innych. Napędzanie koła strachem jeszcze bardziej pogłębia te problemy. Może pij meliskę dla odzyskania równowagi i spokoju, szczerze polecam bo sama piłam :roll:
Wszystko będzie dobrze, napewno dużo dowiesz się czytając nasze forum na temat stresu, pewnie w wielu sytuacjach, opisach odnajdziesz samą siebie a to jest klucz do tego, aby zacząc pracować nad sobą i pozbyć się tych niepotrzebnych emocji, nerwów, stresu. Nauczysz się pomału radzić sobie z wrogiem.
Życzę Ci zdrówka.
Aniijjaa

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 01 lip 2007, 07:59

Do opanowania stresu trzeba samemu dojść jest to bardzo trudna sztuka ale jaka opłacalna wiem bo sama przechodziłam przez takie coś. Powiem Ci że mam Crohna i mam nietolerancję glutenu taką "niby" celiakię, a więc i dietę bezglutenową, ale nie o tym.
Po pierwsze codziennie wstając trzeba dostrzec pozytywne strony zycia i wmawiać sobie że nie wolno Ci sie przejmować, bo wiesz że jak zaczniesz sie trząść to zacznie się sensacja tam gdzie nie powinna. Ja chodzę do szkoły a więc stresy mnie nie mijają,w roku szkolnym mam sprawdziany itp. i jak się ucze to się ucze na zasadzie "jak się dobrze poucze i dostanę 4 to dobrze a jak dostanę 3 to też dobrze" ( a trzeba zaznaczyć że jestem bardzo ambitna, i czasem przepłacam tym zdrowiem :D)
Po drugie teraz jak jeszcze nie wiadomo czy to CD czy CU to nie należy myśleć, a nawet jeśli byłby to Crohn czy Colitisek to uwierz mi można z tym normalnie żyć :)
Pozdrawiam i się trzymaj mocno :]

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 01 lip 2007, 09:24

toreadorka pisze:o nieswoistych stanach zapalnych jelit wiem całkiem sporo
torreadorko.....chyba za mało jeszcze :wink: ...bo z jednym i drugim jak widac na tym forum można zyc......... :mrgreen:

poza tym jak mówi Shima :wink: ........poczekaj na diagnozę...bo jak na razie nie wiadomo czym sie przejmowac dokładnie... :wink:
ja równiez jak Anjjja mialam inne objawy: krew i śluz wszechobecne, na toalecie trudno zliczyc ile dziennie.....i inne objawy towarzyszace, jak bóle stawów, rumień itd.....

mnie to wygląda u ciebie na jakieś nerwicowe historie.....
zatem nie ma co uprawiac torreadorko przedwczesnej histerii..na to zawsze jeszcze będzie czas :wink: ....a całe zycie przed Tobą :wink:

npisz jak bedziesz po badaniach, co to takiego..
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

toreadorka
Debiutant ✽

Post autor: toreadorka » 01 lip 2007, 09:41

dziękuję wam bardzo za wsparcie jestescie wspaniali i mascie całkowita racje nie mozna wkrecic sie w bledne kolo podejrzen, trzeba sie sprawdzic i juz, wtedy bedzie wiadomo...ale samo wiecie jak sie zacznie to trudno to powstrzymac, wczoraj wieczorem splakalam sie jak glupia, ale juz jest lepiej...dzieki wam!! :roll:
dziekuję wszystkim i z pewnością napiszę co wyszło w badankach...
śmiertelnie przerażona

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 01 lip 2007, 12:06

Ja też nie mam diagnozy ostatecznej i trwa to od 15.05.07 i co mam zrobić.Przecież trzeba żyć dalej,ludzie przeżywają nie takie tragedie.A więc uszy do góry i nie zamartwiać mi się tu. :spoko: :spoko: :spoko:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 lip 2007, 12:07

poczekaj na wynik badania i wtedy ewentualnie sie zamartwiaj,chociaz tez niekoniecznie .jesli poczytasz to forum to zobaczysz ze tak naprawde strach ma tylko wielkie oczy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 01 lip 2007, 16:00

Czy wypróżnianie 3 razy dziennie (bez krwi i śluzu) powinno niepokoić?

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 01 lip 2007, 16:09

....a tak poza tym co juz moi koledzy/kolezanki napisali to..."strach ma wielkie oczy"...i wierz NAM ze z "tym" mozna zyc i to calkiem ciekawie... :wink:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 01 lip 2007, 16:09

generalnie to znam osobnika ktory chodzi rano do kibelka jakies 4 razy robi normalnie kupke i jest calkiem zdrowy ale u nas to raczej dziwne tak trzy razy , zalezy jaka konsystencja i ilosc nie wiem , moze ktos doswiadczony sie wypowie? :smutny:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 lip 2007, 17:24

kasinp pisze:generalnie to znam osobnika ktory chodzi rano do kibelka jakies 4 razy robi normalnie kupke i jest calkiem zdrowy ale u nas to raczej dziwne tak trzy razy , zalezy jaka konsystencja i ilosc nie wiem , moze ktos doswiadczony sie wypowie? :(
A może on nie jest całkiem zdrowy...może o niczym nie wiedzieć.

To nie tak że u nas 3 to źle...właśnie ta kosystencja dużo mowi o tym czy źle czy oki.

Czasami przecież ilość stolców może być właściwością osobniczą.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 01 lip 2007, 19:14

Jak tam czytam to co napisałaś to mam wrażenie, że czytam opis tego co ze mną działo się jakiś czas temu. Hmm nie było ciekawie i pewnie mogłam zgłosić się do lekarza, ale uparcie łączyłam biegunki z okresem (bo tak to mniej więcej się składało) a ból zrzucałam na te miesiączkowe boleści, zapalenie jajnika itp. Dopiero jak objawy posunęły się o krok dalej i ból nie był już tylko w okresie miesiączki i pojawiła się wyraźna krew i śluz zmartwiłam się swoim stanem. Zrobiłam badania i się diagnozuje.
Myślę jednak ,że nie warto martwić się na zapas: ja się nie martwiłam i jak się okazuje stan mojego jelitka nie jest najgorszy:) pewnie gdybym się stresowała to kręciłabym się w tym błędnym kole o którym pisała Shima.
Widać u mnie sprawdziło się powiedzenie "jeżeli problem da się rozwiązać to nie ma się czym martwić, jeżeli nie to martwienie się i tak w niczym nie pomoże".
Tak więc szukaj źródła dolegliwości kierując się tym powiedzeniem,
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Viola_0204
Początkujący ✽✽

Post autor: Viola_0204 » 01 lip 2007, 19:19

Ja choruje od konca grudnia i dalej nie wiadomo co mi jest
Dowiem sie we wrzesniu :wink:
Mi tez sie wydaje ze tu cos moze byc z nerwow...ale tu mozna gdybac..badania konieczne.
Mi np zaczelo sie biegunkami i stanami podgoraczkowymi, ktore trwaja nadal...
Niema krwi, sluzu jesli temperatura tez w normie to nie masz narazie sie co martwic na zapas:)
A tak jak widzisz ludzie tu zyja normalnie :roll:
3maj sie :razz:
Ostatnio zmieniony 01 lip 2007, 19:30 przez Viola_0204, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.e-net.ovh.org/forum/
Stronka o IBS->zapraszam IBS'owców:)

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 01 lip 2007, 19:25

Ja osobiście przy swoim okresowo nasilającym się IBS, bywa że chadzam i 8x, a jeden dzień bez to wręcz horror :cry:
Natomiast Julka - teraz gdy czuje się dobrze i wypróżnia się " pięknie ' - robi do 3x.
Reguł jak widać brak, a bez konkretnej diagnozy można sobie jedynie pogdybać.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”