Czy ja wymyślam?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karola000
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

Czy ja wymyślam?

Post autor: karola000 » 09 lut 2020, 01:54

Witajcie moi drodzy,

mam 25 lat i od miesiąca borykam się z problemem wypróżniania. Wiem, że nikt mi nie da tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale nie wiem czy nie popadam już w paranoję.

Na początku moje oddawanie stolca rozpoczynało się od ujścia wielkiej ilości gazów wraz z jasnobrazowa wydzieliną, po której pojawiał się uformowany kał. Miałam też problem z puszczaniem gazow, ponieważ zdarzało mi się popuścić tą wlasnie wydzielinę. Poważniej zaczęłam martwić się 3 tygodnie temu kiedy po takim właśnie incydencie na majtkach oprócz wydzieliny zauważyłam strzępki krwi. Okazało się że w uformowanym stolcu również znajduje się krew. Udałam się do lekarza, który po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu, że w rodzinie jest chorobą hemoroidalna kazał stosować maść i diohespan oraz wrócić po tygodniu jeśli nie minie. Niestety nie minęło, w badaniu per rectum lekarz rodzinny nie wyczuł żadnych zmian, ale powiedział że hemoroidy mogą znajdować się wyżej. Dostałam skierowanie do poradni proktologicznej oraz na USG brzucha. Do poradni mam termin za dwa tygodnie, natomiast USG brzucha wyszło dobrze.

Objawy moje nie mijają. Czasami wylatuje tylko ta jasnobrazowa wydzieloną z krwią, czasami sama krew kapie, czasami uda mi się zrobić normalny kał. Pobolewa mnie trochę brzuch, ale zazwyczaj jest to spowodowane uczuciem gazów bądź też parciem. Od razu po przebudzeniu muszę lecieć na kibelek i wtedy zazwyczaj jest tylko ta krwista biegunka ze sluzem. Dopiero po posiłku robię coś normalnego. Krew jest jasnoczerwona i jest jej dosyć sporo. Stolce uformowane są dosyć cienkie i płaskie. Wyorozniam się 2-3 razy dziennie. Wcześniej zdarzało mi się mieć krew na papierze toaletowym, ale nigdy w takiej ilości.

Dlaczego wpadłam w ogóle na pomysł że może to być CU? Bo po wpisaniu moich objawów w Google wyskoczył mi post jednej osoby z tego forum z identycznymi objawami, u której później wykryto CU. Niestety nie jest już od kilku lat aktywna, dlatego piszę tego posta.

O wszystkich tych dolegliwościach powiedziałam mojej Pani Doktor jednak ona nawet nie pomyślała o CU. Ja sama natrafiłam na tą chorobę i coraz częściej myślę, że to jednak nie hemoroidy. W mojej rodzinie występowały też uchylki jelita grubego, ale wtedy są inne objawy.

Jeśli ktoś dobrnąl do tego miejsca to z całego serca dziękuję.
I za każdą odpowiedź także 😊

Dorota1973
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie
miasto: Kętrzyn

Re: Czy ja wymyślam?

Post autor: Dorota1973 » 09 lut 2020, 09:07

karola000 pisze:
09 lut 2020, 01:54
Witajcie moi drodzy,

mam 25 lat i od miesiąca borykam się z problemem wypróżniania. Wiem, że nikt mi nie da tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale nie wiem czy nie popadam już w paranoję.

Na początku moje oddawanie stolca rozpoczynało się od ujścia wielkiej ilości gazów wraz z jasnobrazowa wydzieliną, po której pojawiał się uformowany kał. Miałam też problem z puszczaniem gazow, ponieważ zdarzało mi się popuścić tą wlasnie wydzielinę. Poważniej zaczęłam martwić się 3 tygodnie temu kiedy po takim właśnie incydencie na majtkach oprócz wydzieliny zauważyłam strzępki krwi. Okazało się że w uformowanym stolcu również znajduje się krew. Udałam się do lekarza, który po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu, że w rodzinie jest chorobą hemoroidalna kazał stosować maść i diohespan oraz wrócić po tygodniu jeśli nie minie. Niestety nie minęło, w badaniu per rectum lekarz rodzinny nie wyczuł żadnych zmian, ale powiedział że hemoroidy mogą znajdować się wyżej. Dostałam skierowanie do poradni proktologicznej oraz na USG brzucha. Do poradni mam termin za dwa tygodnie, natomiast USG brzucha wyszło dobrze.

Objawy moje nie mijają. Czasami wylatuje tylko ta jasnobrazowa wydzieloną z krwią, czasami sama krew kapie, czasami uda mi się zrobić normalny kał. Pobolewa mnie trochę brzuch, ale zazwyczaj jest to spowodowane uczuciem gazów bądź też parciem. Od razu po przebudzeniu muszę lecieć na kibelek i wtedy zazwyczaj jest tylko ta krwista biegunka ze sluzem. Dopiero po posiłku robię coś normalnego. Krew jest jasnoczerwona i jest jej dosyć sporo. Stolce uformowane są dosyć cienkie i płaskie. Wyorozniam się 2-3 razy dziennie. Wcześniej zdarzało mi się mieć krew na papierze toaletowym, ale nigdy w takiej ilości.

Dlaczego wpadłam w ogóle na pomysł że może to być CU? Bo po wpisaniu moich objawów w Google wyskoczył mi post jednej osoby z tego forum z identycznymi objawami, u której później wykryto CU. Niestety nie jest już od kilku lat aktywna, dlatego piszę tego posta.

O wszystkich tych dolegliwościach powiedziałam mojej Pani Doktor jednak ona nawet nie pomyślała o CU. Ja sama natrafiłam na tą chorobę i coraz częściej myślę, że to jednak nie hemoroidy. W mojej rodzinie występowały też uchylki jelita grubego, ale wtedy są inne objawy.

Jeśli ktoś dobrnąl do tego miejsca to z całego serca dziękuję.
I za każdą odpowiedź także 😊
Dobrnał do końca. Każdy kto tu trafia jest tu z jakiegoś ważnego powodu.
koniecznie dodatkowe badania. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 lut 2020, 11:21

jasno czerwona krew czyli z ostatniego odcinka, z odbytnicy.
Najlepszym więc badaniem diagnostycznym będzie więc rektoskopia, która pokaże co sie tam dzieje. Oczywiście z pobraniem wycinków do badań his pat.
Jeśli to CU, to w 99,5 % tam się zaczyna i to badanie jest własnie na to ukierunkowane.
Poproś o skierowanie na nie ;) bo to wiele wyjaśni, bez względu czy to będzie wynik pozytywny czy negatywny. Lekarz rodzinny może dać takie skierowanie na rektoskopie czy kolonoskopie.
Ta jasna krew jest właśnie wskazaniem do tego badania .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

romek
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Post autor: romek » 09 lut 2020, 13:28

Nie czekając na badania, które poleca Obyty, zrób sobie badanie kalprotektyny w kale - koniecznie metodą ilościową. Jest zupełnie bezinwazyjne, a dużo podpowie. Niepotrzebne są skierowania, ale niestety sporo kosztuje :evil:

karola000
Debiutant ✽

Post autor: karola000 » 09 lut 2020, 14:37

Czy przy hemoroidach ten wynik kalprotektyny nie będzie zafałszowany?

romek
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
miasto: warszawa

Post autor: romek » 09 lut 2020, 20:20

Przy NZJ to chyba wszyscy mamy hemoroidy. Nawet jak wynik jest trochę zafałszowany, to i tak Ci dużo powie o stanie zapalnym w jelicie

karola000
Debiutant ✽

Post autor: karola000 » 09 lut 2020, 21:33

Wciąż mam nadzieję, że to nie będzie żaden stan zapalny 😔

mari
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
miasto: kraków

Post autor: mari » 09 lut 2020, 22:10

Rektroskopia pozwoli zobaczyć, ocenić i pobrać wycinek, zrobisz w ramach NFZ ,a prywatnie ok 120 zł +jeden wycinek ok 40 zł, wynik nieraz pozwoli od razu po wykonaniu rozpocząć właściwe leczenie.Wynik samej kalprotektyny potwierdzi że jest stan zapalny niekoniecznie w jelitach ponieważ kalprotektyna nie jest tylko oznaką występowania zapaleń jelit. Wystąpienie wysokiego stężenia kalprotektyny w organizmie może również oznaczać aktywne choroby reumatyczne, ostre zapalenie trzustki, zapalenie płuc ,oczywiście jest to bardzo cenny marker ale konieczna jest dalsza diagnostyka.

Stan193
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie
miasto: Poznań

Post autor: Stan193 » 26 lut 2020, 08:41

Cześć,

Czy udało Ci się zdiagnozować przyczynę tych objawów? Od kilku miesięcy mam dokładnie takie same dolegliwości, wszystko zgadza się z Twoim opisem. Jestem ciekaw czy udało się dojść Tobie do przyczyny tych objawów?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”