Problemy z brzuchem po kuracji antybiotykiem Dalacin C

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
caro_emerald
Debiutant ✽
Choroba: CD w rodzinie
województwo: mazowieckie

Problemy z brzuchem po kuracji antybiotykiem Dalacin C

Post autor: caro_emerald » 27 lut 2016, 15:43

Witajcie, śledzę to forum od niedawna. Moje objawy zaczęły się dokładnie rok temu. Kilka dni po zakończeniu kuracji antybiotykiem Dalacin C, który brałam profilaktycznie po usunięciu ósemki dostałam lekkiej biegunki bez krwi. Pojechałam na pogotowie, lekarka przepisała mi Nifuroksazyd, Stoperan i Smectę. Przeszła po kilku godzinach. Myślałam, że to tylko chwilowy problem. Po dwóch dniach obudziłam się z bólem brzucha i musiałam 3 razy iść do toalety w wiadomym celu. Jednak stolec był uformowany. Epizod biegunki nie powtórzył się. Jednak te poranne bóle brzucha są ze mną do dziś. Praktycznie codziennie zaraz po przebudzeniu muszę się załatwić. Jednak liczba stolców zmalała do jednego dziennie. Czasami jednak mam tak, że się wypróżnię a po godzinie znów mi się chce. Czasami nie wypróżniam się w ogóle. Niepokoi mnie jednak burczenie i przelewanie w brzuchu. Czasami skurcze. Mam też tak, że nie mogę się do końca załatwić. Ciągle mam wrażenie, że coś mi zalega w odbytnicy. Z badań robiłam morfologię, badanie na krew utajoną i dwa razy w kierunku candidy. Wszystko bez zarzutu. Kolonoskopię mam dopiero za miesiąc. Niepokoją mnie też ciągłe wzdęcia, praktycznie co wieczór. Jednak po bieganiu i odrobinie ruchu przechodzą. Wcześniej nie miałam problemów z wypróżnianiem. Dwa, trzy razy w ciągu tygodnia to była norma. W ciągu tego roku schudłam. Kiedyś ważyłam 53 kg a teraz niecałe 50 kg przy wzroście 157 cm. Jednak po tej wizycie u dentysty, kiedy usuwałam ósemkę, odstawiłam wszystkie słodycze, którymi zajadałam się przez całe życie. Składam chudnięcie na krab zmiany diety. Mam już dość tych codziennych wypróżnień i bólów brzucha. Każdego dnia modlę się o to, aby to był tylko jeden stolec. Żałuję, że wzięłam wtedy ten antybiotyk, bo gdzieś czytałam, że może on aktywować CU albo CD. Narazie nie mam biegunek, objawy nie wybudzają mnie w nocy, nie występują, kiedy coś robię, albo kiedy wychodzę z przyjaciółmi. Boję się jednak, że to się rozkręci. Tyle lat byłam bezrobotna, a teraz mam szansę podjąć dobrą pracę. Boję się, że to cholerstwo nie da mi żyć. Jeśli ciągle będą męczyły mnie biegunki to w końcu mnie zwolnią i z czego się utrzymam. Mam tylko rodziców. Są już na emeryturach. Jeśli się okaże, że to CU albo CD to ja już nie mam po co żyć. Dlaczego ja? Dodam, że bratanica ma CD.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 22:00 przez caro_emerald, łącznie zmieniany 1 raz.

irek
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Mój dziwny przypadek

Post autor: irek » 27 lut 2016, 16:48

caro_emerald pisze:Jeśli się okaże, że to CU albo CD to ja już nie mam po co żyć. Dlaczego ja? .
Nie ma,co panikować,tylko spiąć pośladki i się dokształcać.No i działanie,,bo wiara bez uczynków jest martwa.
Proponuję następującą lekturę:
http://www.akademiawitalnosci.pl/wp-con ... kterie.jpg
http://ewadabrowska.pl/index.php?option ... &Itemid=10
A na pytanie dlaczego ja,to na ogół latami na taki stan pracujemy.
Byle jak jemy,byle co jemy,to i byle jak sra.y.hehe
Wszyscy mówili,że się nie da zrobić,ale przyszedł jeden,który nie wiedział,że się nie da i to zrobił.

Aby być mądrym,nie wystarczy mieć wiele ksiąg:
Osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

caro_emerald
Debiutant ✽

Re: Problemy z brzuchem po kuracji antybiotykiem Dalacin C

Post autor: caro_emerald » 27 lut 2016, 17:28

Ja zawsze starałam się odżywiać dobrze. Unikam śmieciowatego jedzenia. Alkoholu nie piję bo nie lubię. Jedyne do czego można się przyczepić to jest to, że palę. Chciałam rzucić, ale po tym co tu czytam, czyli związku odstawienia palenia a zaostrzenia CU, to boję się tego kroku. Mam takie pytanie, czy jeśli wyjdzie, że jelita mam czyste, nawet w pobranym wycinku, to nadal mogę obawiać się CD? U mnie w domu twierdzą, że panikuję, że nic mi nie jest. Jedyne co mogę mieć, to najwyżej IBS. Zauważyłam też pewną zależność. Problemy nasilają się kiedy jestem w drugiej połowie cyklu. W czasie miesiączki też częściej jestem w toalecie ale zawsze tak miałam, więc się tym nie przejmuję. Zastanawiam się tylko, czy to może coś ginekologicznego. Dodam, że w listopadzie przeszłam odmiedniczkowe zapalenie nerki.

caro_emerald
Debiutant ✽

Post autor: caro_emerald » 27 lut 2016, 17:32

Już mam dosyć tego wszystkiego. Wolałabym chyba nie mieć rąk i nóg zamiast tego uciążliwego choróbska. Piję miętę i czasami biorę profilaktycznie węgiel medyczny. Trochę pomaga. Jak wezmę Hydroksyzynę to niemal wszystkie objawy ustępują.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 27 lut 2016, 17:43

caro_emerald pisze:Chciałam rzucić, ale po tym co tu czytam, czyli związku odstawienia palenia a zaostrzenia CU, to boję się tego kroku.
to tak jak z wejściem na przejście dla pieszych - ostatnio dużo ludzi jest tam potrącanych.
Po prostu głupie tłumaczenie, papierosy szkodzą na zdrowie w ogóle, a to że przy CU są "wątpliwie" nieszkodliwe, to równie dobrze, odstawić można wszystko. Na wszelki wypadek !!
Papierosy odstaw nie nie szukaj wymówki :wink:

Może antybiotyk działa jeszcze...tu o tym było

http://www.rmf24.pl/nauka/news-popularn ... Id,2134945
http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... 1&start=15
Szczególnie widoczny był wpływ antybiotyków makrolidowych, azytromycyny i klarytromycyny, po których zmiany utrzymywały się nawet do dwóch lat. Ogólnie wydaje się, że powrót do normalności po antybiotyku zajmuje florze bakteryjnej ponad rok. Jeśli dziecko dostaje antybiotyki częściej, jego flora nie ma nawet czasu się w pełni odbudować - mówi prowadząca badania w ramach swojej pracy doktorskiej Katri Korpela.
Mięta też aż tak dobra nie jest na problemy jelitowe, czasami jest skutek odwrotny.
Jeśli Hydroksyzyna pomaga, to znaczy, że psychika działa na Ciebie i to ostro.
Psychika jest podstawą także w chorowaniu na IBS, a także w naszych chorobach.
trzeba nauczyć się wyluzować, wtedy objawy są mniej uciążliwe.
Stress to najgorsze nakręcanie problemów...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 17:49 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

irek
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Re: Mój dziwny przypadek

Post autor: irek » 27 lut 2016, 17:49

caro_emerald pisze:Ja zawsze starałam się odżywiać dobrze. Unikam śmieciowatego jedzenia. .
caro_emerald pisze: odstawiłam wszystkie słodycze, którymi zajadałam się przez całe życie. .
:?:
Są grzechy,których sobie nawet nie uświadamiamy.Organizm jest cierpliwy,wiele wytrzymuje.Ale jak,coś walnie,to z dnia na dzień tego się nie doprowadzi,do normalności.
Wszyscy mówili,że się nie da zrobić,ale przyszedł jeden,który nie wiedział,że się nie da i to zrobił.

Aby być mądrym,nie wystarczy mieć wiele ksiąg:
Osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

caro_emerald
Debiutant ✽

Post autor: caro_emerald » 27 lut 2016, 18:16

Ja nie mam biegunek, z czego się bardzo cieszę. Nie muszę gnać nagle do kibelka. Tylko moja bujna wyobraźnia podsuwa mi koszmarne scenariusze, np. to, że pewnego dnia dostanę takiej s...czki, że nie będę mogła wyjść z domu. Dlatego zdecydowałam się na kolonoskopię, mimo, że lekarka mi to odradzała, bo mam zbyt słabe objawy jak na CU czy CD. A mi po nocach śnię się stomie, szpitale (nie leżałam nigdy), żywienie pozajelitowe itd. Możecie się śmiać, jeśli chcecie, ale moja mama twierdzi, że chciałaby tak jak ja. Mówi, że przynajmniej porządnie się wypróżnię, bo ona zawsze miała z tym problem.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 lut 2016, 18:34

Jk pisze obyty - to mogą być zaburzenia flory bakteryjnej, której można pomóc dobrym probiotykiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

caro_emerald
Debiutant ✽

Post autor: caro_emerald » 27 lut 2016, 19:04

Brałam osłonowo probiotyk. Teraz biorę Lacidofil, po którym odnoszę wrażenie, jakbym mniej gazowała. Chyba, że to tylko chwilowa poprawa.

annam
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Post autor: annam » 29 lut 2016, 16:41

Hej
Zrób sobie badania pod kątem pasożytów, ale z krwi. badanie stolca jest mało wiarygodne. Ludzie myślą, że jeśli dbają o higienę to ich ten problem nie dotyczy, ale to nie do końca tak jest. Dużo bałaganu potrafi narobić tęgoryjec i przywra jelitowa. Ale dość łatwo idzie się tego pozbyć.
pozdrawiam
annam

caro_emerald
Debiutant ✽

Post autor: caro_emerald » 29 lut 2016, 19:27

Muszę zapytać mojego lekarza? A gdzie takie badania można zrobić i ile one kosztują?

annam
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: dolnośląskie

Post autor: annam » 01 mar 2016, 13:10

Musisz pytać tam gdzie pobierają krew. Lekarz może nie chcieć dać Ci skierowania. Poczytaj też w necie o biorezonansie magnetycznym. Kosztuje to około 120 zł. Może warto?????? Nie wiem.
annam

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie

Post autor: alate » 01 mar 2016, 15:56

na mój gust, to problem masz w głowie
Imaginujesz sobie dolegliwości nie z tej ziemi i wmawiasz, ze cierpisz tak, że lepiej nóg i rąk nie mieć...
przejdź się na oddział szpitalny i zobacz , jak żyją ludzie, którzy ich naprawdę nie mają.
Ze stomią ludzie też żyją, i cieszą się życiem, jeśli tylko chcą...
Probiotyk nie działa natychmiastowo, jeśli masz zaburzoną florę bakteryjna, to potrzeba czasu, żeby ją odbudować
Jak mówisz, jest już poprawa, ale po co to docenić i się cieszyć ? :neutral: Fajki też po co rzucać, jeszcze zaostrzą chorobę, której nie masz...
Powtarzam, w każdym schorzeniu psychika i nastawienie chorego odgrywa rolę ogromnie ważną,
dlatego oprócz diagnostyki ciała, polecam Ci i duszę przebadać, dobra psychoterapia cuda działa
Crohn ? Z tym da się żyć !

caro_emerald
Debiutant ✽

Post autor: caro_emerald » 01 mar 2016, 21:50

Wiem, jak ludzie cierpią, bo przy okazji wyborów parlamentarnych na jesieni miałam w szpitalu w moim mieście komisję wyborczą. W zakładach opieki zdrowotnej i zakładach karnych procedura polega na tym, że troje członków komisji wraz z urną pomocniczą chodzą po oddziałach i salach chorych. Trzeba dotrzeć do każdego, bo są też osoby leżące, a prawie każdy chce głosować. Zatem się napatrzyłam na cierpienie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”