Silne krwawienie. Potrzebna pilna konsultacja.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Silne krwawienie. Potrzebna pilna konsultacja.

Post autor: chrzanovy » 28 gru 2014, 15:35

karolek0303 pisze:. Muszę w końcu odwiedzić apteke i zakupić jakieś nutridrinki, po tym podobno moza mieć luźniejszy stolec
hmm prawdopodobnie chodzi ci o to ze jak bedziesz na zupełnie płynnej diecie to wtedy zniejszysz zaparcia, bo nutridrinki zadnej wlasciwosci antyzaparciowej nie mają, to poprostu odżywka czy dopalacz bogaty w białko
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

enej
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: enej » 28 gru 2014, 15:50

Ja w sumie też dopiero zaczynam poznawać o co w tym wszystkim chodzi. Na razie siedzę i czytam. Jem jabłka i banany. Wszystko gotowane lub na parze. Marchewkę i kukurydzęi trochę brokuła (ale gdzieś wyczytałam że nie można..) No i wystrzegam się panierek i nabiału..

Tylko nie wiem ile to może potrwać.. Jak długo choroba może być zaostrzona i kiedy może dojść do remisji. Ile mam czekać.. A lekarze to ta kw sumie nie wiele mówią.

Gastroentereolog powiedział że choroba w niczym nie przeszkadza. Jeść normalnie nie kombinować i dużo warzyw.. zalecił prawie 1kg warzyw dziennie.. No i co dalej z tym zrobić..
Jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma :D
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 28 gru 2014, 16:04

Ja po jabłkach mam wrażenie wzdęcia, wole kolejny raz nie próbować. Co do bananów lekarz mi mówił, że działają przeciwbiegunkom tak jak i marchew.
Próbowałem też jeść kalafoior,nawet gotowany - mnóstwo krwi. Podejrzewam, ze brokuł działa podobnie.
Ja unikam panierki, smażonego, pieczonego duszonego, a jak mięsko to tylko gotowane (niestety bez smaku no ale co zrobic).
Z nabiału unikam tylko nieprzetworzonego mleka,jogurty i kefiry są okej.
A być może jeszcze dziś skocze po awokado albo ananasa i zobaczymy co się stanie ;)

chrzanovy,tak włąsnie o to mi chodziło,o pozbycie się zawartości jelit. No trudno, może kiedys spróbuję ;)
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 28 gru 2014, 16:26

enej pisze:trochę brokuła (ale gdzieś wyczytałam że nie można..) No i wystrzegam się panierek i nabiału..

Tylko nie wiem ile to może potrwać.. Jak długo choroba może być zaostrzona i kiedy może dojść do remisji. Ile mam czekać.. A lekarze to ta kw sumie nie wiele mówią.

Gastroentereolog powiedział że choroba w niczym nie przeszkadza. Jeść normalnie nie kombinować i dużo warzyw.. zalecił prawie 1kg warzyw dziennie.. No i co dalej z tym zrobić..
Jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma :D
ja bym tego brokuła odstrzelił, po nim nadyma, jak juz to z zupy warzywnej, którą proponuje blenderem miksowac na papke i wtedy to naprawde dobre. 1kg warzy dziennie w zaostrzeniu? kurcze bardzo dziwne, im wiecej blonnika to szybciej będziesz zasuwała do kibelka w takim stanie jak teraz jestes to ja bym sie go dopytał o co chodzi i jakie warzywa, jak masz zasstrzenie to postaw na tolka banana, ryżyk, marchewke gotowaną, ziemniaczki i mięska i rybki na parze delikatne., musisz mieć białko żeby odbudowac organizm po utracie krwi, a rybie najfajniej ponoc się przyswaja, ale warzywa w w stylu kapucha, burole, brokuły to raczej kiepski pomysł w takim stanie.

kiedy remisja? droga enej-ko nikt tego ci nie powie, poprostu trzeba starac sie dojsc do takiego połączenia leków i jedzenia że poprostu znajdziesz te swoje "złote" produkty żywnosciwe i potrawy. Ja wiem ze to przykre ale jak zobaczycz ze np zawsze po ryżu jest lepiej to jedz głownie ryż , przyjdzie napewno czas że się choroba ugasi. A wtedy zaszalejesz i wrzucisz posta do działu świąteczne pzekroczenia :). Dużo pić, nie panikować, pozytyw do podstawa. Zdroovka!

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2014, 16:34

enej pisze:Gastroentereolog powiedział że choroba w niczym nie przeszkadza. Jeść normalnie nie kombinować i dużo warzyw.. zalecił prawie 1kg warzyw dziennie.. No i co dalej z tym zrobić..
Jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma
powiedział prawdę,idzie z tym żyć ale to życie z "autostopowiczem".= czyli musisz nauczyć się go tolerować,oswoić,umieć go nakarmić a i podać leki.
To proste z czasem ....trzeba dużo czytać ,a lekarzy pytać-wcześniej wynotować sobie pytania przed wizytą.
Z tym 1 kg warzyw to trochę przesada,choć może i nie jak się podliczy.
Jeść to my możemy wszystko to co nie szkodzi,ale W DANYM STANIE JELITA,gdy się zmieni wracamy do naszego normalnego jedzenia.Ograniczonego tylko w to co szkodzi INDYWIDUALNIE,albo co nie smakuje.Nie używam np. octu bo za dużo z tego powodu straty w organizmie,ale cytryna świetnie go zastępuje i daje dużo pozytywów w jedzeniu,o witaminach nie wspominając.
karolek0303 pisze:Ja po jabłkach mam wrażenie wzdęcia, wole kolejny raz nie próbować.
więc znów powtórze: surowe tak-po obróbce NIE !! szkodzą.
karolek0303 pisze:a jak mięsko to tylko gotowane (niestety bez smaku no ale co zrobic).
no to dopraw je odpowiednio ,w czym problem,przyprawy poprawiają trawienie,tylko trzeba wiedzieć których unikać.
karolek0303, Ty musisz swoje jedzenie planować do przodu,a raczej "planować" swoją masę kałową w jelicie,a wtedy nie ma problemów.Nie na czas "na już",ale na długo.
Poczytaj też może o równowadze kwasowo zasadowej w jedzeniu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 28 gru 2014, 17:33

cloudkicker pisze:ma ktoś pomysł co to moze być i co robić?
Nikt tu jasnowidzem nie jest, ale proponuję zrobić morfologię, żeby sprawdzić poziom hemoglobiny, a gdyby krwawienia się powtarzały/nasilały - do najbliższego szpitala na SOR jak najszybciej.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 28 gru 2014, 18:07

obyty.z.cu nawet nie przyszło mi do głowy gotować jabłka, próbowałem na surowo.

Przyprawy też musze sobie spisac z poradnika i wybrac sie kiedys na zakupy.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 gru 2014, 18:40

Jabłko surowe, surowa marchew mają działanie rozwalniające - gotowane wręcz przeciwnie.
Jeśli leczenie mesalazyną przez 3 miesiące nie przynosi skutku, a krwawienie nie jest z hemoroidów to trzeba zmienić leczenie. Może np. stery doodbytniczo??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

enej
Debiutant ✽

Post autor: enej » 28 gru 2014, 19:46

hm.. kupiłam sobie urządzonko do gotowania na parze i teraz tylko takie jedzonko wcinam:) banany i jabłka gotowane tak są naprawde dobre i ja chyba nie mam po nich wzdęć.. Albo się myle..

A co z takimi przelewaniami się w brzuchu? i ciągle wydają jakieś dzwięki. .Nigdy wcześniej tak nie miałam. Chyba że byłam głodna:D

A jajka? można jajka jeść?
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2014, 20:06

enej pisze:A jajka? można jajka jeść?
jajka to białko,żółtko to żelazo i masa witamin.
Jest też niestety cholesterol .
Gotowane są ok.ilość to już inna sprawa,każdy wg potrzeb,ja jem dużo :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 28 gru 2014, 20:40

przyłączam się do posta - jajolubkowość na miękko

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 28 gru 2014, 20:42

ja smażę na niewielkiej ilości oliwy z oliwek i też jest ok. ewentualnie gotowane lub w koszulce :)

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 28 gru 2014, 21:02

gdybym mogła jadłabym jajunia codziennie, w każdej postaci. ale na kurze mam alergię.
obijam sobie przepiórczymi- baaaaardzo polecam, zwłaszcza, że są bogatsze w składzie pod względem witamin, niezbędnych aminokwasów i minerałów.

no i są pyszniutkie :eat:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 gru 2014, 21:07

Maatylda - to jest OT już od dawna, ale widać modzi świętują (każdy ma prawo). Jejecnica z przepiórczych to jest bajka, ma miękko też trudno ugotować. Poważnie możesz nie mieć złych reakcji po kaczych, indyczych, gęsich. Na jaczniczkę na parze se strusiego jaka to trzeba się chyba zebrać w gromadzie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

enej
Debiutant ✽

Post autor: enej » 28 gru 2014, 22:19

a jak to jest z uleczalnością WZJG? to się da wyleczyć? przeczytałam gdzieś że dużo większe ryzyko zachorowań na raka jest przy WZJG niż przy crohna - leśniowskiego..

no i jak często tak naprawde powinno się wypróżniać?
bo wiecie, ostatnio nic nei robię tylko czytam o WZJG i tak też wyczytałam:), że trzeba odciążać jelito i żeby nie jeść nic wysokoresztkowego. No i tak jak się zastanowić to ja tak tron odwiedzam raz na 3dni. Ale faktycznie nie jadam dużo bo się boje, że jak poszaleje to znowu będę cierpieć w łazience..
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”