Silne krwawienie. Potrzebna pilna konsultacja.

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cloudkicker
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Silne krwawienie. Potrzebna pilna konsultacja.

Post autor: cloudkicker » 26 gru 2014, 20:51

WItam. Krótko o mnie. Mam 22 lata i choruję od 4 lat na chorobę Crohna. Po pierwszym pobycie w szpitalu i diagnozie aż do tej pory było w porządku. Ostatnio jednak mam po kilka wypróżnień dziennie, a wczoraj wieczorem po kilku wypróżnieniach w ciagu dnia wydaliłem bardzo dużo krwi. To włąściwie nie był kał tylko sama krew ciurkiem. I dzisiaj podobnie bardzo dużo krwi, biegunka złożona wyłącznie z krwi. Ma ktoś pomysł co to moze być, czy to jakieś mocne zapalenie wewnętrzne czy coko0wliek, ma ktoś pomysł co to moze być i co robić?
Prosze o szybka pomoc.

cloudkicker
Debiutant ✽

Re: Silne krwawienie. Potrzebna pilna konsultacja.

Post autor: cloudkicker » 26 gru 2014, 21:03

Dodam jeszcze, że nie ma żadnego bólu brzucha ani gorączki. Po prostu mam parcie jak przy biegunce, prawie nic nie jjem, a gdy usiądę na kiblu cieknie mi z dupy krew.

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gosieńka » 26 gru 2014, 21:11

Masz zaostrzenie. Na pewno będzie potrzebna pilna wizyta u lekarza, aby przepisał Ci odpowiednie leki.

A jakie leki dotychczas brałeś?

cloudkicker
Debiutant ✽

Post autor: cloudkicker » 26 gru 2014, 21:23

Teraz biore Salofalk i wszystko było ok aż do tej pory.
Poza tym martwi mnie to trochę, bo nawet jak chorowałem i nie znałem jeszcze diagnozy, to miałęm kilkanaście razy biegunki, ale nigdy takich, żeby sie skłądąły z samej krwi.
To znaczy nie wiem jak z tym lekarzem, bo moją poradnie mam w Warszawie, a do Warszawy mam ponad sto kilometrów i sądzisz, że mam zadzwonić tam i zapisać sie na oddział czy pójść no nie wiem do takiego pierwszego kontaktu, żeby on coś zalecił?

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Post autor: kalka_96 » 26 gru 2014, 21:26

a potrafisz określić ile było tej krwi? pół szklanki? szklanka?

krwawienie było bardzo silne?

cloudkicker
Debiutant ✽

Post autor: cloudkicker » 26 gru 2014, 21:30

Dosć dużo, leci ciurkiem jak w czasie biegunki, tylko, że to jest praktycznie sama krew. Pół skzlanki przynajmniej jak nie więcej.

Awatar użytkownika
Gosieńka
Początkujący ✽✽

Post autor: Gosieńka » 26 gru 2014, 21:32

Według mnie na pewno warto tam zadzwonić i jak najszybciej dostać się na oddział. Wiem, że z terminami jest zawsze ciężko, ale powiedz, że wyjątkowa sytuacja i że musisz pilnie dostać się do lekarza. Na pewno powinni Ci zrobić kolonoskopię, aby wiedzieć dokładnie dokąd sięga stan zapalny. Podejrzewam, że dadzą Ci sterydy bo ja zawsze jak miałam biegunki z krwią to je dostawałam.

cloudkicker
Debiutant ✽

Post autor: cloudkicker » 26 gru 2014, 21:40

A może to być coś takiego, żeby mi pękło coś jakaś przetoka i dlatego tak krwawie?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 26 gru 2014, 21:56

cloudkicker pisze: choruję od 4 lat na chorobę Crohna
więc zmień w profilu na CD
cloudkicker pisze:leci ciurkiem jak w czasie biegunki, tylko, że to jest praktycznie sama krew. Pół skzlanki przynajmniej jak nie więcej.
biorąc pod uwagę stan świateczny chyba najlepiej gdybyś się udał na SOR do szpitala swojego gdzie mieszkasz.Jeśli nie,to w poniedziałek lekarz rodzinny,a swoja drogą szukać kontaktu z lekarzem-poradnią prowadzącą.
Te określenie ilości krwi może być w Twoim przypadku trochę z paniki :wink: jeśli wcześniej nie było takich krwawień.Przy takich ilościach to skończyło by się omdleniami co najmniej.kropla krwi zabarwia wodę i masz .widzisz coś innego.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 27 gru 2014, 13:50

cloudkicker pisze:A może to być coś takiego, żeby mi pękło coś jakaś przetoka i dlatego tak krwawie?
Siema w takim wypadku jest to pewnie zaostrzenie, ale musisz to sprwdzić. Tak jak koledzy pisali marsz na SOR . Albo do twojego szpitala, jesli dajesz rade, za długo nie ma sensu odwlekac. Pytasz coto, nikt ci z nas nie powie, bo to może pokazac tak naprawde tylko tomgrafia np czy nie masz ropnia. U mnie tak podejżewali ostatnio jak mialem mega duzo krwi, a okazalo sie zaostrzenie i sterydami ugasili. 3maj sie maan
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: Kinia87 » 27 gru 2014, 15:36

Przypomina mi sie jak leżałam na oddziale i wszystko było w porządku. Aż nagle koło południa latałam do wc i tylko krew krew krew. Normalnie jakbym miała biegunkę ale sama krew była tylko, bez bólu, gorączki i niczego więcej. Skończyło sie tym, że przetaczali mi krew (2 jednostki), podłączyli do aparatury i byłam pod obserwacją całą noc - okazało sie, że miałam krwotok. Także, twój post przypomniał mi o tym zdarzeniu :wink:
Ale może to co innego - tak jak reszta radzi, udaj sie do lekarza/szpitala.
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

enej
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: enej » 28 gru 2014, 01:27

to ja się też dołączę..
już od 2-3 miesięcy mam tak że przy wypróżnianiu leci sama krew. Wczoraj i dziś dołączyły do tego biegunki. Lekarz przepisał mi Pentaze i Salofalk. Jak trzymam dietę i prawie nic nie jem to nie jest źle ale jak już za dużo sobie podjem to dramat.
Tak czytam wypowiedzi i zastanawiam się czy iść do niego jeszcze raz? Bo niby biorę te leki ale jakoś takiej wielkiej poprawy to ja nie widzę..

Jestem nowa w tej chorobię i w sumie szukam dopiero jakiś informacji. Zupełnie się pogubiłam i nie wiem co teraz..
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 28 gru 2014, 10:50

enej, z tego co zauważyłem leki muszą mieć czas zeby zadziałać, ale jeśli tak jak piszesz,minęły 3 miesiące to może faktycznie można się udać do lekarza by je troszke zmienił czy coś.

Z jedzeniem mam tak samo, najlepiej jak jestem głodny bo jak zjem cos więcej to brzuch boli a na tronie nic nie wychodzi pomimo silnego parcia.

Nie wiem czy masz CD czy Cu,ale mi na CU pomogły czopki pentasa.
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

enej
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: enej » 28 gru 2014, 13:14

Ja mam CU.. I biore w czopkach pentase a w tabletkach salofalk ale jakoś kurde nie widze żeby było coś lepiej.. a jedzenie to dramat...;/
Salofalk / pentasa czopki 1x1 lub 2x1
Asamax 3x2
Euthyrox 100/112
Encorton 20

wlewki, sterydy...

Kropku, rośnij i bądź zdrowy...

karolek0303
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: karolek0303 » 28 gru 2014, 13:28

Hmm... Może ktoś bardziej doświadczony podpowie coś mądrego. Ja póki co poznaje swoją chorobę i próbuję dojść do remisji.

Chyba że masz zmiany w takim miejscu, że czopki tam nie działają.

U mnie dramatem są zaparcia. Muszę w końcu odwiedzić apteke i zakupić jakieś nutridrinki, po tym podobno moza mieć luźniejszy stolec.

A może nie masz tak idealnej diety?
3x2 Asamax, Aza 50mg, czopki/wlewki Salofalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”