pomoc

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawid88
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

pomoc

Post autor: dawid88 » 17 gru 2014, 08:31

Witam wszystkich. Mam na imie Dawid i od pól roku występują u mnie nieciekawe dolegliwosci. Leczono mnie na nadwrazliwe jelita. W końcu wykoano kolonoskopie a to opis: dno katnicy bez zmian, zastawka Bauhina nie zmieniona, tuz powyżej zastawki owrzodzenia-pobrano wycinki. Poza tym wstepnica,zagięcie sledziowe,poprzecznica, zstepnica nie zmienione. Sluzowka esicy i odbytnicy przekrwiona, krucha z kilkoma madzerkami. Colitis ulcerosa? Wyniki za 3tyg a ja czuje sie kiepsko, nie wiem jak sobie pomoc rzez te 3tyg. Występują biegunki i ciągle bole brzucha. Dietę trzymam od dwóch miesięcy mimo to poprawy nie widać. Proszę o jakieś wytyczne bo juz nie daje rady san. Pozdrawiam was :)

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: pomoc

Post autor: Maatylda » 17 gru 2014, 13:39

dawid88, czołem :*
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

natkarber
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: natkarber » 17 gru 2014, 22:25

Witaj! Skoro wyniki będą za trzy tygodnie to najlepiej będzie jak zapewnisz sobie do tego czasu maksimum spokoju- nie ma sensu stresowac się rzeczami, na które i tak nie masz wpływu- i myśl pozytywnie. Jeszcze tak nie było żeby jakoś nie było :wink: Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 17 gru 2014, 23:15

dawid88 pisze:Witam wszystkich. Mam na imie Dawid i od pól roku występują u mnie nieciekawe dolegliwosci. Leczono mnie na nadwrazliwe jelita. W końcu wykoano kolonoskopie a to opis: dno katnicy bez zmian, zastawka Bauhina nie zmieniona, tuz powyżej zastawki owrzodzenia-pobrano wycinki. Poza tym wstepnica,zagięcie sledziowe,poprzecznica, zstepnica nie zmienione. Sluzowka esicy i odbytnicy przekrwiona, krucha z kilkoma madzerkami. Colitis ulcerosa? Wyniki za 3tyg a ja czuje sie kiepsko, nie wiem jak sobie pomoc rzez te 3tyg. Występują biegunki i ciągle bole brzucha. Dietę trzymam od dwóch miesięcy mimo to poprawy nie widać. Proszę o jakieś wytyczne bo juz nie daje rady san. Pozdrawiam was :)
Hej napisałes Leczono mnie, tzn ze przestano? bieżesz pigułę jakąś? Daj Na luz do wyników, czasu nie przyspieszysz, a moglbys 2 slowa o diecie którą stosujesz?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

dawid88
Debiutant ✽

Post autor: dawid88 » 19 gru 2014, 21:20

Leczono mnie duspatalinem retard, smecta i gastrolit na uzupelnienie. Po jakims czasie trwania dolegliwosci zaczalem unikać smazonych potraw. Jadlem ryz jasny, kurczaka, makaron, jasne pieczywo, warzywa, ziemniaki, mieso oczywiscie w folii i do piekarnika. Nie jem slodyczy-nigdy mnie nie ciagnelo, fast foodow itp. Czasem piwo. Od dwóch tygodni za namowa lekarza unikam laktozy choć czasami natknę sie jak czegoś dokładnie nie przeczytam. Przed kolonoskopia mega biegunki, rosol i sucharki, nocne wstawanie. Po kolonoskopii mniejsza częstotliwość wizyt w toalecie choć rano kilkukrotnie. Czy owrzodzenia jelita występują w chorobach zapalnych jelita czy jeszcze innych? Nie biore żadnych lekow, raz na kilka lat jakiś ibuprom ale bez historii. Trzymajcie sie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 gru 2014, 22:34

Doczekaj do wyników hist-patu. To też może wszystkiego nie wyjaśnić, bo nie miałeś badań na pasożyty, zakażania bakteryjne, i inne inszości. Opis kolonko raczej nie wskazuje na IBS.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dawid88
Debiutant ✽

Post autor: dawid88 » 12 sty 2015, 13:43

Otrzymalem wynik badania hitopatologicznego:
Fragment blony sluzowej jelita grubego z srednio obfitymi naciekami zapalnymi z udzialem komorek limfoidalnych, eozynofilow i neutrofilow oraz z cechami kryptitis. W pojedynczych cewkach kilka neutrofilow. Obraz nie jest w pelni charakterystyczny dla colitis ulcerosa, ale jej nie wyklucza.

Moje pytanie brzmi - Co dalej?
Od lekarza rodzinnego dostalem Asamax 500 - 8 tabletek dziennie, minely trzy tygodnie i nadal mnie kluje w brzuchu. Nie widze zadnej poprawy. Za tydzien mam wizyte u gastrologa, moze zlecic jeszcze jakies badanie zeby zdiagnozowac co mi jest? Pozdrawiam was :)

Awatar użytkownika
Karolka91
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Karolka91 » 12 sty 2015, 18:28

Z pewnością będzie chciał Cię dalej diagnozować :) Dobry gastrolog ogarnie temat i najlepiej oceni co dalej. To że przez 3 tyg. nie widzisz poprawy, to albo jelita potrzebują więcej czasu na regenerację, albo potrzeba mocniejszego leku, ale to już oceni lekarz :)

Przykro mi, że podzieliłeś nasz los i jeżeli diagnoza o NZJ się potwierdzi to zyskałeś "przyjaciela" na całe życie. Jednak nie łam się i nie przejmuj. Z tym da się całkiem normalnie żyć, a przy odrobinie szczęścia i dobrym leczeniu czekają Cię również lata zupełnie bez objawów (czego szczerze życzę) :) Poza tym trafiłeś na J-elitę, a z doświadczenia powiem, że kontakt z chorymi i wzajemne wsparcie jest w tych chorobach bezcenne :)

Dużo zdrowia i pogody ducha! (oraz możliwie mało stresu, nic tak nie szkodzi jelitom jak stres) :)

dawid88
Debiutant ✽

Post autor: dawid88 » 14 sty 2015, 08:37

Dzieki za odpowiedz. :roll: Mam jeszcze jedno pytanie. Wczoraj zlapal mnie bol kregoslupa(miesni?) zesztywnialem kompletnie, siedzenie sprawia duzy bol, w nocy sie budzilem kilka razy z bolu. Isc do lekarza rodzinnego czy przemeczyc sie do poniedzialku i poczkeac na wizyte u gastrologa? Czy mozna sobie jakos pomoc doraznie zeby w miare funkcjoniwac? Dodam, ze wczoraj po kilku cwiczeniach bol sie zmniejszyl, dzisiaj juz nie chce odpuscic :neutral:

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 14 sty 2015, 10:06

paracetamol nie zaszkodzi, a polecam masaż bo wczoraj byłem ze swoimi drewnianymi plecami, ulga niesamowita

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 14 sty 2015, 11:03

chrzanovy pisze:paracetamol nie zaszkodzi
optymista z Ciebie - jest to substancja bardzo obciążające wątrobe.
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 14 sty 2015, 17:11

myśląc w ten sposób to powinnismy przestac łykać wszytskie leki?, mniejsze zło a czyms trzeba sie ratować, ostatnio zostałem uświadomiony że dla nas tylko paracetamol dobry na kiszki, takze łoć yo problem? :wink:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 sty 2015, 20:07

Paracetamol nie tyle jest "dobry na kiszki", ile najmniej szkodzi. Jak dasz radę poczekaj do wizyty gastro.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 14 sty 2015, 21:42

no o to mi przeciesz chodziło

Awatar użytkownika
Konraaad
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Konraaad » 14 sty 2015, 21:58

Cześć dawid88 :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę :spoko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”