Problemy z jelitami i problem z diagnozą

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Latek
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Problemy z jelitami i problem z diagnozą

Post autor: Latek » 25 lis 2013, 09:46

Witam serdecznie

Moje problemy zaczęły się mniej więcej rok temu od pojawienia się biegunki i luźnych stolców, które mimo leczenia trwają do dzisiaj.
Dwa miesiące później doszły pieczenie w dołku podsercowym i w środkowym podbrzuszu występujące około 30 - 40 minut po posiłku
Pierwsza diagnoza postawiona w listopadzie 2012 - to zespół jelita wrażliwego. Dostałam Xotepic i Debretin, które nadal przyjmuję.
Nie poprawiło to konsystencji stolca, ale ustąpiło niemal zupełnie pieczenie w podbrzuszu i całkowicie w dołku podsercowym.
W międzyczasie zrobiłam gastroskopie - w wycinkach śluzówka żołądka z naciekiem zapalnym przewlekłym (+), cechami zaniku (+), rozrostem dołeczkowym (+), drobnym polem niekompletnej metaplazji jelitowej (+), bez cech dysplazji oraz grudkami chłonnymi" (wynik w załączniku)
Do października 2013 oprócz luźnych stolców nie występowały żadne inne niepokojące objawy, a lekarz obarczał winą za ten stan zespół jelita wrażliwego.
W październiku nabrałam wtedy ogromnej ochoty na słodycze, skończyło się to bólami brzucha i bardzo silną biegunką. Dostałam skierowanie na badanie flory jelitowej - wyszły "liczne kolonie drożdżaków"
W międzyczasie zrobiłam szereg badań zleconych przez lekarza, ale z tego co widzę jest to trochę poszukiwanie w ciemno. Gastrolog twierdzi, że za rok trzeba powtórzyć gastroskopię i nadal mam przyjmować Xotepic.
Zupełnie zbagatelizował problemy z nieprawidłowym trawieniem, bo .... trzustka w USG jest w porządku, a biegunki mogą być Jego zdaniem wynikiem niewielkiej nadczynności tarczycy
Nie mam pojęcia co dalej robić.
Będę wdzięczna za Wasze wskazówki

pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”