Nie wiem, już co robić, pomóżcie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Nie wiem, już co robić, pomóżcie

Post autor: vvanka » 15 mar 2011, 14:55

Wczoraj byłam na wizycie u gastrologa, pierwszy raz od wykonanej kolonoskopii. Lekarz chciał wynik kolonki, więc podałam mu "wynik patomorfologiczny" pobranego wycinka, a on stwierdził, że to nie jest wynik kolonoskopii i zażądał wypis ze szpitala :neutral: . Po obejrzeniu na wypisie "zespół jelita drażliwego" uznał, że to mam. Dodam tylko, że lekarz ze szpitala, dając mi wypis powiedział, że to rozpoznanie jest napisane, bo coś muszą napisać przy wypisie i wynik kolonoskopii po 3 tyg pokaże co mi jest. Zlekceważył mojego guza w prawej stronie brzucha, to, że nie mogę jeść w ogóle smażonych rzeczy bo dostaję odrazu skrętu w jelitach, mdłości, ogromne bóle stawów. Kazał brać dalej duspatalin jak brałam. Wspomniałam mu o biegunce i temperaturze 2 tygodnie temu i kazał wrócić jeśli przytrafi mi się to jeszcze raz. Dziś o 6 się budzę obolała i z temperaturą. Nie wiem już czy faktycznie mam jelito drażliwe i powinnam przestać doszukiwać się choroby, czy powinnam zmienić lekarza :?:
Dodam, że nie dostałam kompletnie nic na stan zapalny.

Wynik pobranego wycinka: Colitis chronica indeterminata - stany zapalne o średnim nasileniu.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Nie wiem, już co robić, pomóżcie

Post autor: Carl » 15 mar 2011, 15:00

vvanka, jak dla mnie tu się nie ma co zastanawiać tylko iść do innego specjalisty :-) Znaczy się zmienić lekarza
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

bella82
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: świętokrzyskie

Post autor: bella82 » 15 mar 2011, 16:52

Mam podobną sytuację,lekarze wahają się pomiędzy IBS a podejrzeniem CD.Nadal nic nie wiadomo.Vvanka ja też mam wyczuwalny guz w prawym dole biodrowym,chociaż odkąd biorę Pentasę zmniejszył się znacznie.Z tego co wiem to objaw Crohna.U mnie lekarz chciał całkowicie odstawić Pentasę ale się nie zgodziłam i kazał zmniejszyć dawkę.
Biorę Pentasa 2*2 tabl.

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: andzka » 15 mar 2011, 16:55

vvanka, prponuję iśc do innego lekarza, żebyś sama byla spokojna, bo we wszystkich chorobach jelit spokój duvha jest na wagę złota :) trzymam kciuki
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 mar 2011, 19:23

vvanka pisze:Nie wiem już czy faktycznie mam jelito drażliwe i powinnam przestać doszukiwać się choroby, czy powinnam zmienić lekarza :?:
Lekarze czasem potrafią wmówić IBS (tak było w moim przypadku). Na poważnie zaczęłam się doszukiwać przyczyn w mojej psychice, że niby sama się nakręcam. Zmieniłam lekarza i wyszło CD, a leczyli mnie na jelito drażliwe... ;/
Chyba nic nowego do tematu nie wniosę- vvanka, zmień lekarza... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 mar 2011, 21:29

Kolonko i jeden wycinek - to mało. A skąd pobrany, jaki opis kolonoskopii? Wyniki krwi? USG??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

lila
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: lila » 16 mar 2011, 00:31

Ja tez stawiam na zmiane lekarza!
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Awatar użytkownika
vvanka
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: vvanka » 16 mar 2011, 10:00

Dziękuję wszystkim za rady, tak zrobię, zmienię lekarza, tylko jak wszyscy wiemy troszkę potrwa zanim się do niego dostanę [terminy]. Niepokoją mnie objawy jakie miałam wcześniej, nie wytrzymywałam z bólu brzucha, miałam takie skręty i do tego biegunki, że myślałam że się wykończę. Nic nie umiałam jeść bo po wszystkim cierpiałam. Od jakiegoś czasu jest lepiej bo umiem jeść gotowane i inne rzeczy, które nie szkodzą. Wiele rzeczy nie mogę i to strasznie dołuje. Gdy tylko przestałam brać duspatalin odrazu pojawiły się całodzienne mdłości, nic się nie przyjmowało, nawet gotowany filet. Czułam się fatalnie. Brzucha nie idzie nacisnąć od października bo tak boli. Kał, jest ciągle ze śluzem, świeci się jak psu jajca, bo już nie idzie inaczej z nerwów tego wszystkiego nazwać. Guzek z prawej ciągle jest i wszyscy go olewają, nie wiem ale wydawało mi się, że to jest jakiś znak. Wogóle to co się ze mną dzieje ciągle to jakby dla nich nic takiego, ale zamiast coś dać jakieś leki, które troszke by pomogły człowiekowi funkcjonować, to dalej się trzeba męczyć.
Od wczoraj mam temperaturę, która skacze jak szalona z 37,7 na 36, za jakiś czas 37,2 a potem znów 35. Nie wiem czym to spowodowane. Mam opryszczkę typu 2, czy to od niej może być temp? [ginekolog powiedziała, że ponoć nie], ale Ci lekarze się tak znają, że wolę Was zapytać :wink:

Mamcia jak wrócę do domu to napiszę wszystko o co prosisz, może to troszkę wyjaśni sytuację. Mogę teraz tylko dodać, że krew miałam w porządku cały czas, poza okresem kiedy brałam Sulfasalazynę i wtedy się pogorszyła, ale to normalne. Usg także wykonane 3razy i wszystko prawidłowe.

[ Dodano: 16-03-2011 ]
Dołączam obiecane:

Ekg: normogram, rzm ok.78/min, przebieg krzywej pobudzenia w granicach normy.

Kolonoskopia: per rectum bez zmian. Instrument wprowadzono do kątnicy, a następnie do niezmienionego ileum terminale. Obejrzane odcinki jelita o gładkiej błonie śluzowej i zachowanym rysunku naczyniowym. Wycinki z wstępnicy but.1 i odbytnicy but.2
Colitis chronica indeterinata.
Zmiany zapalne o średnim nasileniu.

Usg: Wątroba o jednorodnej echogeniczności, niepowiększona, wymiar skosny 12cm. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy echoujemny o niepogrubiałych ścianach. Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej echogeniczności. Śledziona o wym 10 x 4cm, jednorodna. Nerki prawidłowej wielkości i kształtu, położone prawidłowo. Grubość miąższu obu nerek prawidłowa, UKM obustronnie nieposzerzony. Duże naczynia, przestrzeń zaotrzewnowa w badaniu USG bez zmian.

Morfologia: Hematokryt-40.5 %
Hemoglobina 13
Erytrocyty 4.600
Leukocyty 7900
Średnie stężenie HB w krwinkach MCHC [SSH] 32.1
Trombocyty 317
RDW- wskaźnik anizocytozy 12.3 %

Biochemia:
Alat- 16.3 U/l
AspAT- 12.9 U/l

Koagulologia:
APTT- 30.700 sek