Co o tym myśleć?

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Co o tym myśleć?

Post autor: tom-as » 24 lis 2010, 19:27

taki_jeden, cieszymy się, że wsio ok :beer: a po trochu nawet zazdrościmy :mur:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 24 lis 2010, 22:49

taki_jeden pisze:nic nie pobierali bo nie było z czego pobierać
jednak moim zdaniem powinni pobrać wycinki podczas kolonki, żeby się na stówę upewnić, czasem nie widać gołym okiem wszystkiego, a z Twojego pierwszego posta (i nie tylko) wynika, że problem był nie tylko z lekkim krwawieniem, to co pozostałe objawy zniknęły nagle?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: Coralie » 25 lis 2010, 00:17

Natalka, z doświadczenia wiem, że lekarze często żałują po prostu kasy na wycinki.
New beginning :)

taki_jeden
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 25 lis 2010, 00:25

W tym przypadku to było prywatnie i za każdy wycinek miałem płacić, nawet musiałem wyrazić na to zgodę (że koszt będzie niepewny ze względu na wycinki) :) Także tutaj chyba argument pieniędzy odpada :)

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 25 lis 2010, 00:27

No to rzeczywiście nie ten powód, ale też mnie to zdziwiło, że nic Ci nie pobrali.

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 25 lis 2010, 00:37

No ja Cię rozumiem, cóż, widocznie miał swoje powody. Mam jakiś dziwny dopisek, że "dystalną odbytnicę oraz okolice zwieraczy obejrzano także w inwersji" , czyli chyba się jakoś przyglądał bardziej tam - nie wiem. Powiedział tylko, że mam zdrowe jelita. Hmm. Muszę się z tym udać jeszcze na konsultację do gastrologa, ten u nich - tydzień temu - powiedział, że najprawdopodobniej to są zaburzenia czynnościowe moich jelitek. Może i tak jest.

genus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 25 lis 2010, 08:20

Hm. Zycze Ci oczywiscie zdrowia, jesli dobrze sie czujesz to to jest najwazniejsze. Ale przychylam sie mocno do tego co napisala Natalka.
Wycinki, jesli sa objawy ze strony jelit, powinny byc pobrane, najlepiej z kilku miejsc. Wiele rzeczy mozna zobaczyc dopiero pod mikroskopem. Jasne, ze pozostaje miec nadzieje, ze faktycznie jelitka sa zdrowe, jednak u mnie wlasnie taka sytuacja (kolonoskopia czysta makroskopowo, zero wycinkow i histopatu,mimo objawow,diagnoza ibs - zalecenie diety lekkostrawnej i ograniczenia stresu) opoznily znaczaco leczenie,za co dzis nie jestem specjalnie wdzieczna.

stillla
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie

Post autor: stillla » 25 lis 2010, 09:25

ja też nie chc Cie martwić, ale...
Pierwsza kolonoskopia mojego męża też nic nie wykazała. Podobnie jak u Ciebie nie pobrali wycinków bo "nie było potrzeby".
Na dzień dzisiejszy ma diagnoze CD. Mam nadzieje, że u Ciebie będzie inaczej. Jeśli pozostałe objawy u ciebie ustały to może rzeczywiście nie było to nic poważnego.
Mąż: CD (Mikroskopowo nie potwierdzony)
Leki:
Budenofalk 1x1 Pentasa 3x2, Imuran 50mg 1x2, Controloc 40mg, Omega 3, Sanprobi/Trilac
Wzrost: 183 cm, waga 71 kg.
Początek choroby: 2007/2008

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 25 lis 2010, 13:50

no u mnie tez niby golym okiem to czysciutko bylo a wycinki pokazaly co innego...
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 25 lis 2010, 17:13

No niestety u mnie tak samo, jelito czyste a w wycinkach co innego, dlatego zdziwiłam się bo pacjent się przygotował, badanie się udało, to nie rozumiem problemu w pobraniu wycinków dla pewności, szczególnie, jeśli pacjent sam za nie płaci. No ale nie siedzimy u niego w jelicie i nie jesteśmy lekarzami - może były ku temu podstawy.

Może ktoś bardziej kompetentny na forum wyjaśni, dlaczego czasami lekarze nie pobierają wycinków :)

taki_jeden
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: taki_jeden » 26 lis 2010, 00:55

Kurczę, no to mnie troszkę zmartwiliście:) A już byłem pewny że jest dooobrze :)
No cóż, za jakiś tydzień-dwa wizyta u gastrologa, zobaczymy co powie, w tym czasie poobserwuję siebie. Na razie przede wszystkim czuję często dyskomforcik w podbrzuszu, takie jakby wzdymanie i wrażliwość w podbrzuszu, krewki nie widziałem już od tygodnia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”