Gdzie kolektomia we Wrocławiu?

Kiedy jelita idą pod nóż.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macos
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2020, 00:03
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubuskie

Gdzie kolektomia we Wrocławiu?

Post autor: macos » 02 mar 2020, 00:31

Dzień dobry wszystkim!

Moja 70-letnia mama, cierpiąca na CU od 35 lat (już teraz po wyczerpaniu wszelkich możliwości farmakologicznego łagodzenia objawów i w stanie ciągłego zaostrzenia), otrzymała po wizycie u prof. Poniewierki termin hospitalizacji - gastroenterologia na "Borowskiej" we Wrocławiu. W skierowaniu Pani Profesor zawarła wskazanie do ewentualnej kolektomii (być może odtwórczej), która miałaby być prawdopodobnie wykonana bezpośrednio po ostatecznej diagnostyce i kwalifikacji do zabiegu.
Czy ktoś z Państwa był "ostatecznie" diagnozowany i operowany na Borowskiej - jakieś wskazówki, opinie? I pytanie zasadnicze: czy we Wrocławiu są obiektywnie lepsze miejsca do ostatecznego rozprawienia się z jelitem, czy Borowska jest generalnie ok i można spokojnie tam się położyć? A może na terenie województwa dolnośląskiego (ew. lubuskiego lub wielkopolskiego) znajduje się ośrodek, który polecają Państwo całym sercem, będący obiektywnie najlepszym miejscem dla przeprowadzenia kolektomii i ewentualnych kontroli na kolejnym etapie?

Dziękuję za pomoc!
Maciej

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Gdzie kolektomia we Wrocławiu?

Post autor: obyty.z.cu » 02 mar 2020, 12:44

ja zawsze będę polecał Poznań, Klinika na Przybyszewskiego, Tam jest oddział naprawdę w tym się specjalizujący, super chirurdzy z prof. Banasiewicz na czele, no i guru pielęgniarek stomijnych w Poradni Stomijnej (a to ważne później) pani Urszula Sobczak.
Tu pamiętaj, że wyłonienie ileostomii jest "dość proste" w sensie lekarze mają to opanowane, ale właśnie późniejsza opieka stomijna, nauka zmiany sprzętu i dbanie o skórę jest ważne. Na początku trzeba zadbać aby ktoś się tego uczył razem z mamą, będzie jej pomagać zmieniać, a z czasem ;) dopilnuje aby się i mama za to wzięła, bo to aktywizacja i akceptacja.
A Wrocław Borowska...tez robi wiele operacji.
Na Fb mamy grupę stomijną "Stomia bez Tajemnic - grupa wsparcia dla przyszłych i aktualnych Stomików" tam znajdziesz chyba najszybciej odpowiedź.
https://www.facebook.com/groups/stomia/?ref=bookmarks

No i polecam stronę do pokazania mamie ;) Jesteśmy Wojownikami - strona Grupy i Administracji Stomia bez Tajemnic
://www.facebook.com/stomiabeztajemnic/?eid ... wIdHnHsdjY
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

macos
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2020, 00:03
Choroba: CU u rodzica
województwo: lubuskie

Re: Gdzie kolektomia we Wrocławiu?

Post autor: macos » 03 mar 2020, 12:07

Hej, wielkie dzięki za odpowiedź!
Jak sądzisz, czy jest sens udawać się do niego na prywatną wizytę, czy lepszym wyjściem jest spotkanie z gastroenterologiem, który pracuje w tym szpitalu, żeby uzyskać skierowanie i ewentualnie już na miejscu prosić o kontakt z profesorem? W sensie, czy on może doradzić coś w zakresie ewentualnego leczenia jelita (być może wykluczy operację, nie wiadomo), czy on raczej nie zajmuje się diagnozowaniem i ogólnym doradztwem, a po prostu zajmuje się pacjentami już zakwalifikowanymi do zabiegu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Leczenie operacyjne”