Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
miniamiki
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: -- poza Polską --

Re: Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Post autor: miniamiki » 29 sty 2009, 12:34

To super, bo cora bardzo sie napalila na ten wyjazd. A ja ciesze sie, ze pozna dzieci, ktore maja podobne problemy zdrowotne. Dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 05 lut 2009, 13:32

Kochani,

Otrzymaliśmy zgode od Pani Prezes na dopisek "DLA DZIECI" w środkach przekazywanych z 1%. Środki przekazane z takim dopiskiem zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla Naszych Dzieci!

Bardzo Was wszystkich proszę o zaangażowanie w akcje zbierania srodków z 1% z dopiskie dla dzieci.

Z góry Wam Wszystkim bardzo dziękuję.
langusta
dwie córki chore na CD

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lut 2009, 22:01

To nie zgoda prezesa, ale podatokbiorcy. Błagam nie wpisujcie tylko na wódkę, bo będziemy musieli kupować salicylowy i darować szpitalom.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2009, 16:08 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 07 lut 2009, 19:45

Trzeba to również rozwiązać technicznie, bo księgowa zgłupieje. Najlepiej utworzyć na to subkonto i bank przelewy z US otrzymane z taką adnotacją przekazę od razu na właściwe konto. Wtedy będzie jasność. Inaczej każdą celową wpłate będziemy musieli odrębnie księgować.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 14 lut 2009, 13:37

Kochani przyszedł czas wpłaty zaliczki a więć:

Zgodnie z umową z Ośrodkiem Salamandra zaliczki w wysokości 150,00 zł/os
powinna być wpłacana indywidualnie przez uczestników turnusu w terminie
do *15 marca 2009 roku* na konto ośrodka (dane poniżej) informację o
dokonaniu wpłaty lub rezygnacji z turnusu proszę przekazać na adres
j-elita@iimcb.gov.pl <mailto:j-elita@iimcb.gov.pl>
Prosimy również o uzupełnienie wieku dzieci i nr telefonów (jeśli nie są
Państwo naszymi członkami)

Informacja o rezygnacji proszę przysyłać jak najszybciej, gdyż mamy listę rezerwową.

Osoby korzystające z dofinansowania z PFRON proszone są o przesłanie do ośrodka stosownych dokumentów do 10 czerwca.

Przypominam
Cena za turnusu wynosi 1350 zł od osoby. Dzieci do lat 4
niekorzystające z osobnego łóżka - przebywają bezpłatnie, za dzieci do
lat 10 opłata wynosi 70 % ceny podstawowej.

W Jastrzębiej Górze obowiązuje dodatkowa opłata uzdrowiskowa w wysokości
14 zł/os./za cały pobytu.

Dane ośrodka

Salamandra" Teresa Chrząszcz-Kreft, Spółka Jawna

Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy

Bank PKO.S.A V Oddz w Gdańsku 94 1240 2920 1111 0010 0472 2026

ul. Nasza 2
84-104 Jastrzębia Góra, Tupadły
langusta
dwie córki chore na CD

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 10 mar 2009, 11:55

UWAGA! Bardzo proszę o kontakt z małopolski lub okolic jadących na turnus, celem zebrania osób na tzw Grupowy przejazd PKP.Musi się zebrać grupa przynajmniej 10 osób.Ułatwi to nam /mam nadzieję/ rezerwację biletu /kuszetki, sypialnego/ gdyż jak dobrze sprawdzałam jest tylko jeden bezposredni pociąg do Władyslwowa o godz 17.10 z Krakowa Gł i prowadzi tylko 1 wagon sypialny.Pozostałe bez rezerwacji.Mogą byc problemy .Sprzedaż jest 60 dni przed wyjazdem /jesteśmy wtedy w Krynicy/.Inne pociągi są z przesiadkami w Gdyni lub W-wie.
Jeśli zbierze się grupa wystosuję pismo do PKP o rezerwację czy to sypialnego, czy choćby miejsc siedzących.Proszę o jak najszybszy kontakt pod nr telefonu oddzialu malopolskiego.Sprawa pilna.

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Gośka » 10 mar 2009, 15:59

http://www.pr.pkp.pl/oferta-dla-grup.html i tam jest też tabela opłat.Rozumię to tak, ze jakby była grupa to bilet kosztowałby ok.20-25zł plus miejscówka /którą bez względu na zniżke trzeba wykupić jako 100%/.Więc nie wiem czy taniej będzie jesli będzie zniżka.Oczywiście to zależy kto jedzie i do jakiej zniżki jest uprawniony.Tak czy inaczej - miejscówkę trzeba wykupić i tu nie ma żadnych zniżek.A największy problem będzie z miejscówkami.Przez stworzenie grupy i zarezerwowanie przejazdu -liczę na pozbycie się tego problemu.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 08 cze 2009, 20:48

Kochani !

W dniu dzisiejszym zwolnił sie jeden pokój oznacza to jeszcze wolne miejsca na turnusie rehabilitacyjnym.
Proszę wszystkich Was o rozpowszechnienie tej wiadomości wśród znajomych może uda nam sie znaleźć chetnych w tak krótkim okresie czasu.

dla zachety dodam , że będa 3 bardzo fajne wycieczki bardzo duzo zabaw wna plaży i w ogrodzie ośrodka oraz zajęcia z psychologiem i konsultacje lekarz gastroenterologa.

[ Dodano: 14-06-2009 ]
Kochani!

Proszę Was o wsparcie finansowe 2 dzieci z Podkarpackiego z terenów post PGR-owskich . Turnus dla tych dzieci jest jedyny w życiu na jaki by pojechali. Niestety z powodu trudnej sytuacji rodzinnej dzieci nie mogą pojechać. Ja w tak krótkim okresie czasu nie znajde sponsora, któty pokrył by całóść pobutu dzieci.

Zwracam sie zatem do ludzi wielkiego serca, którzy potrafia pochylić sie nad losem tych dzieci z apelem o pomoc finansową, która pozwoli tym dzieciom na uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym w Jastrzębiej Górze.
Będziemy wdzięczni za każdą kwotę wpłaconą na konto Stowarzyszenia z dopiskiem :
Darowizna na turnus dla dzieci.
Nr konta 48 124010371111001007400594
langusta
dwie córki chore na CD

Olgusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: Olgusia » 06 lip 2009, 11:29

Hejka z turnusu, jest super !
Mamy fajne zajęcia z wychowawcami i psychologiem. W ogrodzie z kolezankami i kolegami wygłupiamy się do bólu.

Pozdrawiam.

Mamy problem z dostepem do internetu dlatego tez mało bedziemy pisali z turnusu ale po turnusie będziemy pisac i pisać. :lol:
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 06 lip 2009, 16:53

Kochani.

W weekend byłam odwiedzic dzieciaki na turnusie. Jestm pod duzym wrażeniem. Dzieciaki zintegrowały sie bardzo szybko, dzieci na turnusie mamy 24 szt . Nasza Pani psycholog Agnieszka jest niesamowita wymyśla super zabawy dla dzieci , które pozwalaja im otworzyć sie i rozładowac emocje. Rodzice mają okazję wymienić doświadczenia i porozmawiać ze sobą. Widać jak bardzo potrzebują takiego kontaktu.

W sobote byliśmy na wycieczce w Trójmieście . widzieliśmy zlot Zaglowców dzieciaki i rodzice zwiedzali Dar Pomorza oraz oceanarium, Niestety czasu na nie starczyło aby być na molo w Sopocie natomiast zwiedzaliśmy Starówke Gdańska. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem uroku Starówki Gadańskiej.

W niedziele odbył sie meeting z opiekunami/rodzicami prowadzony przez panią psycholog co jeszcze bardziej zbliżyło rodziców do siebie.
Wychowawcy wraz z psychologiem prowadzą wspaniałe zajecia z dziećmi podczas których powstaja super prace plastyczne.

Ta turnusie brak jest dostepu do internetu jak tylko będzie możliwość dziewczyny wstawią parę fotek.
Dzisiaj mają wieczór Kaszubski a jutro jadą do Szymbarka na cały dzień na wycieczkę.

Ja jestem dzisiaj podnieta poniewaz w nacy wróciłam z jastrzebiej Góry i nie moge sobie darować że nie jestem razem z nimi.

Pozdrawiam Wszystkich w moim i ich imieniu.
langusta
dwie córki chore na CD

Olgusia
Początkujący ✽✽

Post autor: Olgusia » 15 lip 2009, 20:30

Hejo,właśnie wróciłam z turnusu było wspaniale pogoda dopisywała choć czasem padało.
Wycieczki były ekstra i bardzo ciekawe,zabawy zorganizowane dla dzieci super.!
Poznałam wielu bardzo bliskich mi osób... :wink:

Mam nadzieje że za rok też będzie taki fajny turnus i znowu wszyscy się spotkamy.

Dziękuje wszystkim za fajną zabawe i miłą atmosferę

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 15 lip 2009, 20:56

Turnus był wspaniały. Wycieczki były bardzo ciekawe i interesujące. Morskie krajobrazy zostaną mi jescze na długo w pamięci. Szum morza, fale, które rytmicznie obmywały stopy uspokajały mnie. Poznałem dużo miłych osób z którymi wesoło spędzało się czas. Chodzilismy wspólnie na plaże, budowaliśmy różne budowle z piasku, graliśmy w siatkówke, a wieczorami w ping-ponga. Nigdy się nie nudziłem i dlatego tak szybko zleciały mi te dwa tygodnie. Gdy odjeżdżałem czułem w sercu tęsknote za kolegami, pragnąłem zostać jeszcze trochę. Podobnie jak Olgusia również mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 22:01 przez cordo, łącznie zmieniany 1 raz.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 16 lip 2009, 10:09

Luke6 fajnie opisujesz , prosze napisz swoją relację z turnusu, ponieważ był skierowany do dzieci i młodzieży, najlepiej by było, abyście Wy napisali relacvję z niego do kwartalnika.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lip 2009, 19:21

Byłoby super, aby napisały "dzieciaki" - wzięłam w cudzysłów, aby nasza młodzież się nie obraziła i zdjęcia proszę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Olgusia
Początkujący ✽✽

Post autor: Olgusia » 16 lip 2009, 20:49

Tak ale tylko (chyba) ja i Łukasz (luke6p) mamy profile ale teraz piszę w imieniu wszystkich dzieci że było wspaniale i że wszyscy pragną następnego takiego turnusu :razz:

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”