Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kasia_rumia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: pomorskie

Re: Turnus Rehabilitacyjny dla dzieci chorych na NZJ

Post autor: kasia_rumia » 17 lis 2008, 07:56

To co jest na stronie ośrodka, to ulegnie zmianie - mam na myśli cennik - z tego co wiem, to był on oparty na cenach przed wszystkimi podwyżkami, które już miały miejsce w naszym kraju w ostatnim okresie i które w najbliższych miesiącach jeszcze nas czekają.
Wiem, że Piotr negocjował rabat i ma zamiar jeszcze o to walczyć.
Jeśli sami będziemy w tym ośrodku, to z całą pewnością uda się zejść z ceny.
To miejsce i ten turnus jest pomysłem rodziców chorych dzieci i dlatego jak pisałam wcześniej : możemy stworzyć listę rezerwową na której zapisywani będą dorośli chorzy, ale pierwszeństwo mają dzieci i rodzice.
Wstępne zgłoszenia pozwolą nam się zorientować ile chętnych będzie wśród dzieci i ich rodziców. Mając taką wiedzę będzie można zobaczyć ilu dorosłych chorych może pojechać.
I jeszcze co do ceny - wyższa stawka 1160 jest do 3.07 a my jesteśmy do 14.07.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: langusta » 17 lis 2008, 10:31

Ja bardzo chciałabym aby udało nam sie zebrać grupe 20 dzieci. Moglibysmy im zrobic wakacje o jakich marzą ( zabawy, wycieczki ,kino i inne atrakcje). Reszta miejsc jest do dyspozycji.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, 10:37 przez langusta, łącznie zmieniany 1 raz.
langusta
dwie córki chore na CD

Gośka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Gośka » 17 lis 2008, 10:33

Przepraszam, ze wtrącę, ale z doświadczenia wiem, ze trudno Wam bedzie zebrac 60 osób /dzieciaków + rodziców/! Ja widzę "góra" 30 no w najlepszym układzie 40 / ale to wg mnie nieosiągalne/. Więc patrzac realnie 20- 30 miejsc mogloby byc wykorzystane przez dorosłych co i tak jest sporą liczbą.
Więc może róbmy listę jednych i drugich z prirytetem dzieci i ich rodziców.Wiem też jak to z tymi listami bywa.Dzisiaj jest dużo chętnych a jak przychodzi co do czego to czasem garstke trudno zebrac.
Z pewnoscia najlepiej aby cały osrodek zajeła J-elita.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 17 lis 2008, 10:41

Jak najbardziej jestem za przeciez mozna połączyc wszystkich w jednym ośrodku. Zresztą dopisałam to w moim poście. Zalezy mi natoniast bardzo na nazwie turnusu aby było ,ze jest dla dzieci ze wzgledu na próbe załatwienia sponsorów.
langusta
dwie córki chore na CD

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 17 lis 2008, 11:58

Oczywiście to zrozumiałe - łatwiej wtedy o sponsorów. Oby Ci sie udało - myślę, ze tak tylko trzeba trochę pochodzic.Widzę u Ciebie dużo samozaparcia i energii - życzę powodzenia!

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 18 lis 2008, 08:44

Termin na wtępne zgłoszenia został podany. Będzie tworzona lista chętnych dorosłych, którzy chcieliby pojechać do Jastrzębiej Góry.
Jednak dla jasności - dzieci ( i ich rodzina - oczywiście najbliższa ) chore na NZJ mają pierwszeństwo.
Piotr ( czyli mój mąż ) prosił abym napisała, że większa część atrakcji, które oddział pomorski zorganizuje będzie tylko dla dzieci i ich opiekunów.

Brawo Langusta ! - jak widać są jednak w Warszawie osoby, którym się chce dać coś od siebie.

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 18 lis 2008, 10:28

Kasia spróbujcie się trochę potargować z włascicielami ośrodka, bo jeśli stowarzyszenie zajmuje caly ośrodek to zwykle można liczyć na jakies bonusy a to znizka ceny, a to jakaś wycieczka czy impreza.Nawet jak znajda się sponsorzy dla dzieciakow to im też osrodek może dac jakiś bonus, a dorosłym również.Tak było w Wysowej/ jakies 2 wycieczki w ramach ceny/, nie wypowiem sie jak bylo we Władku czy Zakopcu bo nie byłam.Ale jak pytałam w Polanicy to można bylo negocjować z tym , ze tam jedzenie do kitu i ogolnie straszna drożyzna.

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 24 lis 2008, 14:39

Z tego co wiem, to Piotr już to zrobił i ma zamiar jeszcze bardziej naciskać :wink:

W temacie miejsc : w tej chwili jest 21 zgłoszeń potwierdzonych i 12 zarezerwowanych ( potwierdzone zostaną po spotkaniu choinkowym oddziału pomorskiego ).
Miejsc mamy właściwie 60 więc warto się pośpieszyć - kto pierwszy ten lepszy :roll: .

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 24 lis 2008, 15:33

Napiszę tak - dorośli chorzy mogą zgłaszać chęć udziału i będą wpisywani na listę rezerwową.
Jeśli nie będzie wystarczającej liczby chętnych wśród dzieci do 15 roku życia i ich rodzin, to będą dodani Ci z listy rezerwowej według kolejności zgłoszeń.

Jest jeszcze jedna możliwość - obok Salamandry ( graniczą ze sobą ) jest drugi ośrodek gdzie możemy mieć 20 miejsc. Wyżywienie w Salamandrze a nocleg obok.

Pozdrawiam

kasia_rumia
Początkujący ✽✽

Post autor: kasia_rumia » 24 lis 2008, 15:46

Spytam męża jak wróci z treningu, ale z tego co wiem, to jeśli chcielibyśmy te dwadzieścia miejsc, to i tak wszystkie będą podlegały pod Salamandrę a ona jedynie będzie wynajmowała od tych obok miejsce noclegowe czyli pisząc prościej - starający się o dofinansowanie będą podawali, że jadą do Salamandry.

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 24 lis 2008, 16:24

Słuchajcie wydaje mi się, że nasz ośrodek bedzie organizatorem i wystawi fre za całosć.
Tak jak napisała Kasia nas nie obchodzi komu oni zapłacą.
Chyba że PFRON sprawdza czy ośrodek posiada tyle miejsc ile jest wystawionych na fakturze. Mam tylko nadzieję , ze dorosłym nie bedzie przeszkadzać krzyk bawiacych sie dzieci w ogrodzie, dyskoteki ,zabawy i inne głośne atrakcje dla dzieci !!!
Nie chciałabym aby na turnusie okazało sie że nie mozna zrobic różnych zabaw dzieciakom ponieważ jest głośna a inni przyjechali odpocząć.
langusta
dwie córki chore na CD

wroblowska
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: wroblowska » 24 lis 2008, 16:46

ja teraz wróciłam ze Salamandry ośrodek i wyżywienie super pokoje takze

Gośka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Gośka » 24 lis 2008, 18:23

Własnie dzisiaj wysłalam zgłoszenie moje i Marka na tzw jak to określacie "listę rezerwową"

Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: langusta » 24 lis 2008, 19:17

Super Gosia, że zdecydowaliście sie jechać. Myślę, że dla dorosłych równiez bedzie ten turnus bardzo fajny. Ośrodek jest extra. Super byłoby zebrać 60+20 osób(dzieci + dorośli) z Naszego towarzystwa(i nie tylko). Z planów jakie mamy z Kasia bedzie super zarówno dla dużych jaki i małych.
langusta
dwie córki chore na CD

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 lis 2008, 19:40

Planujemy jeszcze jeden wyjazd letni(2 połowa sierpnia), ale nie będzie to w ramach PFRON. Jak sprawa nabierze bardziej konkretnych kształtów to dam znać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „pomorskie”